Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

do słomy najlepsza byłaby prasa łańcuchowa, najmniejsze szanse na zatrzymanie balota, w pasowych bywają problemy z zaczęciem skręcania jesli słoma jest przeleżała

 

Chyba walcowe mają właśnie z tym problem ja moim pasowym variantem zbieram słome z załącznym rotorm nawe najbardziej skruszałą słome gdy ludzie Sipmam łańcuchowymi po nocach w rosie prasują a ja ide w pełnym słońcu!

Taki balot po zdjęciu siatki się rozpada super się ścieli.

Wyżej napisanych problemów w pasowych brak mój znajomy ma prase JD i też może prasować gdy Sipma nie daje rady w krótkiej, kruchej słomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem prace różnych pras przy prasowaniu słomy ale ani razu łańcuchowej ta znam tylko z opinii. Nawet walcówka nieźle idzie ale niestety zdarzają się zatrzymania zwłaszcza na krótkiej słomie przy dobijaniu, widziałem prasę walcówkę tylko do słomy to miała pręty naspawane na wałkach. Co do pras pasowych to sam próbowałem ze starą prasą i nieraz nie chciało zacząć zwijania, znajomy chciał u nas prasować prasować pasówką wysokiego zgniotu to zrezygnował po trzech balotach i trzech godzinach prób, słoma mu się ślizgała i nie mógł nawet zacząć zwijania, może to zależy od umiejętności operatora, tego nie wiem, bo na pasach wystarczy że balot raz sie obróci to juz później nie stanie, najgorzej jest zacząć. W przypadku łańcuchowych słyszałem o problemach na starszej słomie ale sam nie widziałem jak to dokładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przed tem sipme i w kruchej słomie szczególnie po jarych robiła się taka sieczka, że balot się rozlatywał i musiałem prasować po rosie.

W C. Variancie rotor napędza bele od jej samego początku to taki ewenement nie ma żadnych wałków tylko rotor i pasy w komorze , pewnie dlatego nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mianowicie nie wiem jak zdjądz tryby walców które je napędzaja:( moze ktos wie jak sobie z tym poradzic?? juz zmarnaowałem 3 sciagacze były pozodne i nic:( jesli ktos wie to prosze o odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mianowicie nie wiem jak zdjądz tryby walców które je napędzaja:( moze ktos wie jak sobie z tym poradzic?? juz zmarnaowałem 3 sciagacze były pozodne i nic:( jesli ktos wie to prosze o odpowiedz:)

Te koła są osadzone na mimośrodowo, aby je zdjąć nalęż lekko przekręcić w przecoiwnąstrone ruchu wskazówek zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem przed tem sipme i w kruchej słomie szczególnie po jarych robiła się taka sieczka, że balot się rozlatywał i musiałem prasować po rosie.

W C. Variancie rotor napędza bele od jej samego początku to taki ewenement nie ma żadnych wałków tylko rotor i pasy w komorze , pewnie dlatego nie ma żadnych problemów.

Pasówka to inna historia. Ona nabija non stop. Mi jeszcze nigdy nie stanoł balot ani w sipnie ani w clasie r 46rc. A w bardzo gorące dni też nie jadę bo potem te baloty to niby nabite ale jak weźmiesz takiego zrobionego o północy a takiego w południe to nie te same. Jak robiłem sipmą to te robione w nocy trzymały się na połowie ilości sznurka w porównaniu z tyni robionymi w upalne popołudnie. Pozatym dużo przyjemniej się beluje nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy prasa Z230 nadaje się do słomy?

Czy C360 da sobie z nią rade?

Za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie dzisiaj kupiłem kompletny nowy stół do Z224/1...

A pochwalisz się ile ta przyjemność Cię kosztowała - i mnie podobnie czeka lub remont kapitalny przez superspeca z Sipmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2950zł brutto. Moja prasa jest z 1996 roku, sporo nią latam, a większość części w stole do tej pory to oryginały, więc kapitalka wskazana. Stary stół troche będzie podremontowany i będzie jako (odpukać) awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do słomy najlepsza byłaby prasa łańcuchowa, najmniejsze szanse na zatrzymanie balota, w pasowych bywają problemy z zaczęciem skręcania jesli słoma jest przeleżała

 

Chyba walcowe mają właśnie z tym problem ja moim pasowym variantem zbieram słome z załącznym rotorm nawe najbardziej skruszałą słome gdy ludzie Sipmam łańcuchowymi po nocach w rosie prasują a ja ide w pełnym słońcu!

Taki balot po zdjęciu siatki się rozpada super się ścieli.

Wyżej napisanych problemów w pasowych brak mój znajomy ma prase JD i też może prasować gdy Sipma nie daje rady w krótkiej, kruchej słomie.

 

 

ciekawy jestem jak w prasie sie wyłącza rotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

 

mam literature do następującyh pras:

 

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

-Warfama Instrukcja obsługi i katalog części prasy Z543\

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 604-605XL

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 554-555XL

-Vermeer Katalog cześci prasy rolujące 5400-5500

-McHale Katalog cześci Instrukcja obsługi owijarki 991B 991L

-Galignani Instrukcja obsługi Katalog części 3120 3500 3150 3500

 

 

a także do KRONE, LELY, Pottinger

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś z Was da mi namiary na jakiś sklep gdzie mogę kupić taką część do prasy Claas Rollant 34 (prawdopodobnie dokładnie taka sama część występuje w modelach 44 i 62)

 

Oto link ze zeskanowaną kartą katalogową na której jest pokazana owa część. POZYCJA numer 15

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77fcb45da83524bd.html

 

numer katalogowy tej części to: 819810.0

 

Powiem wprost szukam jakiegoś tańszego sklepu niż KORBANKI, którzy ową część wycenili na 860 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś z Was da mi namiary na jakiś sklep gdzie mogę kupić taką część do prasy Claas Rollant 34 (prawdopodobnie dokładnie taka sama część występuje w modelach 44 i 62)

 

Oto link ze zeskanowaną kartą katalogową na której jest pokazana owa część. POZYCJA numer 15

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77fcb45da83524bd.html

 

numer katalogowy tej części to: 819810.0

 

Powiem wprost szukam jakiegoś tańszego sklepu niż KORBANKI, którzy ową część wycenili na 860 zł

Spróbuj tu: http://www.gaska.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz uslugi tymi quadrantami ile bierzesz?czy jd 7600 poradzi sobie z ta prasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował pasów (taśm) do pras rolujących, to zapraszam do odwiedzenia: pasy do pras rolujących. W ofercie są także połączenia mechaniczne, które bez problemu można samemu założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko.Pojawił się problem z otwieraniem pokrywy w prasie AROBALE1212.Poczytałem posty w tym temacie, podłożyłem podkładki na maksa,więcej się nie da bo już były podkładane przez mego poprzednika.Trochę pomogło ale jeszcze pokrywa uchyla się.Czy jest możliwość regeneracji rozdzielacza,gdzie można kupić nowy lub używany i jaka może być cena?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mianowicie nie wiem jak zdjądz tryby walców które je napędzaja:( moze ktos wie jak sobie z tym poradzic?? juz zmarnaowałem 3 sciagacze były pozodne i nic:( jesli ktos wie to prosze o odpowiedz:)

Te koła są osadzone na mimośrodowo, aby je zdjąć nalęż lekko przekręcić w przecoiwnąstrone ruchu wskazówek zegara.

Czy ktoś może potwierdzić, że w ten sposób da się zdjąć koła zębate z osi walcow w prasie welger RP12? Ile trzeba cofnąć te koła-pół obrotu, więcej czy mniej? Padło mi łożysko na pierwszym walcu od podbieraka i walczę z tym kołem już pół dnia, niestety efekt żaden... Może ktoś jest zorientowany w temacie i mógłby pomóc...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam pytanko.Pojawił się problem z otwieraniem pokrywy w prasie AROBALE1212.Poczytałem posty w tym temacie, podłożyłem podkładki na maksa,więcej się nie da bo już były podkładane przez mego poprzednika.Trochę pomogło ale jeszcze pokrywa uchyla się.Czy jest możliwość regeneracji rozdzielacza,gdzie można kupić nowy lub używany i jaka może być cena?

Dzięki.

Spróbuj zmienić siągnik na mocniejszy u mnie pomogło. A nowy to chyba tylko u Korbaków ale to będzie sporoooo kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kupnem części do przasy Welger Ap 12. Czy ktoś może zna jakis dobrze zaopatrzony sklep?

Za pomoc wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

volf6 przeczytaj uważnie: sciągnąć pierścień segiera zrobić znak na trybie i na ośce dla kontroli przesunięcia się trybu następnie zdjąć łańcuch napędzający,przystawić tempy przecinak w pomiędzy zębie i mocno uderzyć,przeciwnym kierunku do napędzających łańcuch kół zębatych aż dojdzie do przesunięcia wcześniej zrobionych znaków na ośce i trybie.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chyba w tą co się kręcą inaczej same by się odkręcały pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...