Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

lufa13 czy mógłbyś napisać więcej szczegułów o prasie welger RP200 interesuje mnie taka która zbija mocno baloty, jakiej mocy potrzeba do tej prasy i ile kosztuje

 

 

pisz na priv albo gg 543383

 

albo poczytaj moje posty poprostu już sie publicznie nie wypowiadam bo to nie ma sensu bo zawsze najwięcej zarzutów mają Ci co najmniej mają wspólnego z prasowaniem np

a wypowiadaja sie tacy co stali na miedzy i widzieli że ktoś tam prasował

niemam zamiaru obrazić nikogo ale taka jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to koło pasuje do prasy welger rp 12?

 

Jeśli wymienisz je w kpl. razem z wałem to będzie pasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś urzytkuje prasę krone kr130 lub 125.

Proszę o opinię. Chcę taką kupić. Głównie słoma i siano (a w zasadzie susz lucerny i koniczyny i dlatego zamknięta komora prasowania jaką mają krone), ale także ok 3 ha łąki na sianokiszonkę. Czy pójdzie nią sianokiszonka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma moze ktoś prase john derre 550 lub 590 pasowa jak sie sprawują czy warto ja kupić chodzi mi o rok ok 2000 jak jest z cześciami jaki ciągnik da sobie z nia rade z góry dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś urzytkuje prasę krone kr130 lub 125.

Proszę o opinię. Chcę taką kupić. Głównie słoma i siano (a w zasadzie susz lucerny i koniczyny i dlatego zamknięta komora prasowania jaką mają krone), ale także ok 3 ha łąki na sianokiszonkę. Czy pójdzie nią sianokiszonka?

 

Znajomy ma od roku kr130 i jest bardzo zadowolony z niej. prcuje z nią c360 w słomi i sianie spokojnie daj sobie rade w sianokiszonce troche ciezko ma przy dobijaniau ale ogolnie daje sobie rade, bele sądobrze zbite, narzeka jedynie na to ze podczas prasowanie suchej słomy jak mocno dobije bele to sznurek mu sie zsuwa z brzegu beli i czasem podczas prasowania samoczynnie pociąga mu sznurek i zaczyna owjiac bele, raz mial problem z nią bo łancuch mu przeskoczył na zębatkach przy tym cos sie zablokowało ze wogóle nie mógł uruchomić prasy ale to byla wina jakieogs zabezbiieczenia, przestwił łańcuch i wszystko gra az do tej pory to co mi sie w tej prasie podoba to to ze ma podbieracz sterowany hydraulicznie i nie trzeba do tego dodatkowego wyjscia hydrauliki, wystarczy ze w ciągniki jest zamontowany jednosekcyjny rozdzielacz ( u mnie w rolandzie 46 musi być dwusekcyjny) to co mi sie nie podoba w tej prasie to to ze podczas prasowani strasznie sie tłucze, traktora praktycznie nie słychac tylko prase ale to da sie zniesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Lewy

Nie wiedziałem, że te prasy się tłuką. Dobrze wiedzieć żeby się nie przestraszyć jakby co . Myślałem o poszukaniu takiej z siatką. Potrzebowałem opini o sianokiszonce bo nie byłem pewien czy zbije wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ksiazki do pras:

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

 

 

jesli ktos potrzebuje, prosze pisac na maila:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!!

 

co sądzicie o zestawieniu prasy rolującej claas rollant 46 rc z fendtem 309 ls Poradzi on sobie z nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAREKKA

to co koleka pisał o kr130 że sznurek sama pociągnie to tylko kwestia poostrzenia noża , który go obcina bo inaczej to obcina zostawiając zadługi koniec i go dlatego wciąga a to że spada sznurek z brzega beli zależy od prasowanego materiału i od uformowania beli , jeżeli jest dardzo drobny materiał należy można wyregulować odleglość sznurka od skraju beli na większą i nie będzie z tym kłopotu. Ale jeśli chodzi o owijanie suchego i drobnego materiału (sloma , susz zielonkowy)to polecam tylko siatkę. Ja prasuje ostatnie 2 sezony ViconemRV1601 na pasach- polecam, wcześniej miałem łańcuchową-nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danekbu

I sianokiszonkę też robisz pasową? Ja stąd wymyśliłem sobie żeby łańcuchową kupić bo wydawała mi się najbardziej uniwersalna. Jeszcze nie kupiłem stąd sprawa ciągle otwarta.

To może zapytam tak, czy pasowa zbije na tyle aby wyszła dobra sianokiszonka.

Czy ktoś robi sianokiszonkę prasą pasową i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem sporządzania sianokiszonki w belach prasownych prasami pasowymi nie polego na stopniu zbicia beli lecz na kształcie gotowej beli. Stopień zbicia beli w prasie pasowej i łańcuchowej bedzie troche niższy ale mniej wiecej zbliżony.

Główny problem polega na kształacie beli, nic nie zrobisz z dobrze zbitą belą jesłi ona nie bedzie miała odpowiednie kształtu bo wtedy jest problem przy jej owijaniu na owijarce

zeby wyszła Ci w miarę okragła bela prasowany materiał musi być podawany w tej samej ilosci, gdzies kiedys czytałem ze sposób prasowanie w prasach apsowych przypomina zwijanie w rolke dywany lub folji, jesli w jednym miejscu zrobi Ci sie garb to potem tak zostanie

u mnie gosc ma pasowego JD i narzeka własnie na kształt bel sianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka by to nie była prasa to wałek musi być elegancki, równy i nie skręcony. Przekonałem się na własne oczy jak zamiast gwiazdową od ubiegłego roku zagrabiam Kunem i beleczki są jak złoto a prasą można dużo szybciej jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w prasie wyposarzonej w Rotor nie było by tego problemu, ponieważ w miare równomiernie byt ten nadmiar rozłożył. Ale to tylko domysły niegdy nie pracowałem na takim sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że w prasie wyposarzonej w Rotor nie było by tego problemu, ponieważ w miare równomiernie byt ten nadmiar rozłożył. Ale to tylko domysły niegdy nie pracowałem na takim sprzecie.

 

no niestety mam z rotorem i tez musi byc równomiernie rozłozony wałek ale tylko zgrabiary karuzelowe daja taki materiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pasową claas variant 180 RC z rotorem i jak zbieram na nie równym wałku to wężykuje ciągnikiem i baloty wychodzą ok.Zresztą tą prase można wyposażyć w czujniki napięcia pasów i wtedy baloty będą jak na folderze, nie wiem tylko jak przy innych prasach? Jeśli chodzi o sianokiszonke to pasowa nadaje się do tego najlepiej bo ubija od samego rdzenia i baloty są jak kamień, przynajmniej u mnie. Z pokosem nie ma problemu bo kręce bezpośrednio po kosiarce o szerokości rob, 3,2m ze spulchniaczem, której ustawiam wyrzutnik na jakieś 1,2m, więc wał z podwiędniętą zielonką jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JDG i jak Ci się sprawuje ta prasa ? Nie masz problemu ze ślizganiem się beli. Poniważ wszyscy mówią do okoła że pasowa się nie nadaje do sianokiszonki Jakim ciągnikiem ją ciągasz i czy wystarczy mu do niej mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JDG i jak Ci się sprawuje ta prasa ? Nie masz problemu ze ślizganiem się beli. Poniważ wszyscy mówią do okoła że pasowa się nie nadaje do sianokiszonki Jakim ciągnikiem ją ciągasz i czy wystarczy mu do niej mocy?

 

Żadnych uwag nie mam do tej prasy.

W instrukcji jest że zaptrzebowanie mocy jest:

załączony rotor od 100KM

wyłączony rotor od 80KM

Ja ciągne ją JD 6920 150KM. Prędkość roboczą ograniczają tylko dziury w polu jade ok. 10-14km/h a wydajność jest żędu 3-4 ha/h przy balotach 1,7m, sianokiszonke robie na 1,1-1,2m i na najmniejszym zgniocie bo nic w moim gospodarstwie tego podnieś ani się wbić w to nie może.

Siano i słome jade też z rotorem bo zadawanie i ścielenie jest potem o niebo łatwiejsze. Balot siana ważyłem ok.470kg przy 1,7 średnicy i średnim zgniocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

koledzy robił ktoś z was sianokiszonkę prasą welger rp150 pasowa stałokomorowa

jeśki tak to jake bele wam wyszły? czy są dobrze zbite i równe jaka wychodzi wam sianokiszonka po tej prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po ile u was teraz sznurek Agroma Poznań Defalin tex 2000 4kg 25zł większą ilość czeski tańszy ale niebyłem zadowolony czasami się klinuje i ciężko wychodzi z kłębka i jaki tex stosujecie do rolujących 2 sznurkowych przy oszczędnym stosowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry pomyliłem okazało się że Bezalin a nie Defalin - ponoć szajs ten Bezalin mówił i taki co kręci ze sznurka rózne powrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem niedawno prase rolującą CLAAS ROLLAND 44S i mam pytanie jak prasuje i czce zamknąć komore to gdy jest juz zamknięta to nazegarze robi się ciśnienie i niewiem cz tak powinno być jak zamkne komore to mam zostawić to ciśnienie np 150 bar i tak robić kolejnego balota czy musi byc cegar na zero jak zaczynam robić balota. jak to jest prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

kupiłem niedawno prase rolującą CLAAS ROLLAND 44S i mam pytanie jak prasuje i czce zamknąć komore to gdy jest juz zamknięta to nazegarze robi się ciśnienie i niewiem cz tak powinno być jak zamkne komore to mam zostawić to ciśnienie np 150 bar i tak robić kolejnego balota czy musi byc cegar na zero jak zaczynam robić balota. jak to jest prosze o rade

 

Powinieneś zamknąć komorę na max ile tylko pompa w ciągniku Ci wydoli aby na zegarze było jak największe ciśnienie i wtedy zacznasz zbierać zielonkę, jeśli będziesz jeździł po woli (na niskim biegu) to co jakiś czas powinieneś podczas jazdy dobijać ciśnienie (domykać komorę).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

kupiłem niedawno prase rolującą CLAAS ROLLAND 44S i mam pytanie jak prasuje i czce zamknąć komore to gdy jest juz zamknięta to nazegarze robi się ciśnienie i niewiem cz tak powinno być jak zamkne komore to mam zostawić to ciśnienie np 150 bar i tak robić kolejnego balota czy musi byc cegar na zero jak zaczynam robić balota. jak to jest prosze o rade

 

Powinieneś zamknąć komorę na max ile tylko pompa w ciągniku Ci wydoli aby na zegarze było jak największe ciśnienie i wtedy zacznasz zbierać zielonkę, jeśli będziesz jeździł po woli (na niskim biegu) to co jakiś czas powinieneś podczas jazdy dobijać ciśnienie (domykać komorę).

Pozdrawiam

 

 

To ja może tylko potwierdzę to co napisał emil i dodam żebyś pamiętał o

prawidłowym podłączeniu przewodów hydrauliki bo mnie się zdażało na

początku podłączać odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...