Skocz do zawartości
amadevsh

Zakup gruntów rolnych potrzebne dokumenty

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest takie jak w temacie: Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu gruntu, zarówno od strony sprzedającej jak i kupującej, a także z jakimi opłatami muszę się liczyć w przypadku takiej inwestycji.

 

Chodzi mi dokładniej czy wymagane są księgi wieczyste i inne dokumenty, czy też wystarczy jedynie sporządzona notarialnie umowa kupna sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież bez odpisu z księgi to notariusz nie sporządzi umowy kupna sprzedaży.

Tak więc powinieneś mieć:

1. Odpis z KW

2. Wypis z rejestru gruntów

3. Dla własnego bezpieczeństwa zaświadczenie z KRUS i UG czy sprzedający nie zalega w podatkach i w opłacaniu składek.

4. Spytać notariusza jakich dokumentów będzie potrzebował (wydaje mi się że musisz mieć wykształcenie rolnicze lub udokumentowany okres pracy w gosp. rolnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie jest takie jak w temacie: Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu gruntu, zarówno od strony sprzedającej jak i kupującej, a także z jakimi opłatami muszę się liczyć w przypadku takiej inwestycji.

 

Chodzi mi dokładniej czy wymagane są księgi wieczyste i inne dokumenty, czy też wystarczy jedynie sporządzona notarialnie umowa kupna sprzedaży?

nie potrzebujesz księgi wieczystej notariusz to robi i sprawdza czy niema w niej zmianki w 3 i 4 dziale o zadłużeniu czy hipotece ale jeśli jesteś rolnikiem i mieszkasz na wsi to potrzebujesz jedynie zaświadczenia z ug o tym że nim jesteś i nie przekraczasz 300 ha i wypis z rejestru gruntów najlepiej jak zadzwonisz do notariusza i się zapytasz bo co region może być inaczej a co do opłat to też różnie biorą 2% wartości tranzakcji plus opłaty skarbowe i 200 zł wpis do księgi ale jak wspomniałem wyżej to podzwoń po okolicznych notariuszach i się zoriętuj ja tak zrobiłem i była kolosalna różnica co do kwoty aktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...