Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

a jezeli bym przez pomyłke podpioł odwrotnie weze to chyba nic sie niestanie prawda?

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące sznurka jak silnik elektryczny kończy owijanie to nóż odcina sznurek i to wszystko?? sznurek na końcu nie jest jakoś zawiązywany?? u mnie wprasie niema zadnego aparatu do wiązania jest tylko nuz i sie zastanawiam czy baloty niebedą sie rozwalać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba w każdej prasie zwijającej jest Tzn. nie ma aparatów sznurek jest tylko okrecany na balota. I nie ma szans, zęby się coś rozleciłąo, bo kilka tych owinięć jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki. wielkie dzieki za odpowiedzi rozumie. acha mam pytanko u soebie w zegarze w prasie mam troche malo tego płynu i tak sie zastanawiam czy moge tam wlac olej chydrauliczny??

w czasie prasowania na jakich obrotach powinien chodzic sielnik ciagnika 80 konnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś uzupełnić to glikolem, jeżeli będziesz miał mało płynu to wskazówka podczas dobijania będzie Ci strasznie skakać i trudno Ci będzie określić wartość zbicia beli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki uzupełnie to glikolem. jak bede mial jeszcze jakies pytania to sie odezwe. bardzo fajne forum bardzo przydatne. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki. wielkie dzieki za odpowiedzi rozumie. acha mam pytanko u soebie w zegarze w prasie mam troche malo tego płynu i tak sie zastanawiam czy moge tam wlac olej chydrauliczny??

w czasie prasowania na jakich obrotach powinien chodzic sielnik ciagnika 80 konnego

 

Obroty 540obr./min WOM ciągnika, chyba, że masz przekładnie w prasie na 1000obr./min ale to raczej żadkość.

Więc musisz sprawdzić przy jakich obrotach silnika to osiągasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Claasie 44 jest napisane na przekładni 540 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Claasie 44 jest napisane na przekładni 540 obr/min

 

Claas Variant wychodzi przykładowo z przekładnią 540 i 1000 w zlezności od potrzeb rolnika. Trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wie ktoś może jak w pasie welger rp150 działa to owijanie sznurkiem bo nie mogę znaleźć nożyka do odcinania jak sznurek się włącza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinieneś uzupełnić to glikolem, jeżeli będziesz miał mało płynu to wskazówka podczas dobijania będzie Ci strasznie skakać i trudno Ci będzie określić wartość zbicia beli.

Chyba raczej gliceryną należy uzupełnić ubytek...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam tam wlać glikol czy gliceryne?? a coby sie stało gdybym uzupełnił ubytek olejem hydraulicznym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co mam tam wlać glikol czy gliceryne?? a coby sie stało gdybym uzupełnił ubytek olejem hydraulicznym??

 

Nie wlewaj tylko nitrogliceryny bo wypierdzielisz w powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem glikol, a jak uzupełnisz olejem to nic Ci to nie da a na dodatek zegar zrobi sie nieczytelny bo olej nie jest bezbarwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JDG i jak Ci się sprawuje ta prasa ? Nie masz problemu ze ślizganiem się beli. Poniważ wszyscy mówią do okoła że pasowa się nie nadaje do sianokiszonki Jakim ciągnikiem ją ciągasz i czy wystarczy mu do niej mocy?

 

Żadnych uwag nie mam do tej prasy.

W instrukcji jest że zaptrzebowanie mocy jest:

załączony rotor od 100KM

wyłączony rotor od 80KM

Ja ciągne ją JD 6920 150KM. Prędkość roboczą ograniczają tylko dziury w polu jade ok. 10-14km/h a wydajność jest żędu 3-4 ha/h przy balotach 1,7m, sianokiszonke robie na 1,1-1,2m i na najmniejszym zgniocie bo nic w moim gospodarstwie tego podnieś ani się wbić w to nie może.

Siano i słome jade też z rotorem bo zadawanie i ścielenie jest potem o niebo łatwiejsze. Balot siana ważyłem ok.470kg przy 1,7 średnicy i średnim zgniocie.

 

tak zbierając opinie tam i siam przekonuje ze ze claas variant 180 RC to najlepsza maszynka ... i idąć dalej to czy U-912 wyrobił by przy tej prasie, może jak wolniej bym jeździł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam prese MF 828 z podbieraczem 2 m jest ona zmienno komorowa pasowa bez rotora z podbieraczem hydraulicznym mam do niej 3 węże do oleju a chce z nią jeździc z ursusem 912 mam problem bo jak włącze przewody to albo działa podbieracz a nie zamyka do końca klapy lub działa podbieracz a nie działa klapa od wyrzutu co mam zrobić może trójnik żeby zamknąć olej od podbieracza na czas pracy bo mam tylko 2 gniazda od podnoszenia i opuszczania zlew i jedno podłączone z podnośnikiem cięgien dolnyc ale ono nie działa bo nie ma na nim ciśnienia. potrzebuje także do nie instruukcje obsługi lub katalog części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JDG i jak Ci się sprawuje ta prasa ? Nie masz problemu ze ślizganiem się beli. Poniważ wszyscy mówią do okoła że pasowa się nie nadaje do sianokiszonki Jakim ciągnikiem ją ciągasz i czy wystarczy mu do niej mocy?

 

Żadnych uwag nie mam do tej prasy.

W instrukcji jest że zaptrzebowanie mocy jest:

załączony rotor od 100KM

wyłączony rotor od 80KM

Ja ciągne ją JD 6920 150KM. Prędkość roboczą ograniczają tylko dziury w polu jade ok. 10-14km/h a wydajność jest żędu 3-4 ha/h przy balotach 1,7m, sianokiszonke robie na 1,1-1,2m i na najmniejszym zgniocie bo nic w moim gospodarstwie tego podnieś ani się wbić w to nie może.

Siano i słome jade też z rotorem bo zadawanie i ścielenie jest potem o niebo łatwiejsze. Balot siana ważyłem ok.470kg przy 1,7 średnicy i średnim zgniocie.

 

tak zbierając opinie tam i siam przekonuje ze ze claas variant 180 RC to najlepsza maszynka ... i idąć dalej to czy U-912 wyrobił by przy tej prasie, może jak wolniej bym jeździł?

 

Marne szanse z U-912, jest to prasa o największym zapotrzebowaniu na WOM z pasowych, poniewaz nie posiada żadnych wałków dodatkowych tylko pasy i rotor nawet te nieprzystosowane do cięcia mają rotor króry napędza bele, Co ciekawe bela w prasie się kręci w odwrotną stronę jak w innych tego typu prasach. To wszystko wpływa, że ma ona stosunkowo duże opory.Sama waży również 3 tony więc ciągnik który wykorzysta jej potencjał musi mieć ok. 120-150KM i to najlepiej zachodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam prese MF 828 z podbieraczem 2 m jest ona zmienno komorowa pasowa bez rotora z podbieraczem hydraulicznym mam do niej 3 węże do oleju a chce z nią jeździc z ursusem 912 mam problem bo jak włącze przewody to albo działa podbieracz a nie zamyka do końca klapy lub działa podbieracz a nie działa klapa od wyrzutu co mam zrobić może trójnik żeby zamknąć olej od podbieracza na czas pracy bo mam tylko 2 gniazda od podnoszenia i opuszczania zlew i jedno podłączone z podnośnikiem cięgien dolnyc ale ono nie działa bo nie ma na nim ciśnienia. potrzebuje także do nie instruukcje obsługi lub katalog części

 

Musisz zrobić trójnik. Na podobnej zasadzie mają Sipmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JDG

 

robisz może swoją prasą uługi???jak tak to ile kasujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje zestaw Krone: prasa zmiennokomorowa łańcuchowa +owijarka na tandemie albo Clasa prasa stałokomorowa walcowa z dociskiem rdzenia+owijarka? Szukam opinii który zestaw jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał może doświadczenie ze zwijarką JD 550? podobno ten rodzaj zwijarek jest dobry ale chciałbym poznać jak najwięcej Waszych Koledzy opinij. Z gory dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@JDG

 

robisz może swoją prasą uługi???jak tak to ile kasujesz???

 

Nie robie usług z tą prasą. Dwa lata temu brałem za godzine pracy tego cięgnika(gruber,pług,agr.upr.siew) 200zł i dopiero przy tej cenie opłacało się nim na usługi jeździć obecnie nie wykonuje żadnych usług bo nie mam na to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

 

Trudno mi oszacować zależy ile na tym polu jest. Jeśli chodzi o słomę i siano to ja robie o średnicy 1,7m a masa waha sie między 400-500kg więc jeśli masz 3tony słomy/siana na ha to będzie jakieś 6-8 balotów. 1,2m robie tylko sianokiszonkę.

Napewno 1,2 z pasówki będzie cięższe od stałokomorowje, jeszcze dodatkowo z załączonym rotorem można bardziej bele zagęścić.

Przestrzegam wogóle przed zakupowaniem takiego kalibru pras bez rotora ponieważ zadawanie słomy,siana oraz sianokiszonki jest wtedy bardzo czsochłonne i uciążliwe.

W zeszłym roku zrobiłem na początku kilkanaście balotów siana bez rotora to niemogłem później tego zadać bo było tak zbite i powiązane, a z rotorem to inna bajka. Balot słomy potrafi się sam rozkulać bez potrzeby jego popychania.

Istotną sprawą jest też, że im drobniej posiekana słoma tym wydajniejsze jest ścielenie i na dłużej starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

 

To zależy czy robi usługe na godz czy od sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo mialbyś nie daleko...

 

ile bel słomy o wymiarach 120/120cm zrobisz na 1h???

 

To zależy czy robi usługe na godz czy od sztuki

 

Sorry pomyliłem się, chodziło ile na godzine, nie mam pojęcia ile 120x120 zrobie. Miłem przedtem Sipme która robiła 150x120 to C. Variant ma wydajność dwu-trzykrotnie wyższą, oczywiście tamta chodziła z 60 konnym Zetorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...