Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ja może ponownie powróce do problemu krzywych paczek. Mam takiego zonka że w cienkiej słomie wychodzą mi te paczki nieco skrzywione tak jakby prawej strony nie dociągało. Regulowałem już ten tłok nagarniający, ostrzyłem nóż...troche pomogło ale nadal w cienkiej słomie nie jest ta paczka jak należy. Czy znacie jakieś inne przyczyny?? Mi chodzi po glowie jeszcze odległość noża od stołu...jaka powinna być ta szczelina?? dodam że mam Sipme Z224/1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to wina w 90% nagarniacza Szczelina nic do tego nie ma bo jak nagarniacz ci nie dopchnie do konca słomy to nic nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nagarniacz mam wyregulowany. Jak przekręce dalej to zaczną się wykręcać w drugą strone..Zastanawia mnie to, że tak się dzieje tylko w cienkiej słomie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo jak masz dużo słomy to nagarniacz nagarnia duża ilosc co pozwala mu daleko ja popchnac, a jak jest cienko to poprostu nie może dopchnac odpowiednio daleko. Trzeba szybciej jezdzic ja zapiep... czasmi jak głupi jak było równe pole np w owsie czy jeczmieniu. ale juz od 5 lat ja praktycznie nie prasuje tylko mój brat bo ja kosze Prasuje tylko jak skoncze koszenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli masz instrukcję to jest tam opisane jak optymalnie ustawić podajnik widłowy. chudzi tu o regulację długości śruby rzymskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do MIREK MASZYNY może zajmujesz się sprowadzaniem pras rolujących. Interesowała by mnie JD 575 z rotorem i nożami oczywiście szeroki podbieracz. Jeśli masz jakąś interesująca dla mnie ofertę to napisz luk_net4@wp.pl Z góry wielkie dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam pytanie: chce zrobić do mojej prasy kostkującej JD, drabinke do załadunku presaków bezpośrednio na przyczepe, czy będzie to miało wpływ, na jakość presaków, słyszałem, że ściski muszą być rozkręcone, bo za mocno będą sprasowane kostki, bo drabinka będzie działać jak by ścisk, po prostu ciężar kostek na drabince będzie miał na to wpływ. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, to prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie się tak działo jak piszesz bo ja tak miałem w Z 224 i musiałem rozkręcać spręzyny popuścisz i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w soianie to ja nawet bez sprezyn prasuje a w słomie to ustawiam podobnie jak w sianie bez slizgów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tetamary - drabinka to dobra opcja. Co do jakości paczek to nie ma większej różnicy ja w swojej Sipmie nawet bardzo nie reguluje sprężynami, troche męczarni jest odejmowaniem ślizgów jezeli czasami chcesz prasować bez drabinki Ale to tylko 2 śruby więc można się przyzwyczaić Zastanawiam się tylko jak ty chcesz zrobić tą drabinke??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co odejmowac slizgi ??? Przeciez je sie składa na prase i heja całe rozłożeni lub złozenie trwa góra 5 minut i jedna osoba spokojnie dake rade:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie krzywych wiązek (czy jak ich tam zwiecie) dzisiaj przeprowadziłem ostateczne próby ustawień i wnioski są następujące:

1.Ustawienie nagarniacza mają wpływ w jakiś 15-20%.

2.Stan noża to 10-15%

3.Regulacja sprężyn to nie więcej jak 5-10%

4.Prętkość podobnie 5-10% poprawy

Wniosek końcowy najważniejsza jest sama słoma jej wilgotność, długość, ilość itp. Prasowałem przed deszczami i żadne konfiguracje nie dawały zadowalających efektów. Potem kilkaset po lekkim deszczyku i tu gdzie była domieszka chwastów wychodziły jak klocki Lego z kolei tam gdzie była czysta słoma było minimalnie gorzej. Dzisiaj po kilku dniach deszczu (jednak słoma była w miarę sucha) prasowałem u sąsiada i mam wrażenie że mógłbym całkowicie odkręcić jedną śrubę a drugą skręcić na max, nóż zastąpić kawałkiem płaskownika a nagarniacz przesunąć w dowolną stronę a i tak było by dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biały2005 Nie kapuje..Jak w drabince ślizgi składasz na prase?? jest to możliwe?? Ja je zawsze odczepiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tu pisałem o oryginalnych slizgach, które sie składa na prase i nic nie trzeba odkrecac !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja o jakich..Podrabianych?? chyba się nie rozumiemy..Ale ty robisz po swojemu ja po swojemu..I niech tak zostanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty chyba jestes jakis nienormalny zeby odkrecac slizgi zeby prasowac bez nich. One sa tak zaprojektowane ze sie je składa na prase, ta rurka(pałak) do której jest przyczepiony łancych staje sie podpora i normalnie sie prasuje. Jescze nie słyszałem żeby ktokolwiek musiał je odkrecac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty weź się tutaj ogarnij i nie przesadzaj z tym nienormalnym Chyba nie czaisz bazy. Jak prasuje bez drbinki czytaj: jest ona złożona na prasie to mam ślizgi które wtedy opierają sie na dyszlu i paczuszka kulturalnie wyskakuje. Jeżeli zaś prasuje bezpośrednio na przyczepe to wtedy ślizgi zdejmuje..Specjalnie przetestuje czy da się z nimi opuścić drabinke..Nigdy jakoś nie przyszło mi do głowy żeby to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla ciebie slizg to ta blacha??? I ona spokojnie sobie siedzi w drabince podczas prasowania na przyczepe, a jak sie składa drabinke( slizgi) to opada i opierasie o dyszel, nigdy nie pomyslałem o odkrecaniu tej blachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz Ja pomyślałem i nwet to wykonałem:) Ale skoro mówisz że nie trzeba to będe bogatszy o te 2 - 3min jakie mi to zajmowało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zawsze tą blache w drabinke wkładałem

@Andi ile lat tak odkrecałeś i zakręcałeś tą blache

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem chyba ze 3 lata Nigdy nie przymierzałem a Ojciec zaraz z kluczem i myk odkręcona Ale już takiego błędu nie popełnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do XT600

Zgadzam się co do jakości słomy, ma to spore znaczenie w poprawność pracy. Gdy zastapisz nóż płaskownikiem to bedziesz miał "ciuki" powiązane ze sobą nieprzeciętą słomą (jest to dobrze widoczne w sianie, gdy nasz tepe noże lub źle ustawioną szczelinę pomiedzy nimi). A odnośnie nagarniacza to się z tobą nie zgodzę. jego ustawienia są znaczące, dodatkowo również wpływa na to prędkość jazdy(ilość podawanego materiału)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz rację (a przynajmniej w jakimś stopniu). Z tym płaskownikiem to oczywiście taki żart. Żeby nie było nieporozumień Ja prasuję NH 376 i wszystko co pisałem wynika z mojej obserwacji nie ma tam ani krzty teorii. Faktem jest że nagarniacz ma znaczenie (szczególnie jeśli jest bardzo źle ustawiony). Problem tkwi w tym że sam sobie odpowiedziałem na post w którym pytałem jaki może być powód tego że prasa która rok temu prasowała dobrze w tym roku „daje popis pełną parą”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi