Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:18 Wto 26 Mar 2019

Agrolok
szamba - z czym się to je

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakusik

PostWysłany: 20:11 Pon 25 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz się cieszyć sprawnie działającym systemem wodno-kanalizacyjnym, powinieneś właściwie o niego zadbać. Na https://sklepekozet.pl/ można zakupić musujące, proste w aplikacji tabletki do szamb i oczyszczalni. Serdecznie je polecam i sam stosuję. Dzięki temu chronię środowisko naturalne i przeciwdziałam namnażaniu się bakterii. Przy małym dziecku było to dla nas bardzo istotne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnDa

PostWysłany: 14:59 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podnosze temat, ponieważ od kilku m-cy "walczę" ze znaleziem uczciwego projektu na zbiornik do gnojowicy o pow. 24m3. Początkowo prowadziłam rozmowy z Wykonawcą, który miał zająć się stroną formalną (dokumentacja itd.) oraz wykonawstwem, rozmowy prowadziłam od sierpnia 2006 r., ale facet tak kombinował, że straciłam do niego zaufanie i walkę zaczynam na nowo. Stad sama podjęlam walkę z załatwieniem formalności, ale żeby złożyć wniosek o zgłoszenie budowy w Starostwie potrzebuje m. in. projektu i tu zaczynają się pierwsze schody. Czy jest w okolicach Szczecina jakas firma wykonująca takie projekty, albo jakieś przedstawicielstwo. Ciężko coś konkretnego znaleźć w necie. Jeśli chodzi o wykonawstwo to, znalazłam 3 firmy zajmujące się wykonawstwem - 1 w Stargardzie, a 2 w Pyrzycach, jednak portfel zamówień na ten rok mają wypełniony. Bedę wdzięczna za wszelkie informacje na temat namiarów na firmy zajmujące się projektowaniem i wykonawstwem takich inwestycji.
Powrót do góry
david_a

PostWysłany: 16:12 Czw 28 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kserkses napisał:
Gdzie się udać Question do wydziału budownictwa w gminie ! jakichś informacji powinni udzielić .

bylem kilka dni temu.
gmina nie ma planu zagospodarowania i dostalem wniosek itp.
obaczymy co dalej.

pzdrwm Nikita_Bennet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
david_a

PostWysłany: 09:37 Czw 28 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szylcia napisał:
A moze zastanów sie nad budową oczyszczalni przydomowej. Budowa troche droższa niż szczelnego szamba ale uzytkowanie wygodniejsze. Jak wpiszesz w google "oczyszczalnie ścieków" to kilka stron z adresami wyrzuca.

do konca 2007 mam miec i szambo (lub oczyszczalnię) i plytę i zb na gnojowicę.
sprawa jest jednak taka ze mieszkam w centrum wsi i nie mam zabardzo jak rozporawdzic sączków (poważnie o tym myślałem bo w dluższej perwspektywie czasu wyjdzie taniej w uzytkowaniu). wogle cięzko jest na tej dzialce cos postawic i nie wykluczam ze następne budynki mogą powstać gdzie indziej (moze kiedys zarobię na postawienie domu).
poza tym wolę miec szambo bo da sie tak zrobic ze zaklad odbierając scieki moglby tez rozlac mi gnojowkę z ze zbiornika (oficjalnie tego nie robią ponoc).

thz za radę

pzdrwm Nikita_Bennet
gg#: 1277053
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 06:40 Czw 28 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie się udać Question do wydziału budownictwa w gminie ! jakichś informacji powinni udzielić .
Powrót do góry
Szylcia

PostWysłany: 23:04 Sro 27 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze zastanów sie nad budową oczyszczalni przydomowej. Budowa troche droższa niż szczelnego szamba ale uzytkowanie wygodniejsze. Jak wpiszesz w google "oczyszczalnie ścieków" to kilka stron z adresami wyrzuca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
david_a

PostWysłany: 12:40 Nie 3 Wrz 2006    Temat postu: szamba - z czym się to je Odpowiedz z cytatem

Witam

Z racji obowiązujących przepisów oraz wymogów UE chce zrobić porządek z odprowadzaniem nieczystości domowych. W okolicy nie ma oczyszczalni więc jedynym rozwiązaniem jest budowa szamba.
Od czego zacząć??
Gdzie się udać??
Jakie są wymagania aby miec święty spokój gdy sąsiad zdecyduje się nas podkablować oraz mieć spokój z agencją.
Szambo będę budował/robił dla istniejącego budynku a nie nowo postawionego domu choc i informacje w tym drugim przypadku mogą byc przydatne

Co do samego zbiornika - myslę nad czyms z tworzyw szczucznych i raczej tego się bym trzymał. Pojemność tego zbiornika - 10 tys litrów.Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: http://www.bioekoplus.pl/szamba.htm

pzdrwm david_a
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: