Skocz do zawartości
malnika

zmiana planu rolnosrodowiskowego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktos kto sie orientuje ile razy mozna zmieniac plan rolosrodowiskowy? dokladnie chodzi o powiekszenie gospodarstwa.

rok temu juz zmienialam i nie iwem czy w tym roku mozna znowu dodac pare hektarow.

(gdzies doczytalam ze grunty ktore mozna dodac w kwietniu/maju do wnioskow o doplaty nalezy posiadac na dzien 1 marca. czy to dalej obowiazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

działania rolnośrodowiskowego nie można zmienić. Dokupienie ziemi powoduje tylko dopisanie aneksu do planu rolnośrodowiskowego (chyba, że wejdzie nowe rozporządzenie). Jeśli gospodarstwo jest po trzeciej płatności może przejść na na nowy program rolnośrodowiskowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze nie mam aneksu . najpierw mialam plan dzialalnosci rolosrodowiskowej na lata 2005-2010 a w zeszlym roku po dodaniu dodatkowych gruntow rolnych nowy plan na lata 2007-2012. (przynajmniej nigdzie nie jest zaznaczone ze to aneks i wszytsko wyglada jak pierwszy plan)

 

w tym roku bedzie trzecia platnosc. wg starego planu.

 

A jesli dodaje sie grunty to juz dopisuja je po nowych stawkach czy starych ktore sa dla mnie akurat korzystniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zwiększyć zobowiązania rolnośrodowisowego, wykazanego w planie rolnośrodowiskowym. Należy sporządzić aneks do strony dotyczącej gruntów w gospodarstwie. Jeśli chcesz powiększyć rolnośrodowiskowe działenia o dokupione działki musisz zrezygnować z poprzedniej płatności rolnośrodowiskowej i wejść w program od tego roku. A napewno decyzja jest wydana i tu zacznie się problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

 

Zaglebilam sie w moj plan rolosrodowiskowy na lata 2007 - 2012 czyli drugi (nie aneks) i tam mam napisane "producenci rolni bedacy w drugim i trzecim roku realizacji programu rolosrodowiskowego, zwiekszajacy powierzchnię, na ktorej realizowany jest program rolnosrod. o wiecej niz 5% lub 2ha (rowniez poprzez dodanie nowego pakietu) sa zobowiazani do sporzadzenia NOWEGO PLANU rolnosrod. w zwiazku z tym zobowiazanie rolnosr. wydluza sie o dwa lata i bedzie realizowane przez kolejne 5 lat.

 

Czyli poprzednio dodajac dodatkowy areal zrobiono mi nowy plan na kolejne 5 lat.

 

Czyli teraz jestem jakby pierwszym rok realizacji programu? i nie bede mogla nic zmienic. :/ (bo mozna w 2. i 3. roku)

 

jeju to wszytsko zagmatwane a pytam na forum gdyz rozni doradcy rolosrodowiskowiu z ODR maja rozne opinie. albo nie wiedza co teraz zrobic. nie ma konkretnych wytycznych.

 

Tym bardziej ze jest dodatkowy problem. Grunt ktory planuje kupic od zeszlego roku ma plan rolosrodoowiskowy na 5 lat . i chyba kupujac musialabym przejac zobowiazania tamtego rolnika.? i na 4 lata bo jeden rok mija czy od poczatku. no i ta kwestia czy moge powiekszyc areal, wg niektorych nie a wg innych bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grunty, które chcesz kupić mają zobowiązania rolnośrodowiskowe, to:

1. należy przejąć całe gospodarstwo wraz ze zobowiązaniem,

2. musi mieć takie same pakiety jak przejmujący, lub inne nie kolidujące do dołączenia, nie może być ich więcej niż trzy pakiety.

Następnie trzeba zrobić aneks do planu ponieważ, teraz nie można zrobić nowego planu finansowanego z PROW 2004-2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki jescze raz za odp. wlasnie to samo w koncu ustalilam z moim doradca rolnosrod.

I fajnie ze zalapie sie na stawki wg starego PROW, bo bedzie aneks wlasnie zrobiony a nie nowy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...