Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie o to chodzi ze dobrej 46RC jeszcze nie znalazlem ogladalem juz kilka ale same trupy byly, naprawde dobrej jeszze nie spotkalem a dobrych 250 jest i to dosc sporo, ale dosc sporo pojawia sie opini ze 250 potrzebuja duzo mocy wiec chyab cos w tym jest

Dzieki za Wasze zdanie

Więc dalej bede szukal 46RC a z 250 chyba na dobre dam sobie spokuj

Zna ktoś z Was namiary na dobrego handlarza ktory zajumuje sie sprowadzaniem pras zwijających z poludnia polski??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z którego południa wschodniego środkowego czy zachodniego. Bo na zachodnim kilku by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KUPIE PRASE KOSTKUJĄCĄ!!!!

Firmy class lub sipma. Interesuje mnie poniżej 1995 roku.

Chiałbym aby cena nie przekraczała 12 000 zł.

Prosze o odpowiedzieć z województwa śląskiego, łodzkiego, Świetokrzyskiego, opolskiego. Ja mieszkam w śląskim, w okolicy czestochowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LewY ile kasy chcesz wydać i czy koniecznie chcesz walcówke

Mnie też przeraża zapotrzebowanie 250 rc ale odrazu u korbanka powiedzieli że będe miał z nią problemy odnośnie braku żaru w MF a 2 sprawa to ile z ta prasą trzeba ropy wypalić a 3 to MPS jest wg mnie troche przereklamowany bo oglądałem bele z pszenicy po tej co ma niedaleko mnie i nic nadzwyczajnego mozna powiedzieć że to samo co po mojej 44s aż mnie to zdziwiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosze o odpowiedzieć z województwa śląskiego, łodzkiego, Świetokrzyskiego, opolskiego. Ja mieszkam w śląskim, w okolicy czestochowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi wydaje sie ze taki 100 konny ciagnik dałby rade z 250. 100 konny ciągnik to juz jest troche siły i jakos nie chce mis ie wierzyc ze prasa potrafiła by zajechac ciagnik o tej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja muślę, że w tej prasie nie ma co stawiać oporu większego niż w 46

przecież walce na łożyskach, rotor, to wszystko na pusto chodzi lekko

a w pracy 100 koni w 46 ubije tyle co 100 koni w 250

zadusić traktor może gruby lus w rotorze, a jeśli chodzi o zajeczanie traktora to uważam że w tym przypadku jest t ojedynie kwestia traktożysty,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Grzes

bardziej by mnie interesowaly namiary na gosci z zachodniego i srdkowego poludnia

@bzyku123456

jesli jestes zainteresowany to ja posiadam do sprzedania polska prase kostkującą, rok nie jest mi znany bo nie ma na niej tabliczki znaminiowej, aparaty wiążące wymienione prawie w całości na nowe, iglice sa jak nowe proste nie pogiete, nowa opona z jedej strony, przeciwwaga, prasa przez caly czas u mnie pracowal z c-330 w sianie i slomie, grazowana (nie spadla mna nią kropla deszczu ) dobrze wiąze na 1000 snopków związe ok 997 srzedaje ją tylko dlatego ze chce kupić rolującą, ją jestem również z okolicy czestochowy wiec jesli masz ptania to pisz na mejla w_ledwoch @wp.pl aha cena za tą prase to okolo 12tys zł

@piootr

kwota jaką mogę przenaczyc na zakup prasy to okolo 40 tys zl, interesuje mnie uzywana prasa najlepiej CLAASa z rotorem, zakup nowej polskiej prasy nie wchodzi w gre, jakos nie mam przekonania co do jakosci wykonania i trwalosci uzytych materiałow. Ponoć prasy walcw najlepiej nadają sie do robienia sianokiszonek a mi zalezy zeby robic sianokiszonki bardzo dobrej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bzyku

to że napisałeś co i za ile kupisz w prawie każdym temacie przemilczałem bo jestem nowy

ale to że jedziesz 2 kolejkę to przesada !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

20 880 EURO netto rocznik 2007(owijanie sznureki siatka ) ale była 1 - 255 rc z 2006 za taką samą kase a ona jest sporo mocniejsza jeśli chodzi o wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy moze mi ktos wyjasnic czemu rollant 250RC ma tak duze zapotrzebowanie mocy??? czym ona sie rozni od 46RC ze potrzebuje tylu kucykow??

przeciez 46RC i 250RC robi balota o takich samych wymiarach i obie maja rotor, profil na walcach w 250 jest troche inny niz w 46 ale to chyba nie powinno miec znaczenia (przynajmiej az tak istotnego) a moze system przekaldni i napedu jest inaczej rozwiazany niz w 46??

Bardzo mnie to ciekawi dlaczego tak jest z tym zapotrzebowaniem mocy w 250RC, caly czas mysle i szukam na to pytanie odpowiedzi i nic nie przychodzi mi do glowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Poszukuję jakiegoś urządzenia do zbioru bel siana i słomy. Może to być np.jakiś wózek samozaładowczy lub coś w tym stylu. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić taką używaną maszynę. A może moglibyście mi polecić inne urządzenie do zbioru bel?

Serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzieki Grześ za te namiary, jutro przedzwonie to moze cos znajde konkretnego wreszcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te 3 numery to do jednego gościa. Mam jeszcze gdzieś do gościa od którego ja kupiłem ale muszę poszukać. A do Tamy dzwoniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Tamy dzwonilem w zeszlym tygodniu i powiedzial mi a wlasciwie jego zona bo to z nią rozmawialem żę obecnie nie mają zadnych 46RC ale gdzies za tydzien mam przedzwonic to moze cos bedzie, wlasnie jego zona odradzala mi kupno 46 bo twierdzi ze to są prasy troche slabe i malo wytrzymale jej zdaniem lepsza i solidniej wykonaną jest 44, no ale ja nie kupie 44 z rorotrem bo takiej nie ma, pozatym prasa z wąskim podbierakiem odpada.

Numer do goscia od ktorego Ty kupiles swoją prase jest gdzies na forum w tym wlasnie temacie, nawet go spisalem i kiedys dzwonilem do tego goscia ale tez akurat nic nie mial na stanie.

Narazie czekam bo ma mi jeden gosc w przyszlym tygodniu sprowadzic super 46RC przynajmniej mowi ze jest w stanie idealnym a jak faktycznie bedzie okaze sie za tydzien

Wie ktos dlaczego rollant 250RC ma tak duze zapotrzebowanie mocy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie Tamy to chyba wiem dlaczego jego żona odradzała ci zakup 46 Bo 46 nie mają i nie wiadomo kiedy będą mieć a 44 stoi u nich na placu jedna sztuka a przecież każdy dba o swoje interesy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liberacki wiesz jaki stan tej 44???

Bo dzwoniłem tam i tez rozmawiałem z żona, miała mi zdjecia wyslac ale czekam juz ponad tydzien i nic, a tak w ciemno jechac to troche za daleko mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz racje Liberacki, co jak co ale wlasny biznes najważniejszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro pewnie pojadę do Tamy bo miał mi przywieźć części do pługa z zachodu to jak jeszcze będzie stała 44 to napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, masz aparat mógłbys zrobić jakieś zdjecia tej prasy 44 i mi podesłac na meila. Postawie flaszke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi ale nie pojechałem bo dzwoniłem i nie przywiózł mi części więc nie miałem okazji się do niego wybrać. Może dopiero w poniedziałek lub wtorek.

Jeszcze pytanie do użytkowników odnośnie FarmyII czy lepsza łańcuchowa czy łańcuchowo-walcowa Sipma. Jak jest z awaryjnością tej drugiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi