Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem classa rolland 44S i dał mi na nią rok gwarancji ale nic nie nawaliło

wcześniej kupiłem stolla i też dał na rok gwarancje jek nawalił to w 24 h był zrobiony gościo jest drogi ale ma maszyny w (słowo zostało usunięte)m stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem classa rolland 44S i dał mi na nią rok gwarancji ale nic nie nawaliło

wcześniej kupiłem stolla i też dał na rok gwarancje jek nawalił to w 24 h był zrobiony gościo jest drogi ale ma maszyny w (słowo zostało usunięte)m stanie

Masz przy tej 44 podbieracz na sztywno czy na kółkach bo znajomy ma coś takiego i z jednej strony jest koło z drógiej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem classa rolland 44S i dał mi na nią rok gwarancji ale nic nie nawaliło

wcześniej kupiłem stolla i też dał na rok gwarancje jek nawalił to w 24 h był zrobiony gościo jest drogi ale ma maszyny w (słowo zostało usunięte)m stanie

Masz przy tej 44 podbieracz na sztywno czy na kółkach bo znajomy ma coś takiego i z jednej strony jest koło z drógiej nic.

 

Mam jedno koło , do słomy całkim wywalam bo słoma sie zapycha podwieszam na łańcuchu

 

Mam chęć na jakąś z nożami praske oddam mu tą i poszuka mi jakiejś z nożami i szerokim podbieraczem .

class to nieporównanie do sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem classa rolland 44S i dał mi na nią rok gwarancji ale nic nie nawaliło

wcześniej kupiłem stolla i też dał na rok gwarancje jek nawalił to w 24 h był zrobiony gościo jest drogi ale ma maszyny w (słowo zostało usunięte)m stanie

Masz przy tej 44 podbieracz na sztywno czy na kółkach bo znajomy ma coś takiego i z jednej strony jest koło z drógiej nic.

 

Mam jedno koło , do słomy całkim wywalam bo słoma sie zapycha podwieszam na łańcuchu

 

Mam chęć na jakąś z nożami praske oddam mu tą i poszuka mi jakiejś z nożami i szerokim podbieraczem .

class to nieporównanie do sipmy

46 RC

W sianokiszonce momentami 914 staje jak jest pełena komora i więcej chwyci rotor ale wydajność zarąbista no i balor sam się rozpada tak pocięty nie trzeba szarpać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi mieć owijanie siatko i na dwa sznurki teraz mam siatke i ludziom za drogo sie wydaje siatka

 

Jak miałbym prasować MF to beczke na dzień pewnie z twoją by pobrał w sianokiszonce

 

swoją zrobiłem nim ze 100 bel wołek na 1000 obroty , silnik 1100 wom 600 to nie było słychać że coś ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja muszę na 540 na wom i z 2000 obr/min. Na 1000 na wom bedę próbował ale pewnie nie da rady. Ponadto niemcy dali naklekję że ma być 540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF cały czas wskazuje obroty trzemałem do 600

 

360 jak prasuje na pełnym gazie to nawet szybciej sie kręci

 

Zaczepiłem sąsiada 360 to przy pełnej komorze umar śmiercią naturalną , zetor 7211 też pożądnie z nią ryczy to nie sipma clasic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF cały czas wskazuje obroty trzemałem do 600

 

360 jak prasuje na pełnym gazie to nawet szybciej sie kręci

 

Zaczepiłem sąsiada 360 to przy pełnej komorze umar śmiercią naturalną , zetor 7211 też pożądnie z nią ryczy to nie sipma clasic

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z prasowaniem/ort bardzo suchej slomy, bo np znajomy musial po nocach prasowac/ort bo w dzien mial problemy a ma ladna maszynke z 2000 roku od Claasa na wałkach. W pierwszym roku zajechał przy niej MTZeta. Jak z tym u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z prasowaniem/ort bardzo suchej slomy, bo np znajomy musial po nocach prasowac/ort bo w dzien mial problemy a ma ladna maszynke z 2000 roku od Claasa na wałkach. W pierwszym roku zajechał przy niej MTZeta. Jak z tym u Was?

 

Jak cały czas ma słome to nic sie nie dzieje mi raz staneła bela a w tamtym koło 1000 słomy zrobiłem nie można za wolno prasować ja 360 przenice wale 1 a jęczmień 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szybciej prasuje swoja sipmowska z 569/1, tylko z owijaniem sznurka troche sie schodzi. Jeżdze 2 w żytniej, owsy i mniejsze zboza 3 ,a mój 7341 ma szybsza skrzynie niz c 360, na godzine 30 bel zrobie jak dobrze idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sianokiszonce momentami 914 staje jak jest pełena komora

Kurcze trochę mnie zaniepokoiliscie, bo na ten sezon chcę kupić prase rolujacą(pewnie Classa Rolanta 44 lub 46) i z tego co piszecie to mój MF3050 nie bedzie miał z nią lekko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sianokiszonce momentami 914 staje jak jest pełena komora

Kurcze trochę mnie zaniepokoiliscie, bo na ten sezon chcę kupić prase rolujacą(pewnie Classa Rolanta 44 lub 46) i z tego co piszecie to mój MF3050 nie bedzie miał z nią lekko...

80 KM minimum bo szkoda Twojej męczarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja szybciej prasuje swoja sipmowska z 569/1, tylko z owijaniem sznurka troche sie schodzi. Jeżdze 2 w żytniej, owsy i mniejsze zboza 3 ,a mój 7341 ma szybsza skrzynie niz c 360, na godzine 30 bel zrobie jak dobrze idzie

 

Ja takim zetorem jak twój przenice prasowałerm 1 przy 1800 obroty 30 bel na godzine jak jeździłem 2 to gorzej zbijała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja szybciej prasuje swoja sipmowska z 569/1, tylko z owijaniem sznurka troche sie schodzi. Jeżdze 2 w żytniej, owsy i mniejsze zboza 3 ,a mój 7341 ma szybsza skrzynie niz c 360, na godzine 30 bel zrobie jak dobrze idzie

 

Ja takim zetorem jak twój przenice prasowałerm 1 przy 1800 obroty 30 bel na godzine jak jeździłem 2 to gorzej zbijała

Każda balotnica jak jedziesz wolniej więcej nabije a jak szybko smigasz to nie zdąży sie słoma pozgniatać. Z drugiej strony łatwiej takie baloty razmontowywać a z trzeciej strony szybciej przemakają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie sobie popresowac slome zytnia po kombajnie z 6 m hederem! Praktycznie balot za balotem! Wtedy to sie dopiero załuje ze nie ma owijania siatką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jak sie szybciej jedzie to troche gorzej zbija, ale nie jest to az tak wielka róznica. A po drugie to ja jak zaczyna sie juz koncowa faza formowania beli to zmieniam bieg na 1 i obroty cały czas 2000 trzymam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo ze jak sie szybciej jedzie to troche gorzej zbija, ale nie jest to az tak wielka róznica. A po drugie to ja jak zaczyna sie juz koncowa faza formowania beli to zmieniam bieg na 1 i obroty cały czas 2000 trzymam

 

Też kiedyś tak jak ty myślałem ale jak pisałem prace magisterską o prasach zwijających to opierałem sie na badaniach nimieckich prasy class i prędkość podawania na początku ma też znaczenię

 

jak twardsze to mniej siatki na hektar potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak najbardziej nabite baloty wychodzą po 21:00 Nie potrafię też wyjaśnić ale jest wtedy największa wydajność. Ja jak jeżdziłem jeszcze sipmą to możnabyło o połowę zmniejszyć ilość sznurka i baloty trzymały się a jakie były ciężkie Zaraz jak brałem 2 na tura to przód siadał. Jak były robione na słońcu to to 2 wazyły znacznie mniej.

Piootr masz tą pracę mag. w wersji elektronicznej? Jak byś mógł to bym sobie poczytał na temat pras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak najbardziej nabite baloty wychodzą po 21:00 Nie potrafię też wyjaśnić ale jest wtedy największa wydajność. Ja jak jeżdziłem jeszcze sipmą to możnabyło o połowę zmniejszyć ilość sznurka i baloty trzymały się a jakie były ciężkie Zaraz jak brałem 2 na tura to przód siadał. Jak były robione na słońcu to to 2 wazyły znacznie mniej.

Piootr masz tą pracę mag. w wersji elektronicznej? Jak byś mógł to bym sobie poczytał na temat pras.

Mam wyśle ci

Nieraz jest za duża rosa , w mojej jak jest wilgotna słoma w nocy to bele nie chcą z komory wylatywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz mojego adresu to : groow@wp.pl

Co do prasowania w nocy i blokowania się balotów w komorze zauważyłem że moja 46 ma komoe podzieloną na 2 nierówne części ta która się otwiera jest większa i siłą rzeczy środek ciężkości balota jest za dolnym wałkiem i balot sobie wypada bez problemu. Po 2 wałki nonstop się kręcą i ten balot łatwiej się przesuwa do tyłu. A przy łańcuchowych napęd staje i balot się zawiesza. Widzieliście te Polskie co łańcuch chodzi ciągle. Ma jakiś napinacz do góry ciekawa sprawa. Najbardziej mnie denerwowało to załanczanie łańcycha czasami jak szarpło uuuuuuuuu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga ale rocznik nie najgorszy za 30 000 to warto.

No i jest tylko na siatke a owijanie na sznurak kosztuje uwaga 10 000 więc może lepiej poszukaj takiej na siatkę i sznurek.

 

Dam cynk temu co obecną prase mi przywiózł i coś może znajdzie tą mu oddam w rozliczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś z was spotkał się sipmą 279/1 z aparatem na siatke? Jakt to sie sprawdza? Wiem że sipmie mozna wiele zarzucic ale chodzi mi tylko o owijanie siatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...