Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze ktoś niech mi powie tak w szeczegółach jeżeli chcę robić około 400 bel sianokiszonki rocznie i słomę (nie wiem ile słomy bo pierwszy raz będę wszystko belował a w przyszłości powiększam gospodarkę 2 a nawet 3 krotnie) to co będzie lepsze prasa z rotorem czy bez... i w oóle co to jest ten rotor.. jakie on ma właściwość.. itp..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rotor- sa to noże tnace mase na drobne kawałki. Moim zdaniem warto zainwestowac w prase z rotorem. Wkońcu taka prase kupuje sie na kilka lat jeśli nie na całe życie wiec kupic raz a pozadną! Takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no dobrze np. z rotorem DF 3.20 za 25 tys. warto

jasne jak nie bierzesz to daj namiar ja ją wezme zależy w jakim stanie jeszcze ale cena dobra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rotor- sa to noże tnace mase na drobne kawałki. Moim zdaniem warto zainwestowac w prase z rotorem. Wkońcu taka prase kupuje sie na kilka lat jeśli nie na całe życie wiec kupic raz a pozadną! Takie moje zdanie

Rotor to taki walec z przymocowanymi do nigo "zębami" przemieszczjącymi masę. Najczęściej są te zęby parami tak że pomiedzy nimi przechodzi nóż i tak następuje cięcie.

Siatka czy sznurek. W zasadzie cenowo wychodzi na jedno. Ale wydajność na siatce conajmniej raz wieksza. Zrobić 100 balotów, a zrobić 200 balotów w tym samym czasie to chyba jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatka czy sznurek. W zasadzie cenowo wychodzi na jedno. Ale wydajność na siatce conajmniej raz wieksza. Zrobić 100 balotów, a zrobić 200 balotów w tym samym czasie to chyba jest różnica.

no takiej różnicy to chyba niema bo z tego co piszesz to z siatką cały pokos bym zrobił w 1 dzień bo jak teraz robimy po ok 80 dziennie (w sprzyjających warunkach) to z siatką 160 czyli ok11ha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lepsza jest prasa rolujaca polska sipma czy jakas zagraniczna w tej samej cenie???? chodzi mi tu o prasy uzywane troche starsze około 94rok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jasne że zagraniczna claas'a rollant 44 można już mieć za ok 18000 z początku lat 90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jasne że zagraniczna claas'a rollant 44 można już mieć za ok 18000 z początku lat 90

Z tego co ja obserwuje ogłoszenia too raczej cięzko kupic zadbanego Claasa 44 za 18000. Jak cos sie pojawi naprawde w stanie dosc spoko to kosztuje ponad 20 tys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no takiej różnicy to chyba niema bo z tego co piszesz to z siatką cały pokos bym zrobił w 1 dzień bo jak teraz robimy po ok 80 dziennie (w sprzyjających warunkach) to z siatką 160 czyli ok11ha?

Żaden problem zrobić tyle naprawdę na siatkę idzie bardzo szybko. Owijanie balota trwa ca. 12 sekund + kilka sekund na zatrzymanie i ruszenie razem więc około 20 sekund trwa cały cykl owijania i wyrzucania balota. Ja nawet biegu nie wyłanczam tylko na sprzęgle owijam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden problem zrobić tyle naprawdę na siatkę idzie bardzo szybko. Owijanie balota trwa ca. 12 sekund + kilka sekund na zatrzymanie i ruszenie razem więc około 20 sekund trwa cały cykl owijania i wyrzucania balota. Ja nawet biegu nie wyłanczam tylko na sprzęgle owijam.

a ile czau zwijasz jedną bele?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja obserwuje ogłoszenia too raczej cięzko kupic zadbanego Claasa 44 za 18000. Jak cos sie pojawi naprawde w stanie dosc spoko to kosztuje ponad 20 tys

zależy gdzie się szuka ja znam gości co od niego kupujemy to on w takich cenach puszcza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@qazi1 ja 30 bel / godzine robie lekko 44S a w pszenżycie jarym nawet więcej robiłem owijanie siatka

ja swojej za 18000 bym nie sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@qazi1 ja 30 bel / godzine robie lekko 44S a w pszenżycie jarym nawet więcej robiłem owijanie siatka

ja swojej za 18000 bym nie sprzedał

a ile ci z ha wychodzi i ile takie bele ważą i jakim ciągnikiem robisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niewiecie ile kosztuje aplikator do dozowania preparatu do zakiszania????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wychodzi różnie 20-30 bel zależy z jakiej słomy z pszenżyta miałem 30 bel z ha , z tego co widze to cięższe są z jęczmienia , ile ważą nie wiem ale cięższe są jak po sipmie clasic , prasowałem 360 ale kończyłęm MF 110 kM z wom na 1000 obr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to sporo ci wychodzi unie to max 20/ha ajk u gościa robiliśmy to wyszło mu jakieś 10/haa waga to jakieś 250-300kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niewiecie ile kosztuje aplikator do dozowania preparatu do zakiszania????????????????????????????????????

120 l około 3tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ile jesteście stanie zrobic balotów dziennie???jakie macie prasy???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest taki system wcześniejszego ubijania balota w Claasach. Polega on na tym że ostatnie 3 walce u góry komory przed mocowaniem klapy tylnej są ruchome tzn mogą podnosić się i opadać. Podnoszą się jak przybywa materiału w komorze. Nie wiem czy nie ma tam jakiegoś systemu który dociąża je (sprężyny czy hydraulika) aby więcej i wcześniej nabijać w balota. Poszukaj w folderach tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o tym ile da sie zrobic balotów w ciagu dnia to poczytaj wczesniejsze wypowiedzi w tym temacie, było tego sporo.

Co do ceny to chyba 30tys nie dostaniesz za classika bo nawet jest teraz na allegro z 2001 z569/1 taka jak moja za 32tys u handlarza w zbyczynie( pewnie ktos zostawił w rozliczeniu )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi