Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

@choman śruba wystarczy 8,8 twardszych nie zakładaj

 

Mam 44s 3 lata ok 4000 bel u mnie zrobiła

 

 

Który łańcuch ci przeskakuje moze ten co kręci przednie wałki , podbieracz i nagarniacz jeśli tak to musi być konkretnie napięty zresztą inne też

 

Stan łańcuchów jaki jest jak są powyciągane to wymień

 

To stuki są tylko przy końcu formowania beli u mnie było pęknięte łożysko na górnym walcu tym co komora się uchyla (wewnętrzny pierścień pękł )

 

Przyczyną dziwnych odgłosów może być za długi łańcuch u mnie ten główny łańcuch od przekładni był za długi i jak było ciężko przy końcu dobijania to rypiało w prasie a to poprostu koło zębate napinacza tarło o koło na walcu nowy łańcuch założyłem i po problemie

 

Ten krótki łańcuch na górze masz 16 B czy takia jak kręci walce od klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy zgrzytnie po zębatkach? Znaczy że przeskakuje ?

Jeżeli tak to może są zużyte , może łańcuch rozciągnięty ? Nie widząc trudno

powiedzieć, musisz sam postawić ,,djagnozę" ale sprawdź czy łańcuch trafia

idealnie w zębatki czy się minimalnie ześlizguje , to może być to , ogniwo

trafi na ząb i urywa śrubę. Zdejm łańcuch i sprawdz wałki , bo z łańcuchem

to raczej trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy są w porządku , dobrze ponaciągane . podejrzewam że to łożysko górne od klapy uchylnej. Czy trudno jego się zdejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciem nie ma wiele problemu

 

Najpierw zdejmij łańcuch i pokręć wlacem żebyś był pewien

 

Łożysko to chyba d210 ale u mnie nie mieli takich to kupiłem u korbanka niby claas ale pisze made in slovakia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko.Czy zegar powinien być zalany płynem,bo u mnie jest bez i strzałka bardzo skacze.Dobijać muszę na wyczucie.Gdzie mogę kupić i czy musi być orginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze zdjęciem nie ma wiele problemu

 

Najpierw zdejmij łańcuch i pokręć wlacem żebyś był pewien

 

Łożysko to chyba d210 ale u mnie nie mieli takich to kupiłem u korbanka niby claas ale pisze made in slovakia

a ile zapłaciłeś za to łozysko z własnego doświadczenia wiem ze Korbanki to oszusty i zdzierusy hamstwo ceny mają kilka krotnie wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie płynem W przeciwnym razie ulegnie uszkodzeniu a to kilka set pln, w aptece kup glikol ,wyciągnij zegar i od tyłu musi być miejsce do zalania ,i nalej do pełna a przestanie skakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Korbanka bo przepłacisz ,pasują polskie standardowe koszt20-30 pln ja za łożysko na walec główny ten co przenosi napęd z łańcucha głównego na pozostałe walce dałem 42pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u Korbanka pytałem się o zębatke do Claasa to wygarniacza ziarna w zbiorniku to usłyszałem 200 zł, a okoliczna firma zrobiła mi za 30 i też chodzi!! Ale za instrukcje do kąbajnu to tanio wzieli bo 130 zł, a jak chciałem kupić ksero od kolesia z innej wioski to 2 bańki wołał!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u Korbanka pytałem się o zębatke do Claasa to wygarniacza ziarna w zbiorniku to usłyszałem 200 zł, a okoliczna firma zrobiła mi za 30 i też chodzi!! Ale za instrukcje do kąbajnu to tanio wzieli bo 130 zł, a jak chciałem kupić ksero od kolesia z innej wioski to 2 bańki wołał!!!

ja czesci do Claasa kupuje tutaj http://www.gaska.com.pl/index.php?lng=pl

I olewam pośredników a w szczególności Korbanków. Np. łożysko (nie jestem pewien) ale chyba

D 210 orginalne po upustach ponad 130zł a polskie 35zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@merdens dałem coś ok 130 zł za łożysko poporstu trzeba było mi na już a przy okazji jak byłem w filii Korbanka to zobaczyłem pług GB po pokazach i za niedługi czas był już u mnie na podwórku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto założyć śrubę o twardości 10.9. Sam miałem 8.8 i mi ją ścięło, jak nagle przez przypadek wyłączyłem sobie drugi stopień sprzęgła gdy chciałem przystanąć aby owinąć bele. Teraz mam 10.9 i już 3 rok pracuje i nawet gdy przez przypadek zatrzymam wom, lub nagle włączę nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pras kostujacych Z224/1. Problem dotyczy tabliczki znamionowej, jestem zainteresowany zakupem takiej prasy i w egzemplarzu którym jestem zainteresowany (ro produkcji 1997) jest tabliczka metalowa, w pozostaqłych prasach które oglądałem występują tabliczki plastikowe z nazwą i logo firmy SIPMA. Mam pytanie czy wychosdziły w latach dziewięćdziesiątych polskie prasy kostkujące z tabliczkami metalowymi i plastikowymi. Teoretycznie numery natej tabliczce i prasie się zgadzają? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś rok na tarczach kół powinien być wybity pomiędzy szpilkami 4 cyfry miesiąc i rok np. 0797. Z tabliczkami jest różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy oprócz tabliczki, kół w prasach Z-224 wybijany jest gdzieś rok produkcji np rama czy jakieś inne miejsce. Jeszcze jedno na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej prasy. Proszę o opinie jak sprawują się prasy z hydraulicznie podnoszonym podbieraczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem warto założyć śrubę o twardości 10.9. Sam miałem 8.8 i mi ją ścięło, jak nagle przez przypadek wyłączyłem sobie drugi stopień sprzęgła gdy chciałem przystanąć aby owinąć bele. Teraz mam 10.9 i już 3 rok pracuje i nawet gdy przez przypadek zatrzymam wom, lub nagle włączę nic sie nie dzieje.

 

Ja mam 8,8 i wom w ciągniku włączany przyciskiem to na 540 i komora pełna na maksa nie zrywa śruby przy załączaniu a szarpniecie jest spore przy 1000 obr Wom zdarza się ale wtedy nieraz i traktor gaśnie wole tak jakby miało jakiś wałek ukręcić

 

Prasując ostani skos traw nie chciała mi bela ruszyć grabie nie dawały rady zgartywać przełączyłem na 540 i ukręciło delikatnie oś wzgledem ramienia w tych grabiach i teraz walą o rame jednak 110 km na 540 WOM to nie do takiej prasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!!!!!!!!!!

Po przeczytaniu wszystkich postów jestem zdezorjętowany i nie wiem jaką belarke mam wybrać po pierwsze nie wybiore nowej polskiej bo to jest szajs nie moge wybrać Classa z rotorem bo za słaby mam ciągnik [ tylko 74KM ] i zostaje mi się pasówka z drugiej strony obawa przed urywaniem się pasów. Czy można kupić w miarę dobrą pasówkę za 20 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież sa jescze używane classy i welgery bez rotora. i ciagnik spokonie sobe bedzie z nimi smigał. chyba że szukasz czegos tylko do słomy, to możesz myslec o pasówce lub np. krone łancuchowej jesli nie chchesz pilskiej sipmy czy warfarmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!!!!!!!!!!!!

Po przeczytaniu wszystkich postów jestem zdezorjętowany i nie wiem jaką belarke mam wybrać po pierwsze nie wybiore nowej polskiej bo to jest szajs nie moge wybrać Classa z rotorem bo za słaby mam ciągnik [ tylko 74KM ] i zostaje mi się pasówka z drugiej strony obawa przed urywaniem się pasów. Czy można kupić w miarę dobrą pasówkę za 20 tys.

 

 

 

witam moja 902 chodzi z prasą welger RP200 z nozami za szybko mi to nieidzie w sianokiszonce ale wszystkie baloty są dobrze zbite żaden niejest nadpleśniały

jest to moja trzecia prasa zaluje ze takiej zaraz niekupiłem

jak masz kase to kup sobie zaraz cos z rotorem i szerokim podbieraczem noze zawsze mozesz odłączyć jak ci to ciężko pojdzie a sam rotor nie stawia większych oporów

decyzja należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lufa13 czy mógłbyś napisać więcej szczegułów o prasie welger RP200 interesuje mnie taka która zbija mocno baloty, jakiej mocy potrzeba do tej prasy i ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma RP200 bez noży. Ciaga ja 7711 i dobija na maksa ( na oststnie możliwe ustawienie) Ale belki naprawde konkretne wychodza MIał z niam troche kłopotów po zakupie, jakies wałki mu urwało kilka razy( nie znam szczegółow). Ale oststni sezon juz oki. Ale 7711 to naprawde dostaje w du.. komnkretnie Kiedys robił jak miał MTZ 82TS 90KM to miał troszke lżej ale tez chmura dymu była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy namawia mnie na pasówke tlumaczy się tym ze we francji w większości już są pasowe a coraz mniej spotykane łańcuchowe Nie wiem czy to jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cos konkretengo pasowego to kupa kasy !!!!!!!!! Napewno nie ma namysli jakis strych szrotów bo tam pracuja nowe typu Class variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pasówki J>D. też są niczego sobie a już model 590 to optimum za te kasie .Ja jeszcze z rok ,no może dwa polatam clasem i kupie J.D.590. z rotorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...