Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil trochę ogólne to pytanie, ja mam taki sprzęt i sobie chwale robie rocznie ok 1000 bel i cała obsługa polega na uzupełnianiu oleju w centralnym smarowaniu i raz góra dwa razy na sezon przesmarowaniu ok15 smarowników. Prasuje siano, sianokiszonkę i słomę, wiadomo jak każda walcówka ma problemy z krótką i bardzo suchą słomą, ale jest plus tej sytuacji, pracuje wieczorami w chłodzie sprzęt praktyczie bezawaryjny wydajność do 25 bel na godz. przy wiązaniu sznurkiem (a właściwie na 2 sznurki) automatyczne rozpoczęcie wiązania, zapotrzebowanie mocy ok 80KM Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to pisz postaram się odpowiedzieć
Co wybrać claasa rplan 46 czy NH 648 ? co bedzie lepsze do słomy i sianokiszonki ?

do sianokiszonki na bank NH a do słomy to też nie ma sie co zastanawiac jakby ktos był zainteresowany to tu praska w super stanie http://www.allegro.pl/item911816881_prasa_new_holland_super_stan_fiatagri.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam takie pytanie. mam zwijarke JD 550 z 1994r. i chciałbym zamontować w niej adapter do owijania siatką. istnieje woogole taka mozliwość ?? jak tak to gdzie bym mógł taki adaper dostać. szukalem na allegro i w necie, ale nic takiego nie znalazlem ?? z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś z was do sprzedania claas rolad 46 lub wie gdzie można kupić taką prasę w dobrym stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze to lepiej sobie dobra zmiennokomorówke kup jak nie chcesz się meczyą z posiekaną slomą i zatrzymujacym sie balotem w komorze w szczególnych przypadkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Posiadam Prase Welger RP200 stalokomorowa na walki bele 125x130 (21 walcow), zrobilem na niej ok 2000 bel slomy i nigdy nie mialem problemu z zatrzymujaco sie belo w komorze, jestem bardzo zadowolony z prasy, posiada rotor, obwiazywacz siatko(owijanie trwa maks 10sekund), szeroki podbieracz. W ciagu 10 godzin zrobilem na niej 380 bel siana obok sasiad pracowal praso Sipma na sznurek obwiazyl, to przez 5 godzin zrobil zaledwie 115 bel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mniejsze walce niz claas i tu tez jest plus i ci sie nie zatrzymuja a w claasach czesto sie to zdaza (wiem bo mialem kilka takich pras, to srednio na godzine zrobiles 38 balotow-biorac pod uwage ze jechales siatka to malo bo new hollandem zmiennym mozna zrobic wiecej na sznurku a na siatce nawet ponad 60 balotow, claasem variantem przy dobraj slomie ok 80-rozne prasy sprawdzalismy i te liczby nie sa wymyslone!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Posiadam Prase Welger RP200 stalokomorowa na walki bele 125x130 (21 walcow), zrobilem na niej ok 2000 bel slomy i nigdy nie mialem problemu z zatrzymujaco sie belo w komorze, jestem bardzo zadowolony z prasy, posiada rotor, obwiazywacz siatko(owijanie trwa maks 10sekund), szeroki podbieracz. W ciagu 10 godzin zrobilem na niej 380 bel siana obok sasiad pracowal praso Sipma na sznurek obwiazyl, to przez 5 godzin zrobil zaledwie 115 bel.

 

 

prasa Rp200 ma wymiary balota 123x125

RP220 ma wymiary 125x130

ciekawy jestem na jakim areale robisz tyle balotów w moim rejonie 2ha w jednym kawałku to jest sukces i jest jeszcze to na zboczu więc trzeba sie w poprzek stoku przy wyrzucaniu z komory ustawiac aby niebyły wszystkie staczane kolejna sprawą jest stopien zbicia przy mocno zbitym trzeba jeszcze cofnąc po sprasowaniu bo czasem zblokuje i niechce sie odtoczyć wiec podwazam twoja ilość balotów bo sam mam taka prase 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tym samym nie jest taka cudowna jak to napisal Marcin999

nie ma to jak odrzutnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,57minuty na zprasowanie - 10sek na owiniecie to musiał naprawde napierdalć tą maszyna jak szalony ale czy jest to wykonalne to niezabieram glosu, szacun dla maszyny i operatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec tym samym nie jest taka cudowna jak to napisal Marcin999

nie ma to jak odrzutnik

 

Wydajnosc prasy zalezy tez od mocy ciagnika, przy wiekszych predkosciach jest bardzo ciezko, czesto predkosc u mnie prasowania jest 9-13km/h a to bardzo duzo nawet przy grubych pokosach i sie nie zapycha, ciagam jo Renaultem 75.14 (75km) , na gorzystych terenach wydajnosc spada ale to ze wzgledu iz ta prasa ma zapotrzebowanie w katalogu 95-115 koni, Wiekszy ciagnik=wieksza wydajnosc, ale uwierzcie mi 60-70 bel na godzine to praso mozna zrobic bez wiekszych problemow, bo takie wartosci na rownych terenach mialem, ale inni co widzieli jak ja szybko zapie*niczam z nio to nie kryli zdziwienia ale takie to uroki wysokowydajnych pras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasa Rp200 ma wymiary balota 123x125

RP220 ma wymiary 125x130

ciekawy jestem na jakim areale robisz tyle balotów

 

arealy mam takie : 15ha traw w jednym kawalku i tam mialem 380 bel siana , komora zwijania to moze i masz racje ze ma 123x125 ale to musialbym wejsc do prasy i mierzyc, ale gdy bela wyleci z prasy to zawsze te 2-3cm bedzie wieksza niz komora to ma bela tak ok 125x130cm bo mierzylem nawet bardzo zbite i dobrze owiniete bele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec tym samym nie jest taka cudowna jak to napisal Marcin999

nie ma to jak odrzutnik

 

Wydajnosc prasy zalezy tez od mocy ciagnika, przy wiekszych predkosciach jest bardzo ciezko, czesto predkosc u mnie prasowania jest 9-13km/h a to bardzo duzo nawet przy grubych pokosach i sie nie zapycha, ciagam jo Renaultem 75.14 (75km) , na gorzystych terenach wydajnosc spada ale to ze wzgledu iz ta prasa ma zapotrzebowanie w katalogu 95-115 koni, Wiekszy ciagnik=wieksza wydajnosc, ale uwierzcie mi 60-70 bel na godzine to praso mozna zrobic bez wiekszych problemow, bo takie wartosci na rownych terenach mialem, ale inni co widzieli jak ja szybko zapie*niczam z nio to nie kryli zdziwienia ale takie to uroki wysokowydajnych pras.

 

 

60-70 tak ale przedtem pisales 380 w 10 godzin czyli 38 na godzine a tu nie bylo sie czym chwalic przy siatce bo to niezaduzo jak na siatke skoro na sznurku robi sie kolo 40 dobrą prasą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie 40 bali na godzine to niemiejcie pretensji że ktoś wam powie że dużo bieżecie za bala za usługe bo jak to ktos przeliczy na godzine to kosmiczne pieniądze wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ich to powinno interesowac tylko to ze maja zrobione i cieszyc sie powinni ze w takim czasie bo nieraz wiadomo jak jest z pogoda a jak juz tak potrafią liczyć to niech policza sobe ile trzeba wydac na zakup i utrzymanie maszyny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ich to powinno interesowac tylko to ze maja zrobione i cieszyc sie powinni ze w takim czasie bo nieraz wiadomo jak jest z pogoda a jak juz tak potrafią liczyć to niech policza sobe ile trzeba wydac na zakup i utrzymanie maszyny:(

 

Zgadzam sie w 100%, jest drogo niestety a ci ktorzy wynajmujo i muszo zaplacic za usluge to zaraz pada pytanie: "a czemu tak drogo?" a no wlasnie, ile bierzecie za zrobienie jednej beli z owinieciem? ja beluje praso i owijam na lace samozaladowczo owijarko i nic wiecej i biore 20zl/za bele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czy może mi ktoś napisać co sądzicie o prasach Warfama (Z-543), szczególnie jeśli chodzi o ich zastosowanie do sianokiszonki, ale nie tylko. Czy są lepsze od Sipmy?

ja już mam 3 sezony co moge powiedzieć:

-prosta jak budowa cepa

- jak zaczniesz szaleć to zetnie gdzies śrube

- zbija mocniej jak sipma classic

- 360 za słaba jeżdze 385

czy kupiłbym jeszcze raz? tak bo za te pieniądze nie ma nic ciekawszego (jedynie sipma ale w kiszonce nie pójdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już mam 3 sezony co moge powiedzieć:

-prosta jak budowa cepa

- jak zaczniesz szaleć to zetnie gdzies śrube

- zbija mocniej jak sipma classic

- 360 za słaba jeżdze 385

czy kupiłbym jeszcze raz? tak bo za te pieniądze nie ma nic ciekawszego (jedynie sipma ale w kiszonce nie pójdzie)

 

Dzięki za odp. Co to znaczy, że Sipma w kiszonce nie pójdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to najlepiej kup sobie zmiennomorówke jak myslisz przede wszystkim o sianokiszonce bo żadna inna nie zbije bardziej jak taka i nawet c-360 sobie z nią poradzi a przy stałej komorze c-360 może sobie nawet nie poradzić przy dobijaniu końcowym balota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaka polska nowa prasa za najmniejszą kase jest najlepsza, sipma clasik, warfama czy metalfach, prasa ma być do wszystkiego ciągnik 80km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo36, od kiedy zmiennokomorowa chodzi lzej ?? przeciez tam ciagnik dostaje w kite niemal od samego poczatku a im wiekszy balot w srodku to wiekszej sily trzeba zeby go obrocic, mam taka prasa chodzila ze zmiennokomorowa i mowie ci ze 60-tka to jest zbyt slaby ciagnik do tego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie myslisz bo przy zmiennej zbija od poczatku i rowno przez caly czas a przy stalej na poczatku coprawda idzie lekko bez obciazenia ale jak przychodzi do zbijania to wtedy jest wiekszy opor niz przy zmiennej caly czas, sprzedalem juz kilka pras i kilkoma jezdzilem wiec to co napisalem nie jest tylko teoria tylko opinia potwierdzona praktyka!!!!!!!!!!!!!!!!! a uwierz mi ze c-360 (oczywiscie dobra jak napisalem a nie jakas padaka) daje rade z new hollandem w sianokiszonce bo jedna goscu kupil i jezdzi takim ciagnikiem a druga znajomy tez jezdzi, wiadomo ze nie bedzie to to samo co wiekszym ciagnikiem ale idzie, np przy porownaniu malej gallignani z new hollandem przy ciagniku mf ponas 100km na szybkich obrotach przekaznika gdzie ciagnik chodzil na ok 1200 obr/min to bardziej sie dławił z stałą galignani przy zbijaniu niz hew hollandem caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa stala komora chociaz bys niewiadomo jaki ciagnik dal do niej to i tak ci sianokiszonki nie dobije do samego srodka jak zmienna a jak zmienna popuscisz to pojdzie duuuuuuzo lzej i mimo popuszczenia w balocie i tak bedzie wiecej masy niz ze stałokomorówki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za cene nowej stałokomorowej nie kupisz zmienno komorowej

ceny na nasze produkty sa takie że kupuje sie coś co za niewielkie pieniadze przyzwoicie pracuje

tez bym wolał prase classa na 100tys bo bym miał mocniej zbite, równiej i pewnie bez awarii bym jezdził z 15 lat ale jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dajmy np na to ze za polska nowa prase zaplacisz ok 40tys to za te pieniadze masz konkretna i mlodą prase z zachodu ktora nie wiem czy nie posłuży tyle co ta nowa polska a dodatkowo o ile bedzie wydajniejsza a czas nieraz jest bardzo cenny, wiadomo jak jest w naszym zawodzie ale ja np wybral bym to uzywke zachodniej firmy, dlaczego ludzie kupuja uzywane prasy za nawet ponad 50-60 tys jak za to mieliby półtora prasy polskiej alenie chce wogole o tym slyszec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ma ktos może Prasę Rolującą Mascar 2120 ?

A może ktoś miał i sprzedał?

Lub ktoś coś o niej wie?

Ja sobie ją ostatnio kupiłem i chciałbym cos o niej wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...