Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

jesli robiołes rp12 3512 to sie nie dziw ze ci nie scina bezpieczników W tym roku pewnie sie juz przekonasz co to znaczy Ja wswojej sipmie bardzo czesto średnio 40 balotów i scina mi na wałku, i żadko na kole zebatym dolnych wałków robie ciagnikiem 78KM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jednak rezygnuję z używanej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało na szlag nie trafił! Cenią się okropnie! Wolę dołożyć te 10-15 tys. i miec polską, ale nową. Teraz pytanie jaką: jak narazie najbliższy jestem kupna prasy z metalfachu. W grę wchodzi jeszcze famarol i ew. warfama.

A ja nie podzielam twojego zdania. Miałem nową sipmę po 10 latach ją sprzedałem i kupiłem 9 letniego Claasa 46RC i jestem bardziej zadowolony. Nie ma co porównywać. Po pierwsze inna myśl technologiczna po drugie inne wykonanie i po trzecie inny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jednak rezygnuję z używanej prasy. Pojeździliśmy z ojcem po handlarzach i mało na szlag nie trafił! Cenią się okropnie! Wolę dołożyć te 10-15 tys. i miec polską, ale nową. Teraz pytanie jaką: jak narazie najbliższy jestem kupna prasy z metalfachu. W grę wchodzi jeszcze famarol i ew. warfama.

A ja nie podzielam twojego zdania. Miałem nową sipmę po 10 latach ją sprzedałem i kupiłem 9 letniego Claasa 46RC i jestem bardziej zadowolony. Nie ma co porównywać. Po pierwsze inna myśl technologiczna po drugie inne wykonanie i po trzecie inny materiał.

popieram.sam zajeżdziłem 2 sipmy(nowe).sypały się jak spruchniałe drzewo.mam gallignani 3200l 4sezon i jeszcze mnie nie zawiodła a mam bardzo ciężką nogę.prasa z 1996r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w gospodarstwie miałem różne sprzęty (polskie, zagraniczne, stare, nowe - do wyboru, do koloru) i nowe zawsze mi dłużej służyło niż stare. Nawet jesli było polskie. Wyjątek stanowi prasa Z224, którą kupilismy używaną i nigdy nas nie zawiodła. Dlatego uważam, ze lepiej kupić nową prasę, nawet jeśli będzie gorszej marki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem tego samego zdania co Grześ, kilka miesiecy temu tez mialem ten sam problem, zdecydowalem sie jednak na uzywanego rollanta 46RC, troche juz nią robilem przy sianokiszonce i poki co jestem z niej zadowolony, nie zaluje ze wybralem wlasnie taką prase, dokladnie jest tak jak pisze Grzes zachodnie prasy pomimo tego ze sąuzywane to mają calkiem inną wytrzymałość, u mnie w okolicy jest sporo nowych sipm, warfam i ze dwie z metalfachu, jak widze jak one wygladają po kilku sezonach to... wiekszosc ludzi narzeka na nie.

Ja za prasąjezdzilem prawie prze rok odwiedzilem wielu handlarzy i widzialem wiele trupow, jak chcesz kupic dobra prase to nie kupisz jej odrazu troche trzeba pojezdzic i poszukac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja za prasąjezdzilem prawie prze rok odwiedzilem wielu handlarzy i widzialem wiele trupow, jak chcesz kupic dobra prase to nie kupisz jej odrazu troche trzeba pojezdzic i poszukac

Jak mam rok jeździć za uzywaną prasą w dobrym stanie to wolę wyłożyć 80 tys i kupić nowego JD W ten sposób zaoszczędzę czas i pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli tylko stac Ci na taką prase za taką cene to zycze powodzenia

mnie jednak nie bylo stac na taki sprzet a że rozrzutny nie jestem wolałem troszke poszukac i kupic konkretny sprzet w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grześ ma rację! przynajmniej moim zdaniem, Jak kupowaliśmy zwijkę to najpierw miała to być 3-4 letnia siupma, ale te prasy nie wyglądały po 4 sezonach za bogato, trafił się roland 46 z 1997 roku i mimo że starsza to lepsza i całe szczęście że wybór nie padł na sipmę tylko na clasa. A to że nowe jest nowe i lepsze to fakt, tylko nie koniecznie po 5 latach pracy będzie nadal lepsze od zachodniej starej.

