Skocz do zawartości
kam

360 3P czy jednak MF 255.Co byście wybrali i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie 60 maja taki sam wom tylko ze podnosnik przez wom apozniej na miedzubiegi i podnosisz przez bieg i jazda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdej 360 działa podnośnik bez konieczności włanczania WOM-u Troche pomyśleć trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wszystkie 60 maja taki sam wom tylko ze podnosnik przez wom apozniej na miedzubiegi i podnosisz przez bieg i jazda

A 5-stopniowej regulacji nie widzialeś nigdy? I wtedy nie trzeba rozłączać napędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do miccao

A ta 5 stopniowa regulacja to w URSUSIE czy bardziej w ZETORZE bo moja 60-tka z 1980 roku takiego wynalazku nie posiada , tak samo jak 355 i 360 moich znajomych,a jest tego kilkanaście sztuk.W wolnym czasie przejrze strony o C-360 bo jest ich od groma,a narazie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

C 360 od 3p jest lepsza w orce, ponieważ z sołtysem mam pole po sąsiedzku i taki sam areał, ten sam rodzaj gleby oraliśmy takimi samymi pługami 2x35 ponieważ sołtys musiał gazować na 2000obr i przód mu rzucało i pole wygładało jak by go dziki zaorały a ja swoją spokojnie orałem 1600obr i skiby były proste i moja szybciej zaorała no i mniej zdoiła jak sołtysa że aż sam w to nie wierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
C 360 od 3p jest lepsza w orce, ponieważ z sołtysem mam pole po sąsiedzku i taki sam areał, ten sam rodzaj gleby oraliśmy takimi samymi pługami 2x35 ponieważ sołtys musiał gazować na 2000obr i przód mu rzucało i pole wygładało jak by go dziki zaorały a ja swoją spokojnie orałem 1600obr i skiby były proste i moja szybciej zaorała no i mniej zdoiła jak sołtysa że aż sam w to nie wierzyłem

tylko że sołtys spalił 3 litry na mth a ty 6 litrów na mth, ja orałem kiedyś 360 3p pługiem 3x30 i szło równo, 3p ma tylko o 5 koni mniej niż 360

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i co że zwykła c360 ma te 5 koni więcej ale też i większą pojemność skokową 3100cm3 no i1 gar wiecej a 3p ma tylko 2500cm3 oraliśmy w ciężkiej ziemi glina jak ..uj ale też mam zdrową pompę paliwą w360 i ciągnik cięzkiej robocie nie kopci na czarno a to tez wpływa na zużycie paliwa ziemia była też zbita bo rósł tam wcześniej sad i 3skibami by nienaorał bo wystawały stare karpy korzeni zdoiliśmy po tyle samo prawie paliwa moja zdoiła ciut mniej bo kręciła niższe obroty a perkins sołtysa może i faktycznie miał pompę paliwą podłachaną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i co że zwykła c360 ma te 5 koni więcej ale też i większą pojemność skokową 3100cm3 no i1 gar wiecej a 3p ma tylko 2500cm3 oraliśmy w ciężkiej ziemi glina jak ..uj ale też mam zdrową pompę paliwą w360 i ciągnik cięzkiej robocie nie kopci na czarno a to tez wpływa na zużycie paliwa ziemia była też zbita bo rósł tam wcześniej sad i 3skibami by nienaorał bo wystawały stare karpy korzeni zdoiliśmy po tyle samo prawie paliwa moja zdoiła ciut mniej bo kręciła niższe obroty a perkins sołtysa może i faktycznie miał pompę paliwą podłachaną

masz racje ale 3p jest przewidziana do letkiej pracy, a orka to juz cięzka, jak ja zaleja 10 l paliwa to jeźdze i jeźdze i wtedy widać różnice w spalaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czepiliście się tego orania 3p i c360,ale dlaczego każdy kto ma c360 i mf 255 lub 3p woli prasować perkinsem i to zwłaszcza na mokrych łąkach, a to proste bo spali dużo mniej i nie grzeje się, może łatwiej i zadusi ale nie grzeje się jak c360 ( podobno w 69tce pomaga planowanie głowicy czy coś ale problem jest)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

choć przyznam racje

że MF lepiej rodzi sobie z presą

ma dobre zawieszenie

mało poli

i zaje fajnie nim sie jeżdzi, ale gdyby nie te biegi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam MF 255 . nie kupuj tego gówna ponieważ bea przerwy kleszczą się biegi

Więcej delikatności w obsłudze wajchy od biegów, no i kłania się odwieczny powód niedomagań skrzyń w MF, a mianowicie OLEJ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi