Skocz do zawartości
S-Piotr

Praca poza gospodarstwem.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich sąsiadów prowadzi duże gospodarstw rolne o powierzchni 140 ha. nastwiony jest na produkcję pszenicy. Parcuje pozatym jako przedstawiciel firmy pośredniczącej obrotem zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zajmuje wywozem szamb kamazem a rolnictwo to ojciec i brat.ja tylko jak mam czas.ale jakby byla z tego dobra kasa to bym sie zajal rolnictwem bo lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie jestem w Anglii i pracuje tutaj jako kierowca C+E.na gospodarce został mój starszy brat i ojciec.kiedy wroce przejmuje gospodarstwo mojego tescia ale to za jakies kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby z rolnictwa była dobra kasa, to nikt nie musiałby szukać roboty i pracować poza gospodarstwem, co? może nie mam racji? też pracuje poza gospodarstwem, ale w rolnictwie na szczęście, wykonuję usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło jest poczytać wasze posty ,mimo małych dochodów i konieczności dorabiania z sympatiom traktujecie rolnictwo ,a nie z pogardą jak niektórzy''pseudo" na tym forum ,powodziska panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małym gospodarstwie do 10 ha w chwili obecnej nie da się przetrwać , ja też pracuje poz rolnictwem i dochody z tej pracy pozwalają mi jakoś wiązać koniec z końcem, a to co mam z gospodarstwa tzn dopłaty, rolnośrodowiskowe i inne dochody z programów to staram się inwestować w sprzęt, aby można było jakoś dalej wegetować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, dobrze, że mogę pracować w rolnictwie i mieć z tego kasę dużo większą jak "wypracowaną" ze swojej ziemi, chlewni i obory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że został przypomniany ten temat .Po nowym roku dodam nowe zdjęcia z pracy jaką dziurę już wykopałem przez rok,a może już będzie nowy sprzęt tj. wozidła po 40t ładowności i ładowarka volvo 220 .Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr widze ze ładnie Ci ten lemken orze. Ile za niego dałes i jak szeroko pracuje bo sam sie zastanawiam nad czyms takim dla mojego pronara i jak jest z częsciami do niego np lemiesze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność części jest ogromna od oryginałów przez wyroby z Unirolu po czeskie zamienniki .A co do krycia to rewelacja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kilka fotek z mojej pracy, rok temu zaczynaliśmy wcinkę na trzeci poziom 481a94676e7b59c5m.jpg

w sierpniu dostaliśmy od Volvo wozidło 40 tonowe na testy b0e042119f2449c1m.jpg cea36531ef02297dm.jpg

testy to testy pełne załadunki koparka ładowała na maksa a558b8ee02770526m.jpg i ładowarka też miała co robić eaa7b3cb686a04fbm.jpg a dzisiaj tak wygląda trzeci poziom 0bc10580561b4436m.jpg oprócz urabianiem trzeciego poziomu, prace prowadzone były na dwóch wyższych poziomach .Wydobycie za 2007r to 650tyś ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja sie wypomiem poza gospodarstwem : z zawodu elektromechanik oraz elektryk sieciowy w zawodzie mało robie bo jestem blacharzem głównie rozbite złomy z francji choc było kilka perełek gdyby nie to to bym zbankrutowal dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz, że z wykształcenia jesteś elektrykiem? polecam sprawdzić oferty pracy dla (link) - sporo fajnych ofert. poszukaj, znajdziesz coś pewnie dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...