Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z uzytkowników JD 550 może się wypowiedzieć o tej prasie. Jakie są koszty ewentualnych napraw na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy samozapłony zdarzają się w jd pasowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. potrzebuje informacji o prasie class rollant 85. może ktoś pracował taką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników prasu rolującej Welger RP 12

na ile śrób jest połonczone sprzęgło to zaraz z skrzynią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przepraszam bo pomyliłem rozmiar bali

 

claas 46 ma bale szer/śred 120/123 - z instrukcji obsługi

 

jeżeli długość jest odpowiednia to będzie się nadawał tylko orginalny ma sprzęgło

jednokierunkowe i przeciążeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem prase rolującą Deutz-Fahra sterowaną pilotem są od niego dwa wyjścia elektryczne (dwie wtyczki) czy muszą być obie podłąnczone pod zasilanie?? Jak jedna podłonczyłem to bezpiecznik się palił i nic wiecej nie kombinowałem. Sprzedajacy mówił ze wystarczy tylko jedna podłanczyć. Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników prasu rolującej Welger RP 12

na ile śrób jest połonczone sprzęgło to zaraz z skrzynią?

Jedna śruba 8-ka, twardość 8.8. Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co sądzicie o prasie rolujacek Krone 130. Łańcuchowa, owijanie: sznurek siatka; szeroki podbierak; 1995 rok; cena 25 tyś.

Jak myslicie: nadaje się jako prasa uniwersalna tzn. do słomy, siana i sianokiszonki? Posiadam ciągnik 60 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze jakes fotki ja ostsnio kupiłem Arobela 1212sx i jestem zadowolony jest z 94 roku praktycznie mało uzywany, a prasy krona chwalą są baredzo dobre jak stan jest jej ok to biez tylko zwróc uwage na łancuchy i zastanawiam sie czy nie bedzie problemów z nia bo masz ciągnik 60 kM i przy dobijaniu w sianokiszonce moze byc cięzko, ale i tak łąńcuchowe sa najlzejsze na ciągnik, a podbierk ma szeroki i jak jest owijanie siatka czy sznurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Jakiej firmy używaną pasówke wybrać? Jakiej marki unikać? Jest duży wybór i szukam coś taniego Jd trochę się ceni, a co uważacie o pasówkach hestion, riviere cassalić , masej ferguson czy deuts fahr, z tego co wiem to chyba najgorsza sipma. Co wybrać żeby w miare sprawnie zwinąć 600 belek siana i słomy rocznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jeśli juz tak bardzo ccesz pasówke to szukał bym coś z JD, tylko, ze to juz w kasie jest większej, wiec zastanowił bym się czy nie lepiej kupic juz coś na typu walcowego lub walcwo-łańcuchową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcówka to chyba troche za dużo jak na mf 255 , naczytałem się na tym forum jak to wydajne w słomie i proste w budowie są pasówki, a do tego tanie więc może to by mnie użądziło. Za dużo kasy nie chce wydać a remontów i jeżdzenia za częściami też nie lubie więc chyba pasówka, prosze o opinie użytkówników JD 550!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o claas rollant 85 masz moze jakes fotki to bym zobaczył to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to Claas 85 robi jakieś niewymiarowe i bardzo duże belki. Jak sie nie myle to 150x180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbicia słomy to moze i starczy 80 KM ale zeby zrobić belke z kiszonki o takich wymiarach to moim zdaniem min. trzeba miec 90 KM. Taka belka z kiszonki to pewnie koło tony bedzie miała. Zeby to ukrecic to musisz miec troche siły w ciągniku. Moim zdaniem min 90 KM, nawet nie wiem czy nie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem znajac classa to do takiej prasy i soianokiszonki to wiecej jak 100Km trezba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa fajna tylko ma jedna wade, OPONY jak na swoja wage mogła by byc na szerokich ,,15" tak jak maja to Claasy 44 i 46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ze wadą są te opony ale u mnie nie ma podmokłych terenów więc szerokie uwazam za zbędne, ale nie ukrywam ze szeroki śa lepsze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w moim przypadku szerokie oponki są nie potrzebne, ale za to prasa fajniej wygląda z szerokimi oponkami. pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem ostatnio claasa rollanta 46 z wąskim podbierakiem (chyba 140 cm) nie mam przy podbieraku kółek.. patrzyłęm trochę w ofertach i takie kółka były dopiero od podbieraczy szewrszych... więc brak tych kółek jest standardowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłe Arobela 1212sx i tez w standardzie nie było kólka i blachgy czołowej ale gosciu dorzucił mi kólko i tą blache gratis a podbierak mam 140 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...