Skocz do zawartości
kam

360 3P czy jednak MF 255.Co byście wybrali i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Moz e nie wszystkie 60tki to mają ale wiem że część ma. Uważam to za bardzo poważną wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 60 maja taki sam wom tylko ze podnosnik przez wom apozniej na miedzubiegi i podnosisz przez bieg i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej 360 działa podnośnik bez konieczności włanczania WOM-u Troche pomyśleć trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie 60 maja taki sam wom tylko ze podnosnik przez wom apozniej na miedzubiegi i podnosisz przez bieg i jazda

A 5-stopniowej regulacji nie widzialeś nigdy? I wtedy nie trzeba rozłączać napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do miccao

 

A ta 5 stopniowa regulacja to w URSUSIE czy bardziej w ZETORZE bo moja 60-tka z 1980 roku takiego wynalazku nie posiada , tak samo jak 355 i 360 moich znajomych,a jest tego kilkanaście sztuk.W wolnym czasie przejrze strony o C-360 bo jest ich od groma,a narazie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C 360 od 3p jest lepsza w orce, ponieważ z sołtysem mam pole po sąsiedzku i taki sam areał, ten sam rodzaj gleby oraliśmy takimi samymi pługami 2x35 ponieważ sołtys musiał gazować na 2000obr i przód mu rzucało i pole wygładało jak by go dziki zaorały a ja swoją spokojnie orałem 1600obr i skiby były proste i moja szybciej zaorała no i mniej zdoiła jak sołtysa że aż sam w to nie wierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C 360 od 3p jest lepsza w orce, ponieważ z sołtysem mam pole po sąsiedzku i taki sam areał, ten sam rodzaj gleby oraliśmy takimi samymi pługami 2x35 ponieważ sołtys musiał gazować na 2000obr i przód mu rzucało i pole wygładało jak by go dziki zaorały a ja swoją spokojnie orałem 1600obr i skiby były proste i moja szybciej zaorała no i mniej zdoiła jak sołtysa że aż sam w to nie wierzyłem

tylko że sołtys spalił 3 litry na mth a ty 6 litrów na mth, ja orałem kiedyś 360 3p pługiem 3x30 i szło równo, 3p ma tylko o 5 koni mniej niż 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pługu pługom nierówne ustawienie stan lemieszy itp, tak samo stan techniczny samego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co że zwykła c360 ma te 5 koni więcej ale też i większą pojemność skokową 3100cm3 no i1 gar wiecej a 3p ma tylko 2500cm3 oraliśmy w ciężkiej ziemi glina jak ..uj ale też mam zdrową pompę paliwą w360 i ciągnik cięzkiej robocie nie kopci na czarno a to tez wpływa na zużycie paliwa ziemia była też zbita bo rósł tam wcześniej sad i 3skibami by nienaorał bo wystawały stare karpy korzeni zdoiliśmy po tyle samo prawie paliwa moja zdoiła ciut mniej bo kręciła niższe obroty a perkins sołtysa może i faktycznie miał pompę paliwą podłachaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co że zwykła c360 ma te 5 koni więcej ale też i większą pojemność skokową 3100cm3 no i1 gar wiecej a 3p ma tylko 2500cm3 oraliśmy w ciężkiej ziemi glina jak ..uj ale też mam zdrową pompę paliwą w360 i ciągnik cięzkiej robocie nie kopci na czarno a to tez wpływa na zużycie paliwa ziemia była też zbita bo rósł tam wcześniej sad i 3skibami by nienaorał bo wystawały stare karpy korzeni zdoiliśmy po tyle samo prawie paliwa moja zdoiła ciut mniej bo kręciła niższe obroty a perkins sołtysa może i faktycznie miał pompę paliwą podłachaną

masz racje ale 3p jest przewidziana do letkiej pracy, a orka to juz cięzka, jak ja zaleja 10 l paliwa to jeźdze i jeźdze i wtedy widać różnice w spalaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiliście się tego orania 3p i c360,ale dlaczego każdy kto ma c360 i mf 255 lub 3p woli prasować perkinsem i to zwłaszcza na mokrych łąkach, a to proste bo spali dużo mniej i nie grzeje się, może łatwiej i zadusi ale nie grzeje się jak c360 ( podobno w 69tce pomaga planowanie głowicy czy coś ale problem jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3p to jest ciągnik bardzo dobry

od 87 roku nim obrabiam30ha

A teraz mam john deere 2250

i 3p oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borknj a nie lepiej było by jak byś to wszysko napisał w jednym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć przyznam racje

że MF lepiej rodzi sobie z presą

ma dobre zawieszenie

mało poli

i zaje fajnie nim sie jeżdzi, ale gdyby nie te biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam MF 255 . nie kupuj tego gówna ponieważ bea przerwy kleszczą się biegi

Więcej delikatności w obsłudze wajchy od biegów, no i kłania się odwieczny powód niedomagań skrzyń w MF, a mianowicie OLEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...