Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę któregoś użytkownika prasy claas rolant 44 z odrzutnikiem balotów o przesłanie mi zdjęcia tego odrzutnika, i jeśli można jego wymiary, byłbym bardzo zobowiązany. Postanowiłem dorobić takie cudo we własnej maszynie, bo w słomie ciągłe cofanie jest uciążliwe, szczególnie że prasuje mtz-em.

 

I jeszcze jedno pytanie: jak w prasie rolant 44 rozwiązaliście problem stawania beli w komorze?

Jeśli ktoś posiada zdjęcia odrzutnika, mój E-meil molchanowski@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie pras łańcuchowych stało komorowych 120/120 balot

czy w tego typu prasie można nieznacznie zwiększyć wielkość balota moja zwijarka aktualnie robi wałki max 110 i nie wiem jaka jest tego przyczyna sąsiada zwijarka takiej samej konstrukcji robi większe czy przyczyną tego mniejszego rozmiaru beli może być zbyt mocno uciągnięty łańcuch który mniej ma możliwości wycofania czy nie ma to żadnego wpływu (komora nie posiada zamków mechanicznych tylko hydraulika) z tego co zaobserwowałem siła dobicia balota nie ma wpływu na wielkość (mam nowy ciągnik w którym hydraulika nie puszcza więc komora minimalnie się tylko uchyla przy mocnym dobiciu- jakiś 1cm max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak by sie ciut uchyliła wyszedłby większy balot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do użytkowników sipmy FARMA lub podobnych czy jak prasujecie mocno suchom i krótką słome to udaje wam sie dobrze zbic bele bo mi np. w jeczmieniu ale nawet w skruszałej pszenżytniej słomie bele sie rozpadają nawet jak dobije do czerwonego pola to zanim owinie to wskazówka spada prawie do zielonego. Po wyrzuceniu bela jest luzna iczęsto spada sznurek a pod prasa leży dużo pokruszonej słomy. Czy można temu jakoś zaradzić ? ijeszcze jedno jak zetną sie te 2 śruby zabespieczające dolne bębny to prawie zawsze gną sie wałki łańcucha i trzeba je potemm prostować czy wam też tak sie robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tyle nie nabijał to napewno wałki się nie pogną a i baloty by się nie rozpadały tylko że były by tylko ładne z wyglądu. Jedyna rada jechać jak słoma zwilżeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie przyjemnoś wymiany łańcuchów w presie WELGER RP 12, i tu pojawia się problem. Jakie łańcuchy będąnajlepsze do tej prasy oraz ile ta przyjemnoś będzie kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak wy macie z tymi wskazaniami zegara ale ja na swojej dobijam na 140-150 czyli na zielonym(120-140) lub nieznacznie na pomarańczowym (150-170) i balot mam tak dobity że naprawdę ciężko jest się wbić turem do połowy balota taki kamień ale jak rok temu balotował mi gość usługowo sipmą to dobijał do czerwonego a w balot nawet rękę można było wcisnąć jak się człowiek uparł więc jak w niektórych postach czytam że dobijają min 200 to coś mi się nie chce wierzyć ale może ta moja zwijarka (MORRA1200) jest jakaś inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czeka mnie przyjemnoś wymiany łańcuchów w presie WELGER RP 12, i tu pojawia się problem. Jakie łańcuchy będąnajlepsze do tej prasy oraz ile ta przyjemnoś będzie kosztować?

 

 

Nie wiem jakie w tej prasie są te łańcuchy ale ja jak sie pytałem po składnicach do prasy Claas to zwykłe polskie łańcuchy sa po 30 -35 zł za metr. Nie wiem jak jest z wytrzymałoscią takich ale sadze ze napewno lepiej niz te Twoje stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest z wytrzymałoscią takich ale sadze ze napewno lepiej niz te Twoje stare.
Dlaczego te nowe są wytrzymalsze od np. oryginalnych w markowym sprzęcie, przecież jakość nowych części często jest tak porażająca że czasem nie są warte ceny złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie problem stawania beli suchej słomy w komorze prasy wałkowej (mam claasa 44)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozwiązujecie problem stawania beli suchej słomy w komorze prasy wałkowej (mam claasa 44)

 

mam claasa 46 i robię na wyczucie patrze na zegar i nie dobijam na maksa, a najlepiej jest robić po 19 bo wtedy już nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie....nawet w całkiem suchej dobijać tak do 220 i bedzei dobrze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

MAm ksiazki do :

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś tyle nie nabijał to napewno wałki się nie pogną a i baloty by się nie rozpadały tylko że były by tylko ładne z wyglądu. Jedyna rada jechać jak słoma zwilżeje.

 

Tak ale po usługach ludzie nie chca żeby w nocy prasować bo muszą cie pilnowac a i u siebie jak ma sie dużo słomy to ciężko tylko po nocy prasowac. Jeśli słabo zbije to i tak sie bela rozwali w trakcie załadunku.

Mam pytanie do użytkowników pras walcowych czy jak przepełnicie komore to coś sie może zepsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILWER wszystko można popsuć, ale walcowa komora jest chyba najsolidniejsza z wszystkich typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rób od sztuki u mnie biorą 5 zł bez sznurka czy siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników pras walcowych czy jak przepełnicie komore to coś sie może zepsuć?

nic się nie stanie komora sama się otwiera i po strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena za balot wydaje się najbardziej uczciwa i ja też tak biorę tylko w zależności ile balotów zrobie na 1ha 30beli-5zł 25beli-5.5zł mniej niż 20beli- 6zł robie bele 120/120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos duzo tych bel z ha , a jak z luzującym się 2 - im sznurkiem? Robisz na jeden, czy napiales i idzie ci na dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników pras walcowych czy jak przepełnicie komore to coś sie może zepsuć?

źle postawione pytanie, powinno brzmieć: co sie rozsypie jak będę pracował przepełniając komorę?

Inna kwestia co sie rozumie przez przepełnienie komory.

 

SILWER 105 napisał:

 

Mam pytanie do użytkowników pras walcowych czy jak przepełnicie komore to coś sie może zepsuć?

 

nic się nie stanie komora sama się otwiera i po strachu

Zależy chłopie jakie masz zamki w prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem w d f wałki pomalowane farbą jak by floro kauczukową a następnie zatopiony w niej gruby żwir efekt jak przy wulkanizowana papa do wałków próbował ktoś tak w claasie może wtedy w słomie by tak nie stawały baloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które mnie od dłuższego czasu nurtuje jaka będzie najlepsza prasa do 25tyś zł... do wszystkiego czyli do ok. 10ha sianokiszonki, 15ha słomy i 5ha siana??? Co byście polecili??? Jak sprawują się prasy pasowe (JD), rolki, łańcuchowe??? Co jest najtańsze w utrzymaniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słomy słomy polecam pasówkę nie wiem jak się sprawują w sianokiszonce ale jak mają karbowane pasy to podobno jest ok. Sam mam pasówkę (John Deere 545) i jak kupowałem to nie byłem do końca przekonany ale po sezonie słowa złego nie mogę na nią powiedzieć zrobiła 600 bel słomy bez żadnej awarii Jest cicha w pracy ma małe zapotrzebowanie na moc i mocno ściska bele od samego początku. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...