Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Tak....tylko że na srodki unijne sie juz nie zalapie... przekroczylem te 300tys budowa obory. Dlatego wolałbym uzywana....tak jak napisalem do 10 tys

 

Witam

Mam takie pytanie odnośnie pras rolujących. Posiadam ciągnik pronar 82a Czy do 10000 mogę kupić jakąś w miarę sprawną prasę[mniej więcej rocznie musiałaby rolować około 700 bel]?

 

Pozdrawiam

 

 

napewno możesz kupić do 10 tyś , ja bym ci radził żebyś kupił nową jeśli możesz bo 700 bel to dosyć sporo a jęsli nową kupisz no napewno przez kilka lat pochodzi bez problemu jak bedziesz smarował heheh , a używana to jak używana zaraz coś się może stać wybur należy do ciebie ,lepiej by było jeśli możesz korzystać ze środków unijnych kupisz nową np do 40 tyś to połowe zwrócą to lepiej na tym wyjdziesz pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
balot sianokiszonki 120x150 -ok. 500 kg.

balot słomy 120x150 -ok.300 kg.

To nic specjalnego ta sianokiszonka. Sokółka robi 120x120 i wazy 600 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej krone(120/120) jak zrobię to nawet ponad 600kg bo tura(c-360) sprawdzałem i spoko podnosi 500kg (cementu) a snopka nie podniósł przy jednodniowym suszeniu w październiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem informację, że FAMAROL montuje w swoich prazach zwijających koła zgarniające.

(koła nagarniające (1,8 m) do modelu DF120.1,5 i DF120.1,5D)

Ciekawe ile takie kosztują?

Może ktoś posiada?

ok. 300 zł kupowałem rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem informację, że FAMAROL montuje w swoich prazach zwijających koła zgarniające.

(koła nagarniające (1,8 m) do modelu DF120.1,5 i DF120.1,5D)

Ciekawe ile takie kosztują?

Może ktoś posiada?

ok. 300 zł kupowałem rok temu

 

Koło z piastą? czy same gumowe zęby?

Jeśli można wiedzieć, gdzie kupiłeś i do jakiej prasy je zamontowałeś?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matiizz napisał:

Cytat:

Znalazłem informację, że FAMAROL montuje w swoich prazach zwijających koła zgarniające.

(koła nagarniające (1,8 m) do modelu DF120.1,5 i DF120.1,5D)

Ciekawe ile takie kosztują?

Może ktoś posiada?

 

 

ok. 300 zł kupowałem rok temu

 

 

 

Koło z piastą? czy same gumowe zęby?

Jeśli można wiedzieć, gdzie kupiłeś i do jakiej prasy je zamontowałeś?

Pozdrawiam.

Całe kompletne koło kupowałem w Słupsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam Proźbe do Was. Doradzcie Mi Jako Belarke Mam Kupić Mam Dwie Na Oku Belarke Krone KR125 i Belarke Fort lub WelgeraRP12. Ta i Ta Jest w Dobrym Stanie Sa na Siatke Wiec Mam Problem Nie znam Sie zbytnio na takim sprzecie. Wiec Proszę o Szybko Pomoc w Doradzeniu Mi...

 

z Góry Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co będziesz nimi prasował, jak tylko sianokiszonka to chyba wybrał bym welgera, jak wszystkiego po trochę to zdecydowanie krone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem użytkownikiem prasy JD 590. Po kilku latach bezawaryjnej pracy zaczyna robic się problem , na wałkach napędzających pasy powycierały się gumy. Co z tym zrobic/?.Kupic nowe wałki to grubszy wydatek ok 4 tys sztuka, ponaklejac inne gumy?,ale czy to wytrzyma? ,proszę o odpowiedz czy miał ktoś podobny problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Jaką prasę do słomy wybrać new holland 865 czy new holland 841 obie na siatkę, czy może coś innego w cenie do 15000.

Proszę o radę na co zwracać uwagę przy kupnie i w ogóle każda uwaga się przyda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim chcesz ciagnikiem ciagnac ta prase, mam 840 i c-360 miala potezne problemy z nia w sianokiszonce. W tej chwili ciaga ja mtz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instrukcje obsługi oraz katalogi części do pras rolujących i kostkujących marki WELGER.

 

MODELE; WELGER AP, RP, SM, WSA, D

 

Katalogi oraz instrukcje są w językach niemieckim, angielskim lub francuskim.

 

Wszelkie informacje pod i.scibisz@interia.pl lub telefon 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim chcesz ciagnikiem ciagnac ta prase, mam 840 i c-360 miala potezne problemy z nia w sianokiszonce. W tej chwili ciaga ja mtz.

 

 

Ciągnik mam 100 konny tak, że powinien sobie radzić ważne jaką prace lepiej wybrać, w rozsądnej cenie i z siatką.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta 840 ktora mam jest ogolnie dosc awaryjna, ale mysle ze swoje wczesniej juz tez wyrobila. Ogolnie dosc duzo lozysk zmienilem w niej. nie chce mi ciac sznurka, nie moge jakos dojsc ladu z tym. Rwaly sie tez ostatnio lancuchy na podlodze, ale nie moglem ich dorwac w sklepie i byly spinane spikami i jakos to dochodzilo do konca sezonu, przed sezonem musze przynajmniej 2 srodkowe wymienic.

 

Tak wogole nie podoba mi sie sposob w jaki jest wykonana podloga w tej prasie, caly material prasowany jest ciagniety na sile po podlodze przez 6 lancuchow, i wydaje mi sie ze lepsze w tym miejscu bylyby walce. Ponadto wg mnie zbyt mala czesc komory jest otwierana przez co mniejsze wiazki niezbyt chetnie wypadaja (kilka wypychane bylo drugim ciagnikiem gdy nie wypadly).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie:

 

Jaką prasę do słomy wybrać new holland 865 czy new holland 841 obie na siatkę, czy może coś innego w cenie do 15000.

Proszę o radę na co zwracać uwagę przy kupnie i w ogóle każda uwaga się przyda.

Pozdrawiam

 

Ja osobiście polecam ci prase new holland 658. jest droższa ale owiele lepsza. ja za swoją dałem 30tyś ale z 2001roku, znajomy mi ją polecił on ma troche starsza ale ten sam model i chodzi jak burza, mojej jescze nie testowałem. Jeśli ktoś miał doczynienia z tym modelem niech pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje prasa welger RP 202 classic z rotorem, nożami, centralnym smarowaniem, oplotem siatką, oponami 19.0/45-17.

Jestem w trakcie negocjacji prasy vicon RF 119 za którą zażyczono sobie 115 tys zł i powiedziano ze nie da się mniej. Jestem zainteresowany również prasą Krone KR 125 czy jakoś tak z takim samym wyp jak welger. zazyczono se za taką 25000 euro netto lecz to dopiero cena wstępna. Co myślicie o tych cenach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instrukcje obsługi oraz katalogi części do pras rolujących i kostkujących marki WELGER. -TANIO na CD

 

MODELE; WELGER AP, RP, SM, WSA, D

 

Katalogi oraz instrukcje są w językach niemieckim, angielskim lub francuskim.

 

Wszelkie informacje pod i.scibisz@interia.pl lub telefon 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem prase rolującą pasową John Deere 550.. Maszyna ogólnie w fajnym stanie tylko w niedalekiej przyszłości pasy do wymiany.. Wie mozę ktoś z was gdzie można je kupić po niezbyt wygórowanej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup orgianły a nie będziesz żałował to podstawa w tej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś prasował żyto(wcześniej ściętego pokosówką i podsuszonego). Jaką prasą najlepiej prasować walcową czy pasową?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie kupiłem krone kr 160 z 2001 r w ekstra stanie narazie nie narzekam na nia ma siatke i 2 sznurki pracuje w mtz 82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się dowiedzieć czy 18500 bel na prasę rolującą to dużo. prasa:

New Holland 658

2001r

bez rotora

 

Czekam na odpowiedzi

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy prasy kostkującej WELGER. W mojej mam problem z luzem na frezach na tym dużym kole z podwójnym łańcuchem które napędza tłok. I teraz mam pytanie czy muszę wymienić koło czy możliwe że jest w nim tulejka i można ją wybić i tylko ją zmienić bo słyszałem że tak. Macie jakieś z tym doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...