Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o takich problemach w jakiejś rolniczej gazecie, nie wiem czy nnie Top Agrar. Facet zrobił jakieś dodatkowe blaszki które rozciągały siatkę na boki. Ten patent robiła potem fabryka. Nie wiem tylko czy chodziło o Sipmę czy Warfamę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem o takich problemach w jakiejś rolniczej gazecie, nie wiem czy nnie Top Agrar. Facet zrobił jakieś dodatkowe blaszki które rozciągały siatkę na boki. Ten patent robiła potem fabryka. Nie wiem tylko czy chodziło o Sipmę czy Warfamę

 

to był artykul w agromechanice o dotyczył sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem bayło to w Sipmie.

Jak konstrukcujnie nie jest prasa popieprzona jak kiedyś Sipma to wine raczej ponosić będzie naciąg siatki. Mogą być również po zimie zapieczone i zabrudzone rolki podające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam prase rolujaca claas rollant 44 i przy prasowaniu siana po bokach zostaje duzo siana. Robienie cienszych walkow duzo nie daje. Wydaje mi sie ze jest to spowodowanie wysokim podbieraczem ktory podrzuca siano. Jesli ktos z was tez mial taki problem i sobie z ym poradzial prosze o pomoc!

Z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj sobie kolego blachę którą zakłada sie nad palce podbieracza, w odpowiednie już zrobione otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co trzeba zrobić aby dostac sie do łożyska na walcu przy prasie rolującej rollant 46RC??? padło mi dziś łożysko przy walcu ktory jest zamontowany na klapie, drugi od dołu, z tej strony z której nie ma zębatki.

co trzeba zrobic by sie dostac do tego łozyska??

 

jesli ktos cos wie na ten temat piszcie bo mi prasa jest potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie kupiłem prasę krone vario pack i się zastanawiam na ile belek powinno starczyć sznurka takiego 3000 m na bele 130 np jak to wychodzi w innych nawet prasach bo mi sie wydaje że w mojej strasznie ciasno jest to powiązane i idzie sporo sznurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie starcza 2000m na około 35 bel 120 x120 sipma z 569/1 robie cienkim sznurkie. kolega ma welgera RP200 to strasznie dużo musi dac sznurka bo ma obwiazywacz na 2 sznurki i jak da mniej to sie belki rozlatuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RP200. Jest obwiązywacz na dwz sznurki, ja robie na jednym to starcz na ok 40-45 bel czsem jak mam siano to zmniejszam ilość sznurka i się nic nie rozlatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda prob i bledow poradzilem sobie jako tako z tym sciaganiem siatki do srodka. problem lezal miedzy innymi w mocowaniu rolki siatki, a wiec: zwiekszylem srednice walka na ktorym wisi siatka przez nalozenie grubej plastikowej rury i ponadto dalem dodatkowo kawalki z boku takie wchodzace na ciasno przy wkladaniu zeby rolka siatki miala wiekszy opor w rozkrecaniu sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów. Chcę kupić presę CLAAS Quadrant 1200 z 93 roku za 22tys ma tylko 4 aparaty do wiazania włożone i jedens zapasowy sprzedawca twierdzi iż poprzedni rolnik używał 4. Czy ktoś ma owa prese albo zna opinie na tema awaryjnośći jej i samych aparató bo słyszałem iz cał kosztuje jeden 1000 euro a jest ich 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie mają 2200 robią dużo siamokiszonek to wymiana iglic i tych pierdołków przez które idzie sznurek jest częsta i droba. W reklamówce można przywieźć od Korbanków 20 000 zł, reszta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego iglice sie tak zurzywaja od kiszonki ?? Jeżeli zasada dziłania jest taka sam jak w zwykłych kostkujacych to raczej nie powinnny sie az tak szybko zużywac. Ciekawe na czym polega to zużycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam producenta lub importera palców spężynowych do podbieracza prasy rolujacej Feraboli FF44 H lub FF55 lub tożsamej Agram Gallignani 6800 lub rolująca Fortschriit też ma ten sam podbieracz i resztę albo z demontażu jezeli ktoś zna namiary lub moze dopomóc to z góry dziękuję

Grene już 2 tygodnie się stara narazie bez rezultatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja szukam producenta lub importera palców spężynowych do podbieracza prasy rolujacej Feraboli FF44 H lub FF55 lub tożsamej Agram Gallignani 6800 lub rolująca Fortschriit też ma ten sam podbieracz i resztę albo z demontażu jezeli ktoś zna namiary lub moze dopomóc to z góry dziękuję

Grene już 2 tygodnie się stara narazie bez rezultatu

 

 

 

spróbuj poszukać u przedstawiciela z GRANIT-u raczej jest u nich wszystko do zdobycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem w Granicie- u przedstawiciela jakoś sie nie postarali ale już mam namiar na firmę ze Sycowa dzięki Grześ

Klimza Dariusz. Zakład. Produkcja i sprzedaż sprężyn

0 62 785 20 35 - telefon/fax

56-500 Syców, Kolejowa 18

oraz na google.pl

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne

Ronet spółka z o.o.

 

89-410 Więcbork

ul. Starodworcowa 3b

 

tel: (+48 52) 389 87 77

fax: (+48 52) 389 87 71

e-mail: ronet@ronet-sprezyny.pl

 

od poniedziałku działam w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaką prasę rolującą polecacie do słomy i czasami siano.

Za odpowiedź dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do słomy najlepsza byłaby prasa łańcuchowa, najmniejsze szanse na zatrzymanie balota, w pasowych bywają problemy z zaczęciem skręcania jesli słoma jest przeleżała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dzisiaj kupiłem kompletny nowy stół do Z224/1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...