Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonili do mnie z propozycja sprzedaży siatki i folii oto ich cennik

Siatka 3000x123 433 zł

Siatka 3000x126 484 zł

Folia

750x1500 234 zł

500x1800 186 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rp200

czy ta kupiles

nie ta nie ma siatki ale coś podobnego nie ma jej w internecie sprowadził mi ją gość na zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem że jondere chce wejść na rynek z siatką chcą dać taką cene konkurencyjną że rozłożą konkurencje na łopatki, ciekawe ile w tym jest prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez kupiłem Claasa 4 dni temu i teraz czuje sie nie swojo Czy to kazdy Claas ma problemy z uchylaniem sie tej tylnej klapy??? Jak mozna temu zapobiec??? Jakoś nie sadze aby to była wada tak porzadnej firmy jak Claas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo chce mi się wierzyć że JD da aż tak niską cene

@ luk ile szt trzeba siatki kupić i foli żeby przywieźli do lublina

Co to przeszkadza że troszke się uchuli klapa ja jak prasuje teraz to jak zamkne prase to mam 200 bar , bele są dobrze zbite lepiej jak po sipmoskiej

Ja robie ok 270 bel z siatki 2000 m nie owijam pełne 2x ok 7m wychodzi mi na bele siatke kupowałem w granicech 350 zł czyl 350zł / 270 bel = 1,3 zł kosztuje siatka na bele wydajność jest nie porównanie nawet z owijaniem na 2 sznurki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my jak prasujemy to ciśnienie na 180 bo jak da się więcej to niema czym tego ponosić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie tak czytam co piszecie na temat otwieania sie klapy w prasach CLAAS'a i zauważyłem że najczęściej ten problem ma miejsce w starszych rollantach 44, a jak to sie ma w 46 RC?? bo wlaśnie chce kupic taką prase i niechcialbym miec takiego problemu z otwierającą sie klapą podczas zbijania balota.

A tak wogole to da sie sprawdzic u handlarza czy nie ma z tym problemu??

Jęsli juz w prasie klapa otwiera sie to jak temu zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak chciałem nabić ponad 200 to uchylała się a i tak musiłem podczas zwijania dobijać ciśnienie przynajmniej raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak wogole to da sie sprawdzic u handlarza czy nie ma z tym problemu??

Jęsli juz w prasie klapa otwiera sie to jak temu zaradzić??[/quote

sprawdzić to raczej ciężko a zaradzić można tak że podczas belowania trzeba podciągać ciśnienie albo zwolnić albo jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gazi1

Jakto podciągnąć albo zwlonic ciśnienie?? jak to zrobic?? ciagnikowi trzeba dac wieksze obroty czy moze jakos rozdzielaczem w ciagniku to zrobic?? a w innych prasach rolujących z zamkiem hydraulicznym nie ma z tym problemu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest ten problem we wszystkich z zamkami hydraulicznymi (z wyjątkiem nowych) a u nas to jak się robi 3p to obroty prawie na max i jak spada to trzeba rozdzielaczem podciągnąć i im mniejszym biegiem robisz tym lepiej ściskasz belę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o ile dobrze rozumuje to uchylanie sie kalpy w duzym stopniu zalezy od stanu i wydajności hydrauliki ciągnika wiec jesli w ciagniku jest sprawny rozdzielacz i ogolnie nie ma problemu z hydraulika to nie powina sie klapa otwierc, mam racje??

Ja mam ZETORa 10540 z 99 roku i ten ciągnik bedzie wspolpracowal z prasą w przyszlosc i z hydrauliką nie ma absolutnie zadnego problemu wiec jesli prasa bedzie dobra to klapa nie powinna sie owtierac tak??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zależy ile będziesz cisną bo jak hydraulika nie puści to coś innego musi puścić raz tak było u nas jak na początku brat chciał słomę mocno ścisnąć i jechał na 1 polowej a na zegarze to już przekraczało 230 i jeden wałek(w klapie na dole) nie wytrzymał i się urwała oska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gazi1 jaką masz prase??

Jakie jest najbardziel optymalne cisnienie takie zeby nie uszkodzilo prasy a zeby balot byl solidnie zbity dla sianokiszonki i dla slomy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to za uchylanie sie klapy odpowida w pierwszym rzędzie ten rozdielacz w prasie do którego sa podlaczone przewody gumowe. Tam znajduje sie jakiś zawór zwroty który powienien blokować odchylanie sie klapy. Niestety jak on nie trzyma to pozostaje tylko rozdielacz, który nie jest w stanie wytrzymac takiego ciśnienia i tak powstaje odchylanie sie klapy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli w najgorszym wypadku jesli mocna hydraulika w ciagniku nie daje rady i klapa sie w dalszym ciagu uchyla to trzeab wymienic ten rozdzielacz i problem znika, tak??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyli w najgorszym wypadku jesli mocna hydraulika w ciagniku nie daje rady i klapa sie w dalszym ciagu uchyla to trzeab wymienic ten rozdzielacz i problem znika, tak??

Takie jest moje zdanie Jeśli sie myle to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się może, do czego służy to zaznaczone coś i czy jest niezbędne, bo właśnie kupiłem taką prasę i tego czegoś mi brakuje?

164461469ft4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to przeszkadza że troszke się uchuli klapa ja jak prasuje teraz to jak zamkne prase to mam 200 bar , bele są dobrze zbite lepiej jak po sipmoskiej

Ja robie ok 270 bel z siatki 2000 m nie owijam pełne 2x ok 7m wychodzi mi na bele siatke kupowałem w granicech 350 zł czyl 350zł / 270 bel = 1,3 zł kosztuje siatka na bele wydajność jest nie porównanie nawet z owijaniem na 2 sznurki

piootr niewiem to jest oferta z niemiec tyle mi powiedzieli (mam nip europejsk

wiec kupuje w cennie netto) ja zamówiłem 15 rolek siatki 126 i 35 rolek folii 750

to jest do nich numer 00494263207446 mówia po polsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem to za uchylanie sie klapy odpowida w pierwszym rzędzie ten rozdielacz w prasie do którego sa podlaczone przewody gumowe. Tam znajduje sie jakiś zawór zwroty który powienien blokować odchylanie sie klapy. Niestety jak on nie trzyma to pozostaje tylko rozdielacz, który nie jest w stanie wytrzymac takiego ciśnienia i tak powstaje odchylanie sie klapy

dokładnie, kolega ma rację. Ale w tym zaworze jest jeszcze możliwośc regulacji ciśnienia na zamknięciu i ciśnienia otwierania klapy. tak wiec jesli klapa otwiera sie przy niskim ciśnieniu (np.<20MPa) należy wkręcic jedna z śrub regulacyjnych. I odwrotnie jeśli klapa wogóle sie nie otwiera to można sobie tą samą srube odpuścić. W ten sposób można łatwo sterowac stopniem zgniotu.

jeśli się pobawimy i wstawimy trochę zwykłych krańcówek to możemy całkowicie zautomatyzować naszą prasę.

poradzćie mi odnosnie pasówek, czym warto sie zainteresować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piootr niewiem to jest oferta z niemiec tyle mi powiedzieli (mam nip europejsk

wiec kupuje w cennie netto) ja zamówiłem 15 rolek siatki 126 i 35 rolek folii 750

to jest do nich numer 00494263207446 mówia po polsku

Moim zdaniem jeśli chce wejść na rynek to musi czymś zabłysnąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzwonili do mnie z propozycja sprzedaży siatki i folii oto ich cennik

Siatka 3000x123 433 zł

Siatka 3000x126 484 zł

Folia

750x1500 234 zł

500x1800 186 zł

Ja w czerwcu zeszłego roku kupowałem siatkę z Defalinu 3000x123 za 460 zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi