Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

tego nie da sie okreslic w przeliczeniu na hektary. jedynie na ilosc bel na godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tym może być problem bo jak wpadniesz w dobrą słomę to szybko nastukasz, a co innego jak bedziesz musiał po polu ganiać za słoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starą sipme kostkującą bardzo dobrze sie sprawuje ale troche szarpie ciągnikiem :/ czy przeciw waga cos daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sznurek kupujecie do pras rolujących? ja kupiłem najtańszy i jednocześnie najciejszy.Nie wiem czy to jest przyczyną ponieważ rwie sie na początku owijania czyli zaraz gdy spadnie z tej rolki( RP12) zamiast go wciagnac to urywa sie. Gdy zluzuje sznurak w napinaczach wtedy po zakończeniu wiązania nie może go uciąc i wyjeżdza za ten znacznik biało żółty.Czy są może jeszczev jakies inne ustawienia?Na co zwracaś uwage w czasie prasowania tymi prasami?Dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naostrz nóż ucinajacy i bedzie oki. Ja sipma od 2 lat robie tylko cienkim sznurkiem tex 1000 po 15zł kłebek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałością takiego sznurka Tex 1000 ?

bo próbowalem taki 1400 niebieski i czasami trzaskał, jak bela sianokiszonki spadała z ładowacza na przyczepe Czy używasz takiego tylko do siana i słomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie nim wszytko. robiłem tez troche tex 1300 28zł 3000m, ale nie widze róznicy. jesli sznurek peka to sporadycznie własnie przy spadnieciu belki z przyczepy i zacepieniu o cos ostrego. Tak poza takimi przypadkami jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem raz typu New Holand niebieski cieńki 7000m ale to mi trzaskał po wyleceniu z komory zaznaczam że dość mocno zbijam sipmą

i tak bez zastanawiania się nad grubościa teraz jadę tex 2000 około 50 pare metrów na belę jak dobrze pamiętam i jestem zadowolony a zbieram zazwyczaj turem na elektorzaworach po 2 baloty na raz ( ale mam do tego widły samoróbki razem na 5 igieł środkowa wyjęta )

 

 

a teraz druga sprawa szukam posiadaczy feraboli ff20 lub namiarów telefonicznych za zgodą gdyż potrzebuję kilka wymiarów obwiazywacza sznurków itp a ci w serwisie to ciagle coś mają do roboty a to wyjwchani itd. a po co mam gnać 120km jak idzie to załatwić via telefon lub internet

z góry dzieki

i proszę nie usuwać postu jak ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez prasy nie oszczedzam i wystrczy spojrzec na sanokiszonke to widac ze jest super zbita robie to z569/1. Bele ładyje 3512 zturem ( 2 kły kupowane odlewy) na przyczepy a na owijarke( ledwo podnosi, czasmi trzeba pomóc rekami ) i układanie rozwijaczem "rozmaryn" z sipmy. Wczoraj, znaczy dzis do 3 w nocy owijałem i na 101 bel tylko w jednej pekł sznurek przy załadunku . Raz nawet 10 sztuk zepchnąlem z przyczepy bo była pilnie potrzebna i wszytkie belki całe, zadne sznurek nie pekł Ja owijam z kłebka 2000 około 38-40 bel, czyli około 50m sznurka na bele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naostrz nóż ucinajacy i bedzie oki. Ja sipma od 2 lat robie tylko cienkim sznurkiem tex 1000 po 15zł kłebek .

Ja jak nim robiłem to jak przeładowałem balota i po owinięciu jak wyrzucałem to normalnie sznurek pekał. Jak przeszedłem na te grubsze co stosuje się do kostkujacych problem znikł. Kiedyś kupiłem taki cieniutki niby o dużej wytrzymałeści ale też się nie spisał. Teraz jade na siatke więc problem sznurka mam za sobą.

A jak kształtuja się ceny siatek bu u mnie chcą za Farmera 2000m 380zł a za Rolneta 360zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ i jak sie teraz prasa spisuje po podłożeniu tych podkładek w tym zaworze...?? Znikł problem uchylania sie komory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak znajomy prasował słome to nieraz jak 1 bok był bardziej dobity to pękał sznurek ten 2000 m

 

 

Odnośnie uchylania komory w 44s to ja po podłożeniu podkładki pod sprężyne uchylanie mam dopiero przy pow 200 bar a dobijam do 250 bar chyba podłoże jeszcze 1 podkładke

 

Niedawno coś mi jeszcze wpadło do głowy może poprostu uszczelnienia w siłownikach są lipne i olej przecieka między jedną stroną siłownika a 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie uchylania komory w 44s to ja po podłożeniu podkładki pod sprężyne uchylanie mam dopiero przy pow 200 bar a dobijam do 250 bar chyba podłoże jeszcze 1 podkładke

 

A przy jakim ciśnieniu uchylała Ci sie wcześniej komora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam starą sipme kostkującą bardzo dobrze sie sprawuje ale troche szarpie ciągnikiem :/ czy przeciw waga cos daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwaga daje bardzo duzo. japrasuje 3512 i praktycznie nieodczuwam szarpania.

 

A co do tego pekania to mi jak prasuje juz 4 sezon to chyba nigdy nie pekł ten gruby sznurek 2000m 4kg. Czesto zdarzało mi sie kiedys ze sznurek z brzegu belki sie zsówał i wygladał jak zerwany bo sreasznie go poszarpało, ale był cały jedynie sie zeslizgiwał, na to dorobiłem ogrniczniki które odsunołem dallej od brzegów komory i sie poprawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko. A co sądzicie o prasach Krone KR 8-16 zmiennokomorowa? czy Waszym zdaniem będzie się nadawała zarówno do sianokiszonki i do słomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ i jak sie teraz prasa spisuje po podłożeniu tych podkładek w tym zaworze...?? Znikł problem uchylania sie komory??

Jeszcze nie sprawdzałem.

Piootr całkiem możliwe ale jak maczety się wyjadą to szybciej ucieka ciśnienie i powinno opuszczać klapę po podniesieniu i zatrzymaniu. A u mnie nawet nie drygnie jak podniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie opada tylko jaką siłe potzreba do utrzymiania klapy

 

Jak zamkniesz komore np na 180 bar to w czasie pracy spada ci cieśnienie czy nie

 

 

@emil wcześniej jak prasowałem tzn przed podłożeniem podkładki to mogłem do 200 bar dobić a potem ciśnienie nie wzarastało tylko uchylała sie komora a teraz taka sytuacja robi sie przy 250 bar

 

Moim zdaniem komora i tak musi się troche uchylić bo żeby wzrosło ciśnienie z np 180 bar do 200 bar musi olej zostać bardziej ściśnięty

 

Ja spróbuje jeszce podkręcić to pokretło po prawej stronie prasy na maksa terez światło zapala mi sie powyżej 200 bar a jak kupiłem to już przy 150 sie paliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamkniesz komore np na 180 bar to w czasie pracy spada ci cieśnienie czy nie

 

Ja zamkam komore np. na 170 bar i wczasie zbierania balota to musze ze 2 razy dobic bo u mnie spada ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamykam klapę to na zimnym oleju trzyma ale jak się zagrzeje to spada ciśnienie i uchyla klapę. Nie znam wartosci bo na zegarze mam tylko kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamykam na 210 bar i też spada ciśnienie ale w np sianie , słomie nie dobijam bo spada do ok 150-170 bo szybciej jade

 

@Grześ jak zmkniesz to jest na żółtym czy czerwonym

 

 

Teraz robie na ok 700 obr WOM to prasa poprostu łyka wał siana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik wchodzi gdzieś na 1 cm czerwonego. Puszczasz porzez 1000 obr. Zastanawiam się też czy tak nie zrobić. 540 obr. na wałku jak mam ustawione na 1000 wychodzi przy 1200 obr. silnika nie wiem czy nie bedzie dusić ciągnika. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nieraz zdusi MFa ale to raczej w słomie i w życie w sianokiszince raz mi zgasł 914 może nie dać rady ale zawsze możesz spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie o arobale 1212??

a może claas rollant 44>>gość chce za nią 19tys., stan idealny>>brać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...