Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

piootr super metoda musze kiedys wypróbować a jaką prasą belujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rolanda 44s i ciognik jest z turem ale 360 też pchałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znacie sposób na przestawienie zaczepu w Z-224 z tranportowego na polowy?? Znacie jakiś inny oprócz sznurka przywiazanego do tego pręta (ten od przestawiana zaczepu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować siłownik

Mi wystarczy łańcuch i nasmarować miejsce gdzie trze zaczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kupiłem Z-224. Ale mi ten siłownik nie byłby potrzebny tylko koledze, bo jest bardzo leniwy i mu się nawet ruszyc nie chcę. Pewnie jeszcze nie raz zadam w tym temacie pytanie bo jeszcze jestem trochę zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomiałem dodać że teń siłownik nie zakłada się aby ciagnoł za to dzwignie tylko tak aby przesuwał dyszel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kuppilem w styczniu prase john deere 550 1994r.z 20tys.zl,stala w garazu do dzis wiec nie moglem o niej nic pisac,ale dzis sprawdzilem z tata ja i mogo co nieco o niej popisac.Jestem bardzo zadowolony z zakupu jej i narazie nie zaluje zobaczym jak sie bedzie sprawowac w zniwa.Bardzo dobrze sciska bele od samego poczatku az widly nie moglem wbic,ma owijanie na dwa sznurki,szeroki podbieracz,szerokie ogumienie,nio i odpychacz bel z tylu prasy co jest bardzo wygodne:)jak cos pisac gg:6627295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha zapomiałem dodać że teń siłownik nie zakłada się aby ciagnoł za to dzwignie tylko tak aby przesuwał dyszel.

Wiem. Też o tym pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie przepłace za belarke sipme 120x120 z 96 r (jedna z pierwszych u mnie w okolicy)zadmana prawie wszystko w orginale tylko jakieś łożysko czy wałek w klapie zmieniony, nie chodziła po usługach,robiła max 1000 belek robiła rocznie, koleś ceni 19 tysi to nie za dużo? Koles kupił teraz JD 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze sie nie opłaca jej kupic na sipme to dość sporo jak tyle bel zrobiła no chyba ze sprzęt naprawde znasz dośc dorbrze i wiesz ci i jak z nim , to bierz, ale sipma to sipma drogie a polskie za taką kase kupisz dość dobrą z zachodu belarke sam własnie wczoraj kupiłem i jestem zadowolany pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się boje zachodniej nigdy nie wiadomo na jaki sprzęt się trafi, a koleś tą sipme ma z sąsiednie wsi więc widziałem co on nią robił i po zarobkach nie ganiał tylko u siebie i sąsiada więc szacuje że więcej jak 1000 bel nie robił. Jest jeszcze jedna sipma dużo młodsza ale cały czas po zarobkach ganiana kompletnie rozjebana za podobną kase. Z zachodnich sam nie wiem co wybrać czy łańcuchową czy pasową bo mam mf 255 narazie i co z częściami nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten mf wcale tak lekko nie bedzie miał w tej sipmie a z zachodnimi to prawda ze nie wiadomo co bedzie ale trzeba troche popatrzec poszukać i cos sie znajdzie napewno tez trzeba zwrócić uwage na stan elementów pracujących i bezpośredni stykających sie z materiałem belowanym, ja kupiłem Arobela 1212sx to jest to samo co class 46 z częściami nie ma najmniejszego problemu, bo próćz łożysk to raczej nic sie nie powinno psuc jezeli była małoz eksploatowana. dlatego tez trzeba zwrócici uwage na jej stan. ja wybrałem walcowa łąńcuchowe są lzejsze na ciągnik pasowe są dobre nawet bardzo dobre mało awaryjne tylko wada jest to iz pasy pekają i z tym jest problem, inaczej jak pas jest jednolity i nie ma łączeń to wtredy jest ok, poz tym bele są bardzo mocno zbite i tu pojawia sie problerm bo potem ciązko widły wbic w to bele a ją trzeba niestety rozerwać jakoś. jesli masz jakęs pytani konkretnie do mnie to pisz na gg 5700624. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche się boje zachodniej nigdy nie wiadomo na jaki sprzęt się trafi, a koleś tą sipme ma z sąsiednie wsi więc widziałem co on nią robił i po zarobkach nie ganiał tylko u siebie i sąsiada więc szacuje że więcej jak 1000 bel nie robił. Jest jeszcze jedna sipma dużo młodsza ale cały czas po zarobkach ganiana kompletnie rozjebana za podobną kase. Z zachodnich sam nie wiem co wybrać czy łańcuchową czy pasową bo mam mf 255 narazie i co z częściami nie wiem

nie kupuj sipmy kup lepiej za podobną kasę claasa 44 to są proste maszyny i części które mogą się psuć jest mało głównie łańcuchy mogą być zużyte a koszt nowych to ok 1000zł no i łożyska na walcach ale one są bardzo wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche się boje zachodniej nigdy nie wiadomo na jaki sprzęt się trafi, a koleś tą sipme ma z sąsiednie wsi więc widziałem co on nią robił i po zarobkach nie ganiał tylko u siebie i sąsiada więc szacuje że więcej jak 1000 bel nie robił. Jest jeszcze jedna sipma dużo młodsza ale cały czas po zarobkach ganiana kompletnie rozjebana za podobną kase. Z zachodnich sam nie wiem co wybrać czy łańcuchową czy pasową bo mam mf 255 narazie i co z częściami nie wiem

nie kupuj sipmy kup lepiej za podobną kasę claasa 44 to są proste maszyny i części które mogą się psuć jest mało głównie łańcuchy mogą być zużyte a koszt nowych to ok 1000zł no i łożyska na walcach ale one są bardzo wytrzymałe

POPIERAM.nie kupuj starej sipmy[ztych co znam żadna nie wytrzymała nawet gwarancji]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viwaldi popieram cie nie warto kupic starej sipmy jeszcze 1996 roku to jest juz zuzyty sprzęt, inaczej sprawa ma sie do zachodnich maszyn temte mimo lat są bardzo dobrzu utrzymane i zadbane, pozatym inna precyzja wykonania i lepsze materiały uzyte mniej sie zuzywaja,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniechęciłem się do tej sipmy, to co najlepiej wybrać z zachodnich? Może pasówki nie są takie złe może JD 550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zachodnich polecam Claasa - wiem to po sobie, mam juz 4 rok prase Claas 44 i naprawde super sie sprawuje. Ten model jest naprawde ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zamieniłem greenladna rf 150 na claasa rolanda 46 z wiązaniem na siatkę i na dwa sznurki.... może mi ktoś powiedzieć ile kosztuje rolka siatki i na ile bel starcza,, i czy wychodzi dużo drożej od sznurka...... a i nie mam wałka do nepędu od ciągnika.. ile może kosztować taki nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

< i czy wychodzi dużo drożej od sznurka>

 

rok temu robiłem uproszczoną kalkulacje przy założeniach:

- owijanie na 1 sznurek 17 razy

- rużnica w czasie owijania 100 PLN/h

- owijanie siatką 1.5raza

i wyszło mi, że siatką jest NIEWIELE drożej, przy owijaniu na 2 sznurki czas owijania się skraca więc rużnica na korzyść sznurka wyjdzie większa.

 

aktualnych cen nie znam,

są siatki 2000m i 3000m większa wychodziła taniej, a na ile starcza to

policz(promień beli*ilość owinięć)/dł siatki.

 

a i pamiętaj że class 46 ma średnice 1.25m.

 

rok temu sprzedawca mojej prasy

zachwalał że nowy orkinalny Walterscheid do rolanda kosztuje ok 7000brutto

ja oglądałem niemiecki katalog części i krzyżak szerokokątny do takiego wałka

kosztował 250euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam wałka do nepędu od ciągnika.. ile może kosztować taki nowy..

 

Ja bym kupił zwykły Polski nowy wałek dł ok. 110 cm koszt ok 380-420 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy polski wałek kosztuje do 1500zł (szerokokatny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
< i czy wychodzi dużo drożej od sznurka>

 

rok temu robiłem uproszczoną kalkulacje przy założeniach:

- owijanie na 1 sznurek 17 razy

- rużnica w czasie owijania 100 PLN/h

- owijanie siatką 1.5raza

i wyszło mi, że siatką jest NIEWIELE drożej, przy owijaniu na 2 sznurki czas owijania się skraca więc rużnica na korzyść sznurka wyjdzie większa.

 

aktualnych cen nie znam,

są siatki 2000m i 3000m większa wychodziła taniej, a na ile starcza to

policz(promień beli*ilość owinięć)/dł siatki.

 

a i pamiętaj że class 46 ma średnice 1.25m.

 

rok temu sprzedawca mojej prasy

zachwalał że nowy orkinalny Walterscheid do rolanda kosztuje ok 7000brutto

ja oglądałem niemiecki katalog części i krzyżak szerokokątny do takiego wałka

kosztował 250euro.

mój szwagier do sokółki kupł porządny wałek frezowany za coś około 700zł.. czy taki będzie się nadawać... a i odnośnie 1,25.. to te bele będę 120/125???? a nie 120/120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zniechęciłem się do tej sipmy, to co najlepiej wybrać z zachodnich? Może pasówki nie są takie złe może JD 550?

najbezpieczniej kupić walcowo łańcuchową.ja mam gallignani3200l i jest super [dwa sznurki ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...