Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś użytkuje zestaw Krone: prasa zmiennokomorowa łańcuchowa +owijarka na tandemie albo Clasa prasa stałokomorowa walcowa z dociskiem rdzenia+owijarka? Szukam opinii który zestaw jest lepszy?

 

Oby dwie firmy są bardzo dobre, choć Krone z komorą zmiennokomorową wydaje się bardziej uniwersalna.

Takie zestawy generalnie są dobre na usługi, bo w mniejszych hodowlach sensowniejsze wydaje się owijanie balotów.

W takim systemie super ważną sprawą, to bardzo dobra folia bo baloty trafiają na ściernisko, a potem trzeba je jeszcze pozwozić.

Ale jak ma być to maszyna do większej hodowli to w tej cenie można kupić porządną przyczepe zbierającą z rotorem i na to bym stawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JDG to nie dla mnie zestaw, znajomy pytał bo ma dylemat. Ma ok 200 krów i musi się na któryś zdecydować, ja też jestem za Krone bo zmiennokomorowa i na tandemie, ponadto ma własną hydraulikę, nie wiem tylko jak się sprawuje łańcuch, jak jest trwały. Ja mam walcową i napędy smarowane centralnie a nie wiem jak to wygląda w Krone. Przedstawiciele mówią że ich najlepsza ale lepiej poznać opinię użytkowników bo to wydatek ok200 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stepien20 a co ci się popsóło że chcesz instrukcje? ja mam taką prase i bez instrukcji ją naprawiam. Napisz o co chodzi to może Ci pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o prasie warfama produkowana w dobrym mieście Czy opłaca sie ją kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o prasie warfama produkowana w dobrym mieście Czy opłaca sie ją kupić

ja mam coś takiego

delikatne ma zabezpieczenia a tak ogólnie nic w niej sie poważnego po 3 sezonach jeszcze nie stało

jak na cene to jest dobra (nie bardzo dobra ale też nie całkiem do d..y) mocniej jak sipma w podobnej cenie zbija no ale 360 to nei ciągnik to tej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam warFAME Z 1999, ciągam ją zetorkiem 5320(cos w granicy 60KM) i bardzo optymalnie mi idzie, nie wiem jak w tych nowszych niby prawie tak samo ale... w kazdym razie chyba w 4 sezonie i 5 miałem kilka awarii, a wszystko sie zaczeło ze w podbieraczu zamiast zabezpieczenia było zaspawane z fabryki (!!) i skręciło mi podbieracz ale teraz juz na ogół nic znią złego sie nie dzieje, rolki tylko co 3-4 lata wymienić ew prowadnice (nie taki duzy koszt). i co ważne rzeczywiscie lepiej od sipmy zbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ma ktoś może prase Deutz fahr GP 2.30 jak sie sprawuje? Co o niej sadzicie? Pzdr*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o prasie rolującej sipma classic
Warta uwagi jak masz czas ,mało zwierząt, dużo kasy i stalowe nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

 

Trudno mi oszacować zależy ile na tym polu jest. Jeśli chodzi o słomę i siano to ja robie o średnicy 1,7m a masa waha sie między 400-500kg więc jeśli masz 3tony słomy/siana na ha to będzie jakieś 6-8 balotów. 1,2m robie tylko sianokiszonkę.

Napewno 1,2 z pasówki będzie cięższe od stałokomorowje, jeszcze dodatkowo z załączonym rotorem można bardziej bele zagęścić.

Przestrzegam wogóle przed zakupowaniem takiego kalibru pras bez rotora ponieważ zadawanie słomy,siana oraz sianokiszonki jest wtedy bardzo czsochłonne i uciążliwe.

W zeszłym roku zrobiłem na początku kilkanaście balotów siana bez rotora to niemogłem później tego zadać bo było tak zbite i powiązane, a z rotorem to inna bajka. Balot słomy potrafi się sam rozkulać bez potrzeby jego popychania.

Istotną sprawą jest też, że im drobniej posiekana słoma tym wydajniejsze jest ścielenie i na dłużej starcza.

Cześć. Ja też mam Varianta 180 RC 2000 r. Ciągam go JD 6310 100 kM i jak widzę jest dużo lżejsza w pracy niż stałokomorowa sąsiada. W słomie robiłem z nożami opuszczonymi, bo rotor to chodzi cały czas, i ciągnik smigał na obrotach wałka eco. Robiłom trochę słomy na dużych średnicach i zdarzało się że siatka owineła się na któryś wałek i i balot wypadł bez ubranka. Przejżałem pasy i myślę że to z powodu tego że dwa są lekko wyszarpane z brzegu na klamrach. Wyrównałem to i już nie łąpało siatki. Zamierzam wymienić te klamry tzn odciąć i wyrównać pasy (bo są ok) i spiąć nowymi klamrami. Zamówiłem w Grene jakieś za 300 zł za 12 szt.na nity. Jest jeszcze firma kordias która sprzedaje klamry MS 25 do montażu na wkręty 6 szt 500zł.

Zastanawiam się czy puścić tą prasę w kiszonkę na usługi , czy nie rozerwą się te klamry bo nowe pasy w claasie kosztują 3tys/szt.

Co o tym myślisz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jankris

 

Gratuluje dobrej maszyny. Czytałem kiedyś test w Topagrar o prasach zmiennokomorowych i Variant zbierał same superlatywy poza zapotrzebowaniem mocy, które było najwyższe. Ale że sobie lekko daje rade JD6310 to bardzo pozytywne.

Też miałem z początku problem z siatką i jej zrywaniem. Jeden pas mam poważniej uszkodzonu i płata mi psikusy. Zrobiłem do nigo wstawke 2 m pasu i 2 klamry MS25 niestety trche je za słabo skręciłem i z jednej zostało 3/4, trzeba je mocno poskręcać, bo innaczej chaczą o elementy prowadzenia posów.Co do jakości klamer MS 25 to jeszcze trudo mi coś powiedzieć, ale nie wyglądają przekonywująco .

Ważną sprawą jest też dobra siatka, w tym roku chce sobie przywieść orginalną z Niemiec.

Do reszty pasów zakupiłem orginalne druty łączeniowe i jest OK. Trzeba je wymieniać chyba co 2000 balotów.

Klamry z Grene nigdy nie stosowałem i opini też nie znam. Musisz mieć jedynie zestaw naprawczy do pasów w razie czego i w usługi można iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pamietasz który to był numer? bo cięzko znależć... mam prenumeratę od 1999.... a i z innej beczki mam pytanie które umiesciełem tez w innym wątki ale ten wydaje sie byc odpowiedniejszy

 

ILE obrotów siatka wystarczy na bele kiszonki a ile na słomy? pytam bo ja w ubiegłe lato na słomie pierwszy raz siatka robiąc ustawiłem chyba 3,25 obrotu i siatka poszła tylko świst... na pewno za dużo...ale ile wynosi minimalna ilość owinięć żeby było ok? Jaką siatke, z jaką wydajnościa, gdzie i za ile kupujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siatką owijałem słomę na 2,25 i żadna się nie rozsypała. Siano i sianokiszonkę podobno można mniej, ale nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić cały mechanizm do owijania siatką do RP12? Ile takie cudo może kosztować a moze da sie dobrać z jakiejś polskiej prasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja siatką owijałem słomę na 2,25 i żadna się nie rozsypała. Siano i sianokiszonkę podobno można mniej, ale nie robiłem.

 

 

 

sianokiszonka 1.75 a słoma i siano do 3.00 chodzi o wygodę transportu jedynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy do prasy fahr posują wszystkie częsci od sipmy???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkuje ktoś prasę rolującą fiat-agri 5650 pasowa jak się sprawują te maszyny i czy cena ok. 10 000zł. jest dobra rok 1989 stan na oko bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy do prasy fahr posują wszystkie częsci od sipmy???????

 

Nie wszystkie części pasują od simy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie macie zdanie o prasie z Metal Fachu

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem takiej prasy od ostatnich żniw. Prasuję U4514 i do siana oraz słomy jest to ciągnik w 100% wystarczający. Z awariami jak na razie nie miałem do czynienia, ale trudno żeby były już na początku użytkowania. Jedynie łańcuchy musiałem nieco napiąć, ale to chyba jest logiczne.

Największy problem w tej prasie stanowi "stająca bela". Ale nie jest on aż tak olbrzymi jak to niektórzy mówią. Jak się dojdzie do wprawy w prasowaniu to żadna bela nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o prasie DF GP 2.30 bo przymierzam sie do kupna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś wie jakie klamry do spinania pasów sa najlepsze i gdzie można je kupić? Interesują mnie łatwa w montażu i trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...