Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Miał jeden gościu łańcuchową - zmiennokomorową. Generalnie nie chwalił jej ze wzgledy na ta zmiennokomorowośc na łańcuchach bo szybko sie mu wyjechały. Ale w sianokiszonkach to super sprawa. Teraz gościu kupił jakąś czerwono-czarną nie znam marki.

Radzę kup z owijaniem na siatkę i jak chcesz robić sianokiszonki to popytaj o taki system zawijania siatki na narożnikach balotów.

Z drugiej strony sianokiszonka z balotów to droga zabawa. Taniej cię wyjdzie kupienie przyczepy zbierajacej. Jeden kolo u nas wyliczył że jak zleci zwiezienie Agromixowi lucerkę na sianokiszonke to będzie to go kosztowało tyle co folia na owijanie balotów. Resztę ma w kieszeniu. I się nie mylił chyba bo już 3x u niego jeździli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prase krone stałokomorową zaproponowali mi ful wypas (centralne smarowanie,szeroki opony,wiazanie siatka i sznurkiem,sterowanie komfort) a co do sianokiszonki to musze robic baloty dlatego ze 30 ha łąki mam 20 km od gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące prasy, której zdjęcie jest poniżej chodzi mi o to czy trzeba się martwić tymi dwoma środkowymi nierówno ułożonymi pasami ???

161781748jm7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zna ktoś ceny najtańszych nowych belarek łańcuchowych?

Co lepiej wybrać sipme klasik z szerokim podbieraczem warfame, mascara a może feraboli (chyba najtańsza)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ

Z jakim ciągnikiem współpracuje twoj Claas 46 RC?? Pod koniec dobijania belki ma co robić? Nie otwiera sie tylna klapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grześ

Z jakim ciągnikiem współpracuje twoj Claas 46 RC?? Pod koniec dobijania belki ma co robić? Nie otwiera sie tylna klapa

914 no i ma co pierdzieć jak zaczyna dobijać zwłaszcza w sianokiszonce. Jabym zdjoł obroty do 1500 to potrafi zadusić silnik. W słomie ma lżej. A w zeszłym roku zaczoł mi uchylać klapę bo pewnie zawór nie działa i rozdzielacz w ciagniku wyjechany będę musiał coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zna ktoś ceny najtańszych nowych belarek łańcuchowych?

Co lepiej wybrać sipme klasik z szerokim podbieraczem warfame, mascara a może feraboli (chyba najtańsza)?

Chochlik nieżucaj sie na najtańsze maszyny bo kiedyś możesz żałować a przypuszczam że prasy niekupujesz co 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jak chochlik23 planuje zakup zwijarki na sezon. Proszę o podpowiedzi i sugestie jaką firmę wybrać. Chodzi mi o polską zwijarkę z szerokim podbieraczem i owijaniem siatką . W grę wchodzi jak na razie Sipma Clasic,Warfarma która kosztuje praktycznie to samo co sipma po skorygowaniu cen na 2007 rok(45tyś na rękę ) lub sprzęt z Metal Fach-u.

Zwijarka będzie zwijała rocznie w moim gospodarstwie na około +-25h słomy i +-10h łąki na sianokiszonkę(pierwszy i trzeci pokos) i siana (drugi pokos).

Proszę szczególnie użytkowników tych modeli o obszerne wypowiedzi.

Moim typem na początku była sipma ale teraz myślę o tej walcowej z metalfach- zna może ktoś aktualną cenę tej zwijarki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ

Sianokiszonke zapewne robisz z nożami czy więc jest odczuwalna różnica pracując z nożami i bez (ciągnik ma dużo ciężej)??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorka nie zauważyłem ale co do metal fachu to ona ma gładkie walce i bele się slizgają i ci co ją kupili to na to narzekają i jakim ciągnikiem będziesz to ciągał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wujaszek w kwietniu kupił warfamy walcową i przez pierwszy sezon nie nażekał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok 3800pln+vat ni i do tego cały dzień roboty serwisu musisz doliczyć bo samemu rozkopać całą zwijarkę to masa pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wujaszek w kwietniu kupił warfamy walcową i przez pierwszy sezon nie nażekał

A ja myślałem że tylko Metalfach robi walcowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi