Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

jak zapinasz ciapka do porządnej roboty to sie nie dziw, w Sokółce chodzi URSUS 1224 i stęka na dobijaniu beli. Zakładam że jest to prasa stałokomorowa czyli środek zawsze będzie mniej ściśnięty niż warstwa zewnętrzna, jedyna możliwość zmieszczenia większej ilości materiału w balocie to wolniejsza jazda ale to też działa tylko w pewnych granicach. Co do wałków to wole dobrze dograbione inaczej jeśli z jednej strony jest grubiej z drugiej cieniej to wychodzą skośne bele, żeby równo dobijać jeździ sie slalomem bo wałku i dobrze wychodzi.

Ale pierwsza wada to słaba maszyna nie ustawisz w niej dużego zgniotu bo silnik stanie i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik w tym zetorku nie stanie choćby nie wiem co, a prasy z sokółki potrzebują dużo więcej mocy niż sipma. Zastanawiam sie może nad szybsza jazdą a pod koniec zwalniać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy próbował sipme ciągnąć ursusem C360 jak siadł mu mocniejszy ciągnik i zrezygnował bo nie dało rady ścisnąć tak jak on chciał, zwalnianie pod koniec daje trochę sam nieraz zatrzymywałem sie na chwile jak zostawała końcówka wałka na łące i dobijałem żeby nie zostawiać, a przy prasowaniu usługowym trochę sie nauczyłem jak co robić przy prasowaniu żeby było dobrze. Do połowy ścisku w komorze można śmiało lecieć szybciej, później trzeba patrzeć jak sie dobija i uważać jeśli są hałdy, przynajmniej w przypadku wspomnianej Sokółki nagła większa ilość trawy potrafi zwolnić sznurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz_2014 piszesz że masz prase bez zamków, czyli stopień ubicia zależy od ciśnienia oleju, możesz miec słaby rozdzielacz w ciągniku. 7211 napewno nie jest za słaby. Przy dobijaniu jechać powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielac w nie gra roli rozdzielacz w ciągniku trzyma ciśnienie na prasie. każda prasa bez zamków posiada swój zawór który przy dobijaniu gdy ciśnienie wzrasta powyżej ustawionego to puszcza olej powodując uchylanie się klapy. podkręć zawór o obrót i zobaczysz a jeśli nie ma pokrętła to podłuż jedną niewielką podkładkę pod sprężynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielacz nie gra roli rozdzielacz w ciągniku nie trzyma ciśnienie na prasie. każda prasa bez zamków posiada swój zawór który przy dobijaniu gdy ciśnienie wzrasta powyżej ustawionego to puszcza olej powodując uchylanie się klapy. podkręć zawór o obrót i zobaczysz a jeśli nie ma pokrętła to podłuż jedną niewielką podkładkę pod sprężynę. sory za pomyłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

nabyłem prasę krone kr 130s (siatka, sznurek, rotor, 180cm).

znalazłem w internecie instrukcję do prasy kr 130 (bez "s"- ta prasa nie posiada rotora). prasa posiada stary typ joysticka, jest z 1996r.

jest to pierwsza prasa zwijająca w naszym gospodarstwie.

miał ktoś z was do czynienia z tym sprzętem???

chodzi mi głownie oto jak ją pracować? w jakiej kolejności wykonywać poszczególne czynności?

tu jest instrukcja do kr 130 https://infoportal.krone.de/DisplayInfo.aspx?id=4572

prasę mam taką jak tu http://www.agro-eko.com.pl/download/prospekty/krone/KR_Classic.pdf tylko inny joystick i z przodu na gumowych kolach.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sipmy sa różne napisz typ tej prasy. Jeżeli to Clasik to zetor ma moc wystarczającą w zupełności .Są to prasy łańcuchowe i jako takie mało mocy potrzebują . Szerokość i grubość wałka nie gra roli ,bo i tak nie pojedziesz szybciej jak jej zdolność przerobowa ,czyli jak za szybko pojedziesz to się zapcha podbierak i tyle te prasy są czułe na to.Pytanie jest takie czy po zamknięciu komory robisz ciśnienie wstępne czyli podciągasz wskazówkę zegara na zielone pole bo jeżeli tego nie robisz to klapa uchyla sie wcześniej i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

nabyłem prasę krone kr 130s (siatka, sznurek, rotor, 180cm).

znalazłem w internecie instrukcję do prasy kr 130 (bez "s"- ta prasa nie posiada rotora). prasa posiada stary typ joysticka, jest z 1996r.

jest to pierwsza prasa zwijająca w naszym gospodarstwie.

miał ktoś z was do czynienia z tym sprzętem???

chodzi mi głownie oto jak ją pracować? w jakiej kolejności wykonywać poszczególne czynności?

tu jest instrukcja do kr 130 https://infoportal.krone.de/DisplayInfo.aspx?id=4572

prasę mam taką jak tu http://www.agro-eko.com.pl/download/prospekty/krone/KR_Classic.pdf tylko inny joystick i z przodu na gumowych kolach.

pzdr

 

Ja dobrze widziałem,że prasy w tym prospekcie mają zapotrzebowanie mocy 34KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wlanczam i po każdej wyrzuconej beli ciśnienie na prasie podciągam do polowy zielonego nawet czasami więcej.A w którym miejscu znajduje sie ta śrubka która można podkręcić w celu zwiększenia ciśnienia?? I co daje podłożenie podkładki pomiędzy sprężyny?Praca to clasik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to cllas roland 44s to ja miałem takiego przez 8 lat ale u mnie jak zamykałem klapę i nabijałem ciśnienie to aż skazówka stała pionowo prawie do 200 atm. a ten zawór znajduję się na ramie zaraz przy dyszlu idź po przewodach od ciągnika i dojdziesz do zaworu. jeden przewód wchodzi do zaworu a drugi jest podłączony z nim trujnikiem.z tej strony co trujnik jest w zaworze wkręcona śruba wykręć ją i podłuż podkładkę. powinno się poprawić.

Pod koniec zielonego masz zaledwie 100atm. za każdy raz po zamknięciu skazówka powinna znakeść się chociaż na żółtym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie roland tylko Sipma classic na hydraulicznym zamykaniu klapy bez żadnych mechanicznych zatrzasków. Wiec co tutaj można zrobić?? Wiem że są jakieś dwie śrubki pod tym rozdzielaczem w prasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem później skojatrzyłem. musisz dokręcać te śrubki po pół obrotu i zobaczyć co się dzieje. skoro robisz zetorem to przy zamykaniu klapy to nabijesz około 110atm. na tyle jest zawór w ciągniku wiem bo robiłem trochę sąsiada 7211. jak zamkniesz na tyle klapę to później podczas dobijania ciśnienie powinno rosnąć prawie do czerwonego i dopiero klapa powinna się uchylać. Zacznij dokręcać od jednej śruby. musisz sobie na spokojnie u siebie jak będziesz belował pokombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

to chyba ten sąsiada zetor miał słaby zawór bo ja w swoim potrafię nabić zegar w prasie do 15MPa na obrotach w ciągniku 500-600obr/min a klapa zaczyna się otwierać tak jak zaczyna dochodzić do czerwonego, na koniec jak bele jast ubita i zaczynam owijam sznurkiem to potrafię zamknąć bez mała zegar w prasie. Wiec to napewno nie wina ciągnika, to mówisz że wystarczy podkręcić te śrubki pod zaworem?? Pytałem sie w serwisie to mówili że podkręcenie tych śrubek nic nie zmieni. Czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś przed zbijaniem nabić ciśnienie na max. tj. zamknąć komorę i zacisnąć ile tylko wydoli pompa i wtedy dopiero zbierać zielonkę i co jakiś czas podczas zbierania dobijać ciśnienie tak aby cały czas było jak największe, chyba że na bele nazbierasz tak szybko, że nic nie opadnie ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co napisał emil to jest sposób na szybkie wykonczenie pompy mój znajomu naszczescie miał taki sam problem jescze pod koniec gwarancji i kazałem mu szybko zgłaszac i niech wymianiaja rozdzielacz i tak sie stało. Bo po roku pompa w pronarze 1025 juz była ostro podmeczona przez to ciagłe dobijanie cisnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi co napisałeś biały2005, bo przecież każdy kto ma prasę Claasa tak działa. Przejdź kilka stron do tyłu i tam dużo ludzi pisało jak pracuje swoimi prasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak maja padniete rozdzielacze to tak poprostu musza robic zeby sie komora nie uchyliła. W prasie pełnosprawnej zamykasz komore do odpowiedniego cisnienia i tyle. Komora nie ma prawa sie uchylac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam zamiar kupić nową prasę rolującą. Zapoznałem się z tematem forum.

Prasa ma być do słomy, siana i sianokiszonki. Będzie współpracować z

NH TL 100. Dlatego że będzie prasować różnorodny materiał chcę żeby miała komorę łańcuchową lub mieszaną, owijanie siatką, szerokie ogumienie, rotor + noże. I nie wiem na co się zdecydować ? Znaczy mam na oku: Sipma power cut albo Krone Kr 130 S lub Kr 130 lub Kr 160 (bez rotora niestety te dwie ostatnie, jak nie będzie tej z rotorem bo ostatnio coś ciężko krone nową kupić, wszędzie nie mają na stanie, czekają na dostawę z Niemiec.) Wcześniej nie miałem nigdy prasy dlatego proszę o opinie na temat tych pras, szczególnie posiadaczy.

Chodzi mi o wady i zalety wymienionych modeli (wydajność, awaryjność, dostępność części). Wiem że zachodnie niby lepsze lecz cenowo Sipma power cut

(z full wyposażeniem) jest tańsza od krone kr 130 S. Dodam że prasa u mnie nie będzie dostawała w kość bo nie mam dużych areałów.

 

Pozdrawiam i proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy prasa wyposażona w pasy dobrze zbija trawę na sianokiszonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem mam i to powazny... kupilem komplet nowych orginalnych nozy tnacych do prasy claas rollant 46RC, załołyłem je i efekt jest taki ze robią sieczke z trawy, dłużyszch kawałków niż 5 cm ciezko znależć wszystko niby fajnie ale tak nie jest, sieczka jest tak krótka ze balot w komorze niechce sie kręcić, wszystko to co rotor wpycha do komory poprostu stoi i sie nie kreci, jak juz komora sie zapełni nawet wtedy to co jejst w jej wnetrzu niechce sie kręcić, potem zapycha sie na rotorze do tego stopnia ze puszcza mi sprzegło na wałku. wypiąlem kilka nozy tez nie pomogło, az wkoncu zostawiłem trzy noże no i też sie zapycha, wkurzyłem sie i wywaliłem wszystkie noze no i wtedy szło.

ktoś miał podobny problem??

jak temu zaradzić?

jaka moze być tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam instrukcje i katalogi do następującychpras:

 

--prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy potrzebuje prasa claas rollant 46RC, przy włączonym rotorze i bez wariowania .czy wystarczy 70 ps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej mocy potrzebuje prasa claas rollant 46RC, przy włączonym rotorze i bez wariowania .czy wystarczy 70 ps ?

 

rotora nie da sie wyłączyć, on cały czas sie kręci, mozna natomiast schować noże tnące wtedy zapotrzebnowanie na moć jest mniejsze, traktor o mocy 70km spokojnie da sobie rade przy schowanych nozach, jesli jednak noże są wystawione to co zauważyłem to po założeniu starych nozy opór jest nie wiele wiekszy z tym ze prasowany materiał jest dosc słabo pociety, gdy natomiast założylem nowe noże to zapotrzebowanie a moc wyrazie wzrosło, prasuję traktorem stu konnym i czuć róznice, z tym ze przy obieniu sianokiszonki z trawy zostaje sieczka - dosłownie. jest na tyle drobna ze nie chce mi sie materiał wewnątrz komory zacząć owijac (ale o tym pisałem wczeniej)

Podsumowując, na podstawie własnych doświadczeń z tą prasą wydaję mi sie ze traktor o mocy 70 km powinien sobie dac rade z rollantem 46RC przy założeniu ze podczas prasowania bedzie sie wolno jezdzic no i pokos cienki. aczkolwiek do normalnego uzytkowania tej prasy 70 km to troszke za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blagam was o pomoc! sezon w pelni, trawa schnie a moja warfma z 99r nie potrafi dokladnie owinac siatka beli_ siatka schodzi do srodka i bela sie sypie po bokach> siatka john deere 2600m /2obroty na bele, prosze o szybka reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...