Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja radziłbym dorobić odrzutnik, bo sam mam prasę z odrzutnikiem i nigdy nie cofam przy wyrzucaniu beli a dodatkowo jest przy tym czujnik który za pomocą kontrolki na pilocie informuje mnie czy bela się skulnęła i odrzutnik ponownie się uniusł więc nie ma opcji przyduszenia beli klapą pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokłądnie nie masz nadczym myslec tylko dorabiaj odrzutnik. jamam sipme i tez nigdy nie cofam choc zdarzyło mi ise pogiac blache na klapie, lae to nie przez to ze belka nie stoczyłą sie tylko jak nie zauwazyłem ze prowadnica sznurka nie złapała sznurka i otworzyłem komore myslac ze belka jest ownieta sznurkiem a nie była i pózniej odruchowo zamykanie komory a tam niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz też duże górki to odrzutnik niebardzo pomaga i moze klapa zahaczyć o bele ale to musi być juz naprawde duża góra . A pozatym bardzo przydatne urządzenie i proste do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim metalfachu tez jest odrzutnik. I tylko pod stroma górkę belka się nie chce staczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie może koledzy zdjęcia odrzutnika Sipmy wraz z wymiarami Mam More a one są praktycznie takie same A ile właściwie kosztuje oryginalny odrzutnik sipmowski- może nie warto samemu dorabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie może koledzy zdjęcia odrzutnika Sipmy wraz z wymiarami Mam More a one są praktycznie takie same A ile właściwie kosztuje oryginalny odrzutnik sipmowski- może nie warto samemu dorabiać

Oryginał z Sipmy kompletny to koszt 500zł jeśli by samemu robić to koszt samych sprężyn to 210zł+ reszta materiału Jak myślicie warto samemu robić czy kupić gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może prasę rolkę z wąskim podbierakiem i montoał gumowe koła do zgarniania z większej powierzchni. Jak to zdaje egzamin z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos posiada belarke nh 841 chciał bym spytac do czego służą poszczególne przyciski na uządzeniu sterującym mps 1014 i ogólnie jak to sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktoś może prasę rolkę z wąskim podbierakiem i montoał gumowe koła do zgarniania z większej powierzchni. Jak to zdaje egzamin z góry dzieki
Mam cllasa z wąskim podbierakiem i mam założone koła od polskiej famarolki . w sianie długim nie używam bo sama wciąga ,ale w drugim pokosie i owszem w słomie też i jest poprawa to znaczy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zamierzam kupić prasę rolującą John deere 550 Chciałbym, usłyszeć od Was, opinie na jej temat. Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem juz kiedyś o tym ale bez odzewu i licze że tym razem ktoś pomoże.... Jak w Claas Rollant wyjąć walec? Często się zdarza że do wnętrza walca wchodzi słoma (drobna trawa) i potrafi zablokować walca miedzy blachą którą osłonięty jest z boku walec a samą powierzchnią walca...ponadto te blachy z boku coś krzywe chyba i obciera walca powodując że ciężko się kręci (może to łożysko...jak je ruszyć ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję materiałów na temat pras rolujących, do pracy semestralnej. Mile widziane schematy.

Jeśli ktoś takowe posiada byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientujecie sie jak to jest czy prasy z walcami o mniejszej średnicy mają mniejsze zapotrzebowanie na moc. Bo na przyklad prasy firmy Claas mają walce o wiekszej średnicy niż wiekszość pras walcowych innych marek. Gdzieś przeczytałem , ze srednica walców ma znaczenie jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc. A jak to sie ma jęśli chodzi o stopień zgniotu prasowanego materiału?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posaidam ksiazki do następujących rozsiewaczy:

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Pilnie poszukuję używanych aparatów wiążących do prasy kostkującej

IH440T.

Tel. 661568155

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywa tylna otwiera sie podczas formowania beli. co mam zrobic??? brak cisnia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokrywa tylna otwiera sie podczas formowania beli. co mam zrobic??? brak cisnia oleju

 

Jaką masz prasę? jak otwiera sie pokrywa to mogą być haki blokujące wyrobione, ewentualnie masz za luźne zabezpieczenie przeciążeniowe i spuszcza blokady, jeszcze może być nawalone śmieci pod hakami i nie opadają do końca. Jak zamkniesz komorę sprawdź czy haki dobrze sie pozamykały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokrywa tylna otwiera sie podczas formowania beli. co mam zrobic??? brak cisnia oleju

kiedy się otwiera?? losowo czy przy każdym balocie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JAKA TO PRASA? MOZE NIE MASZ SZCZELNEGO ZAWORU HYDRAULIKI PRZY CIAGNIKU JEZELI PRASA NIE JEST WYPOSAZONA W HAKI ZAMYKAJACE KLAPE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam prasę belującą SIPMA bez zamków nowa. Robie bele pierwszy rok ale nie wiem czemu nie mogę dobić środka beli. Ciągnik pod którym jest podpięta belowarka to Zetor 7211, więc chyba nie jest za słaby. Czy moglibyście mi poradzić jakim biegiem jeździć żeby dobrze dobijać bele czy może jest jakaś specjalna technika dobrego dobicia beli??. Dodam jeszcze że jak zgrabiam walki to robie szersze prawie na cały podbierak żeby równomiernie podawało. Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...