Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

365za rolke to w grene była jakaś siatka (angileska chyba) i była ok więc po co jakieś wynalazki z allegro brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam polskiego rolneta i jesten zadowolony cena przystępna w zeszłym roku płaciłem 450zł za 3000m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Zamierzam kupić prasę rolującą John deere 550 Chciałbym, usłyszeć od Was, opinie na jej temat. Dodam, że będzie mi potrzebna tylko do słomy i siana (siano kiszonek nie zamierzam robić)

Miałem wcześnie prasę KRONE KR125

Która Waszym zdaniem lepsza jest prasa? KRONE czy JOHN DEERE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wie ktoś jak się rozbiera (wymienia) łożyska na wałkach w prasie pasowej stałokomorowej welger rp150 chodzi mi o wałki napinające nie napędzające czy one są na łożyskach na zewnątrz czy mają stałą oś a tylko walec się kręci? z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

 

Trudno mi oszacować zależy ile na tym polu jest. Jeśli chodzi o słomę i siano to ja robie o średnicy 1,7m a masa waha sie między 400-500kg więc jeśli masz 3tony słomy/siana na ha to będzie jakieś 6-8 balotów. 1,2m robie tylko sianokiszonkę.

Napewno 1,2 z pasówki będzie cięższe od stałokomorowje, jeszcze dodatkowo z załączonym rotorem można bardziej bele zagęścić.

Przestrzegam wogóle przed zakupowaniem takiego kalibru pras bez rotora ponieważ zadawanie słomy,siana oraz sianokiszonki jest wtedy bardzo czsochłonne i uciążliwe.

W zeszłym roku zrobiłem na początku kilkanaście balotów siana bez rotora to niemogłem później tego zadać bo było tak zbite i powiązane, a z rotorem to inna bajka. Balot słomy potrafi się sam rozkulać bez potrzeby jego popychania.

Istotną sprawą jest też, że im drobniej posiekana słoma tym wydajniejsze jest ścielenie i na dłużej starcza.

Cześć. Ja też mam Varianta 180 RC 2000 r. Ciągam go JD 6310 100 kM i jak widzę jest dużo lżejsza w pracy niż stałokomorowa sąsiada. W słomie robiłem z nożami opuszczonymi, bo rotor to chodzi cały czas, i ciągnik smigał na obrotach wałka eco. Robiłom trochę słomy na dużych średnicach i zdarzało się że siatka owineła się na któryś wałek i i balot wypadł bez ubranka. Przejżałem pasy i myślę że to z powodu tego że dwa są lekko wyszarpane z brzegu na klamrach. Wyrównałem to i już nie łąpało siatki. Zamierzam wymienić te klamry tzn odciąć i wyrównać pasy (bo są ok) i spiąć nowymi klamrami. Zamówiłem w Grene jakieś za 300 zł za 12 szt.na nity. Jest jeszcze firma kordias która sprzedaje klamry MS 25 do montażu na wkręty 6 szt 500zł.

Zastanawiam się czy puścić tą prasę w kiszonkę na usługi , czy nie rozerwą się te klamry bo nowe pasy w claasie kosztują 3tys/szt.

Co o tym myślisz.

Pozdrawiam.

witam

Kilka słów co do klamr do pasów ...

 

z opowieści użytkowników MS25 - Galwanizowanych !

to opinie są różne - nie ma reguły.

Proszę zwracać uwagę na to z czego zrobione są połączenia.

Do pasów nowych i tych w dobrym i bardzo dobrym stanie lepiej zastosować

ze stali szlachetnej NIERDZEWNEJ! - niezależnie od sposobu montażu.

O wytrzymałości klamry świadczą: rodzaj połączenia, stal z jakiej jest wykonany, sposób mocowania (nity, wkręty, igły etc), oraz pasa (słabej jakości pas nie "utrzyma" klamry przy dużych obciążeniach.

więcej o klamrach www.MLT.pl Zastosowanie -> rolnictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 82 konny ciagniczek poradzi sobie z zmiennokomorowka z rotorem?? Jaka jest optymalna moc dla takich pras??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje instrujkcje obsługi do prasy rolującej new holland 654 rocznik 1996 dokładnie instrukcje do komputera!!! jak ktos posiada cos takiego to był bym bardzo wdzieczny!!! prosze o przesłanie pod adres aroll81@op.pl

jeszcze mam pytanie jak ta prasa sprawuje sie w pracy a własciwie w sianokiszace???

z gory dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy 82 konny ciagniczek poradzi sobie z zmiennokomorowka z rotorem?? Jaka jest optymalna moc dla takich pras??

 

z tego co wiem rotor + noze to ciagnik optymalny powinien miec powyzej 100km dla wmiare komfortowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ile koni potrzeba do welgera rp150 pasowa stałokomorowa czy dam rade zwijać c360 sianokiszonkę? czy potrzeba coś mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a ile koni potrzeba do welgera rp150 pasowa stałokomorowa czy dam rade zwijać c360 sianokiszonkę? czy potrzeba coś mocniejszego?

słome bez wiekszych problemów ale sianokiszonke słabo dociśniesz i trzeba liczyć sie ze c360 długo nie wytrzyma w belarce. po za tym wolna praca z belarka i dobijanie na bardzo wolnym biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama prase kostkującą JD wspaniała maszyna aparaty nie rpzepuszczają newet jednego ciuka warta polecenia. posiadam równeż prase belującą welger rownież bardzo jestem zadowolony. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką prase polecilibyście do sianokiszonki/ słomy w cenie do 40 tys z którą dałby rade 70KM Ursus? Do czegoś z nożami to chyba trza wiecej mocy żeby dobrze dobic bele a przy tym nie wykończyć traktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prase mf 828 zmiennokomorową bez rotora czy u 912 poradzi sobie z nia w sianokiszonce i słomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam literature do następujacych pras:

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

 

 

eśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o prasie DF GP 2.30 jakie ma zapotrzebowanie na moc?thanks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadał by sie cały ten mechanizm obwiązywania siatką od inne prasy do Welgera RP 12 może od jakiejs polskiej?I ile takie cudo mogło by kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM UZYTKOWNIKOW PRASY ROLUJACEJ JD 572 + SIATKA PROSZE O OPINIE I WSKAZOWKI Z GORY DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o prasie welger ap 41 ????

Welger AP41 jest to stary, poczciwy sprzęt, który przystosowany jest do c-330, t-25i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie czy w praktyce odrzutnik bel montowany przy niektórych prasach faktycznie usprawnia pracę. Posiadam prasę be odrzutnika i teraz przy wyrzucaniu beli cofam do tyłu aby po wyrzuceniu balota mieć miejsce na bezpieczne zamknięcie komory.Odrzutnik niby to usprawnia ale z tego co widzę po niektórych prasach z odrzutnikiem to też mają pogięte tylne klapy od komory. Zastanawiam się czy nie dorobić odrzutnika do swojej prasy tylko czy to ma sens czy i tak bezpieczniej będzie cofać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...