a i jeździć prawie przez rok to chyba nie znaczy jeździć, tylko szukać ogłoszeń, pytać wybrać i czekać na okazję, żeby kupić to co najlepsze, a nie to co chandlarz wciska .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LewY - jeżeli miałoby mnie stać na "poszukiwania" starej prasy w dobrym stanie to mógłbym sobie również pozwolić na nowego JD Ale że mnie nie stać to zadowolę się polskim sprzętem

@BoSS - tylo, ze w ogłoszeniu sprzęt jest opisany w samych superlatywach. Gdy się zadzwoni to właściciel nie może nachwalić się tej prasy. A później jak sie pojedzie na miejsce to się okazuje, ze to grat jak każdy inny. I wtedy człowieka krew zalewa. A gdybym miał liczyć na super okazję to chyba musiałbym poczekac z parę lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@buchaj to jaką prase kupisz zależy tylko od Ciebie, decyzje o tym ktora jest lepsza ostatecznie podejmiesz Ty, ja sądze ze lepiej jest kupic uzywaną prase zachodnia za 40 tys niz dac tyle samo za polską zwykłą sipme ktora pomimo tego ze jest nowa to nc dla mnie za nią nie przemnawia, ogolnie kiepsko wyposazona jest w standardzie mowie o z-279 ale to jest tylko moje zdanie zapewne część osób je podziela a czesc nie, to normalne dla kazdego liczy sie co innego, nie kazdego stac na kazdą prase, kazdy powinien dobierac prase do woich potrzeb.

Zgadzam sie jednak w stu procentach ze to co napisane jest w ogloszeniu nie zawsze jest zgodne z prawda, nawet jak pogadasz z gosciem przez telefon to nic nie da, dopiero jak zobaczysz prase i jak pracuje to wtedy mozna cokolwiek o niej poweidziec, nawet handlarzą nie mozna wierzyc kazdy mowi co innego tylko po to zeby sei pozbyc z palcu sprzetu ktory u niego stoi, przy zakupie uzywanej prasy trzeba na takich specow uwazac bo potrafiawcisnąć czlowiekowi bez skrupulów prawdziwego trupa za duzą kase, sam o malo bym sie na cos tekiego nie zlapal...

a co do poszukiwan to nie jezdilem bez celu do kazdego handlarza tylko po to zeby sie pochwalic ze "a ja to zrobilem 300 kilosow w jedna strone zeby zobaczy prase...'' prze takich wlasnie baranow ktorzy prze telefon to chwala wszystko co majaą nawet kupe zlomu albo prze kretyow ktorzy mowią ze za tydzien prasa bedzie u mnie na placu, po tygodniu mowiąze prasa jest w drodze a po dwuch tygodniach mowiąze prase juz sprzedali to troche mi zeszlo zanim znalazlem wiarygodnego i solidnego handlarza ktory nie przygrywal ze mną w ch**ja tylko konkretnie gadal.

w sumie to troche mnie to koszytowalo to cale poszukiwanie prasy odpowedzniej ktora by spelniala moje oczekiwania, ale i tak jak bym to wszystko policzyl to nawego JD by mi nie straczylo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kto był na zielonych pokazach agroshow? czy zwrócił ktoś uwagę na prasę mchale? to taka zielona podobno Mc Cormik'a ją ciągali. czy dobrze się sprawowała, dobrze wyszła wśród inych pras, dobrze zbijała? bo własnie ją kupiłem i chiałem się zoriętować jak wypadła wśród innych zachodnich pras. a nie małem okazji tam pojechać i zobaczyć bo w sumie to i trochę daleko odemnie.

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już zamówliliśmy nową belarkę z metalfachu. Trudno. Co będzie to będzie. Jeśli umoczę d...ę to będę miał nauczkę na przyszłość.

Wziąłem z centralnym smarowaniem. Czy ono odpowiada za smarowanie samych łańcuchów czy smaruje też łożyska???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena to dokładnie 41600 zł. Producent podaje zapotrzebowanie na moc ok. 48KM, ale nam dealer polecał pracę z ciągnikiem min. 60KM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf350ccb5a4b4117.html

Moim zdaniem to co jest na zdjeciu odpowiada za uchylanie sie komory w prasach Claas. Tylko co tam pokombinować jesli sie uchyla aby temu zapobiec...

Rozryłem dziś ten zawór i jedyne co można przy nim zrobic to podłożyć podkładkę pod sprężynę(poz. 5) natomiast nie zauważyłem u mnie podkładki poz. 10. Jest za to taki wałek przed poz. 11 chowajacy się wewnątrz poz. 8. Wziołem podłożyłem podkładkę pod sprężynę poz. 5 i zobaczymy czy to pomoże. Jak nie to zmiana zaworu lub całego elementu poz. 3 ciekawe ile kosztuje u Korbanków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cena to dokładnie 41600 zł. Producent podaje zapotrzebowanie na moc ok. 48KM, ale nam dealer polecał pracę z ciągnikiem min. 60KM.

najgłupsza decyzja o centralnym smarowaniu nie wspomne

a takiego zajebist serwisanta masz i ci nie wytłumaczył co to centralne smarowanie załosne

uchylanie sie komory w prasach Claas. Tylko co tam pokombinować jesli sie uchyla aby temu zapobiec...

nie żartuj że w tym modelu też się to zdarza??miałem w 44 ten sam

z jakim traktorem to sprzęgasz bo ja mam welgera RP200 i C-385 nie ma znią lekko noży mam załączonych 14 i saram sie dobijać na maxa czasem owijarka ma problem to podnieść

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeśli metal fach taki zły ta jaką inną nową prase za około 40 tyś polecacie? (najlepiej walcówke>)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy pomóżcie

A więc: kupiłem w tym roku prase rolkowo-łańcuchową Mascar Tuareg cut 125L z owijaniem na siatke. zrobiłem ok. 100 bel (owijałem siatką). Odrazu bele były tak twarde jak kamień, co mnie bardzo cieszyło. Lecz po dwóch dniach te bele stały się mięciutkie. I teraz nie wiem czemu tak się stało Jenda rzecz która mnie zaniepokoiła to to że gdzy bela wychodziła bardzo twarda to i tak siatka nie przylegała ciasno do beli (jak to jest w sznurku). Owijałem 2,5 raza i się zastanawiam czy to nie zamało i to może być tego przyczyną ze siatka się nie strzymała i dlatego bela się rozprężyła, czy może to wina jakości siatki (mam jakąś czeską).

POMÓŻCIE bo chyba rzuce tą siatkę i będe robił sznurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nowa to jedynie famarol z polskich, a z zachodnich to chyba jedynie na używke wystrczy 40tys. Mo kuzyn własnie dzis sprzedał sokólke jescze na gwarancji z siatka i centralnym smarowaniem i pojechał po nowa sipme z569/1 farma II taka jak moja tyle ze z siatka i centralnym samrowaniem To chyba cos znaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak w ogóle to czy przy 160szt, tuczników rocznie opłacałoby sie kupić rolkę?Bo jak ja przejme gospodarkę to już nie będzie miał kto pomagac przy zwózce kostek.

A ile Cię kosztowała ta Sipma?Dobra jest czy się wali?

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się tego określic, bo nie wiesz jaka będzie cena. Przy obecnuch to raczej na rlkę nie zarobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie,cena i jeszcze raz cena i prasy i żywca...Ale z tego co słyszałem to żywiec ma iść w górę.

Kurna,ale ja mam łeb!Przeciez można do prasy przyczepić rozrzutnik czy przyczepę i będzie walić na przyczepę, więc wtedy tylko 2 osoby do zwożenia.A i dobrą kostkę Z-224 można kupic już za 10tys.

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko musisz doczepić do prasy drążki i zaczep. A jeśli o to chodzi to najlepszy jest mój sąsiad. Ma prasę z drążkami i zaczepem, ale kostki podaje ręcznie, żeby "prasa się tak nie zużywała"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehehehe.To niezły jest. A jak to jest z tymi zaczepami?Bo z drążkami to wiem bo u wujka to widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam kupiłęm prase claasa 46.... mam ciągnik case 80km.. owijam na siatkę... dobnijam bele poatrząc na ciśnienie ile sie da... zauważyłem że uchyla mi się komora lecz po bobiciu wraca do normalnej zamknietej pozycji.... u mojego znajomego są w prasie sokółki metalfachu są jakieś regulacje dobicia dla słomy siana i sianokiszonki.. czy i mojej coś takiego jest.. proszę o pomoc bajlepiej na gg 6339008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi