Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:19 Wto 9 Mar 2021

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 173, 174, 175  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jahooo

PostWysłany: 12:05 Nie 11 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w takich wypadkach stosuję magnes na kawałku drutu, bo taka nakrętka czy kulka potrafi bałagan w skrzyni zrobić. Do tej pory zawsze udawało mi się ją wymacać w oleju
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
emil87

PostWysłany: 20:46 Sob 10 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w najgorszym wypadku mogłaby pęknąć obudowa jakby wpadła między tryby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elitaone

PostWysłany: 18:58 Sob 10 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to spoko i fajnie ze ci nie wpadla gdzies w tryby bo mogla by balaganu narobic.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 12:11 Sob 10 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To poprzedniemu właścicielowi musiała wypaść bo ja jeszcze przy skrzyni i moście niegrzebałem jak go kupiłem bo niema potrzeby bo wszystko działa jak należy. Ale widocznie włożona jest druga bo wajcha się sama nie przesuwa i nic się samo nie włącza.
Powrót do góry
elitaone

PostWysłany: 18:58 Pią 9 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ta kulka z pewnocia jest od tulei walka wom ,i ma za zadanie utrzymywac tuleje w takiej pozycji zeby sama sie nie przesowala bo wtedy samoczynnie sie zalaczy walek.Pewnie cos robiles przy walku i cofnoles go na tyle mocno ze ta tuleja musiala spasc z walka i wtedy kulka wyleciala.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 16:14 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kulka ma dokładnie 8mm średnicy bo zmierzyłem.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 19:39 Wto 18 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymieniłem dzisiaj ten uszczelniacz na wałku przekaźnika i zauważyłem że ten wałek się suwa w tył i przód około 3mm i czy to jest normalne czy powinien on być sztywno i wogóle się niesuwać?

i jeszcze jedna sprawa jak spuszczałem olej to wyleciała ze skrzyni kulka niezaduża taka około z 5mm średnicy od czego ona może być?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 16:13 Nie 2 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pod tym dekielkiem jest uszczelniacz
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 10:47 Nie 2 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może i przesadziłem z tymi kosztami Very Happy
Zauważyłem wczoraj że pojawił się delikatny wyciek tam gdzie wychodzi wałek przekaźnika ale nigdy tego nierozbierałem ale chyba za tym okrągłym dekielkiem bedzie jakiś simering? Dobrze myśle? Czy trza bedzie rozpoławiać ciągnik i wyjąć wałek?
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 21:31 Sob 1 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALe no:) Wcale nie aż takie poważne koszty z tą głowicąWink poniżej 300zł się wyrabia człowiek jak zawory zmienia;)
Powrót do góry
agrokominfo

PostWysłany: 20:52 Pią 28 Lut 2014    Temat postu: Części, oleje, filtry do URSUS i innych Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do sklepu (link) albo prosze o telefon 663-060-096 lub mail: agrokominfo@gmail.com
podaj że jesteś z forum PPR a otrzymasz dodatkowy rabat Very Happy[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
emil87

PostWysłany: 14:58 Czw 27 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak 1,5atm to zbyt dużo bo boki opony wogóle niedotykały podłoża i ciągnął tylko środkiem opony i upuściłem na 1,2atm.
A pozatym miałem wczoraj nietypową awarie w polu a mianowicie gałęziarowałem gałęzie w sadzie i nagle trzydziecha przestała pracować na jednym garze i zaczeła walić kłęby białego dymu z rury Shocked i już zacząłem się obawiać że trza bedzie zwalać głowice bo albo się wypalił któryś zawór albo dziura w tłoku bo jak poluzowałem pierwszą rurkę na pompie praca się niezmieniła ale nieleciał już biały dym więc paliwo szło ale się niespalało potem poluzowałem drugą rurkę i zaczął gasnąć czyli niedziałłał pierwszy cylinder.
Zawory pracowały w porządku i zjechałem do garażu i wziołem się za rozbiórke i co się okazało zaciął się wtryskiwacz na amen i paliwo się lało jak ze strzykawki Shocked nic nierozpylał.
Całe szczęście że to tylko wtryskiwacz a nie głowica bo by były poważne koszty Very Happy i założyłem już nowe końcówki i znowu śmiga Very Happy
Powrót do góry
copy.com

PostWysłany: 15:57 Wto 25 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem zaprosić do chmury danych copy.com która oferuje 15GB darmowego miejsca.Lecz rejestrując się linku polecającego dostajemy aż 20GB, beż żadnych opłat i to na zawsze!

Usługa ta nadaje się idealnie do tworzenia kopi zapasowych instrukcji, zdjęć oraz dokumentów.

Link: https://copy.com/?r=d7ydIW

Dodatkowo dostępny jest program synchronizujący folder na dysku. czyli tworzy lustrzaną kopię tego folderu, bardzo przydatne np. gdy nastąpi awaria komputera - nasze dane dalej pozostają na copy.com i możemy je odzyskać.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania chętnie udzielę odpowiedzi. Pliki podczas przesyłania są szyfrowane.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 19:05 Nie 23 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No podpinam do niej opryskiwacz, brony i gałęziare więc ma co dźwigać bo gałęziara sporo waży bo ma 2,2m i ledwo ją podnosi więc chyba zostawie tak jak jest 1,5atm bo dużo jeżdże również po asfaltach bo pola są daleko od siebie porozmieszczane a do transportu po drogach to chyba lepiej większe ciśnienie?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 09:00 Nie 23 Lut 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,2 będzie wystarczające, a jeśli nią pryskasz i coś cięższego nosisz to możesz 1,4 nadmuchać
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 20:59 Sob 22 Lut 2014    Temat postu: jakie ciśnienie w kołach? Odpowiedz z cytatem

Kupiłem sobie nowe opony tylne bo stare popękały ze starości i w istrukcji ciągnika jest podane ciśnienie 1,2 atm a na oponach max 2,5atm i tera niewiem w końcu ile mam nabić?
A wy jakie macie ciśnienie w swoich traktorkach z tyłu?
Opony to BKT jeśli ma to jakieś znaczenie?
Już je założyłem i narazie nabiłem 1,5atm.
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 12:02 Pią 10 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nic, zamówię i zobaczęSmile Jak poskładam i po testuję z owijarką to dam znaćWink

malkolm2

PostWysłany: 08:25 Pią 10 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja mam inną, też aluminiową ale mocowana jest tylko na dwóch łapkach z przodu
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 08:03 Pią 10 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka - zdjęcia z aukcji.

Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 17:48 Czw 9 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest taka mocowana na dwóch łapkach ??
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 12:46 Czw 9 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś aluminiową pompę hydrauliczną z "Hylmet"? Pasuje bez problemu? Nie pada to po 30mth?
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 22:00 Sro 11 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może i nielegalne te ledy ale przecież policjant niewie że ja mam ledy bo przez tylne pomarańczowo czerwone szkiełka niewidać że to ledy Very Happy
A reszte oświetlenia kabiny mam na zwykłych żarówkach bo kabine mam koję na poduszkach i na razie niewpada w drgania na tyle żeby psuć żarówki tylko lusterka trochę drgały.
Co innego z przodu Sad
A co do zabierania dowodów to u nas policje baaaardzo rzadko widać mnie jeszcze nigdy niezatrzymali traktorem a teściu od 30 lat nierobi przeglądów i też przez 30 lat jak tu mieszka to jeszcze go policja niezatrzymała a pozatym jednego sąsiada mam policjanta a z sąsiedniej lini jest znajomy jest zastępcą komendanta Very Happy
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 18:57 Sro 11 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ladami jest problem, większość jest nielegalna na drogach - brak homologacji. A z lusterkami to samo - policjant ci weźmie dowódWink Mi tam się nie palą tylko co chwile coś nie kontaktuje, lecz to przez rozsiewacz nawozów, no i może trochę też drgania;)
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 11:51 Sro 11 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie telepie tylko na niskich od500 do moze tak 700obr a powyzej to juz tylko drgania czuc. Tłumik drga a lusterka to zdjołem bo jak jechałem to tak drgały że i tak nic niewidziałem Very Happy Jak będę jechał przegląd robić za rok to je założe a tak po zatym są nieprzydatne. Ale widze że te ciapki tak chyba muszą mieć bo silnik 2 cylindrowy mają a wystarczy spojrzeć na fiata 126p jak telepie silnikiem na małych obrotach a na dużych też są drgania całego samochodu bo silnik jest też 2cylindrowy.
A no i w tylnych lampach pozakładałem żarówki led bo lampy wpadały w straszny rezonans tak od 1600 obrotów i nienadanżałem wymieniać żarówek tych zwykłych bo tak szybko się żarniki urywały a teraz na ledowych jest na razie spokój.
Musze jeszcze coś z przednimi lampami wymyśleć bo też wpadają w rezonans i dosyć często szlak trafia żarówki ale chyba niema ledowych tego typu?
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 22:37 Wto 10 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój wpada w rezonans przy ~1800RPM na innych obrotach się nie trzęsie, Ale w okolicach 1800 to tragedia jest, i to nie sam silnik tylko kabina. A no i lusterko - ja nie wiem po co go mam, chyba tylko jak stoję.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 173, 174, 175  Następny
Strona 3 z 175

Skocz do: