Skocz do zawartości
cesaria

wiekszy vat przy zakupie piskląt ,niz przy odbiorze kurczat

Rekomendowane odpowiedzi

chcialam zwrocic uwage na fakt ze przy zakupie pisklat placi sie wiekszy vat od tego ktory sie dostaje przy oddawaniu kurczat do ubojni.

takze niestety rabia nas rowno ,nie tylko na cenie pasz ale na samym vacie ,jeden procent to naprawde duzo

pozdrowienia cesaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś na VAT to masz rację , za żywiec na VAT 8% , pasza też 8%.

Wcześniej przed 01.01.2011 na VAT pasza 3% i żywiec 3% , tak więc dla V-atowców się poprawiło . Niestety jak ktoś nie jest na VAT to przy zerowej dochodowości ma koszty o około 3% wyższe , nie wspomne o zwrotach VAT jeżeli coś zainwestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy ktos z was co ma produkcje Brojlera jest na Vacie?? Lepiej jest niz na ryczalcie?? zastanawiam sie nad przejsciem na Vat, mam produkcje 60tys. brojlerow i nie wiem czy mi sie to bedzie oplacalo bo przy duzej sprzedazy bedzie trzeba duzo kasy do urzedu skarbowego nosic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest istotne jaką produkcję robisz ( jaja , brojler , czy indyk ..) ja jestem na Vat od 5 lat , porównywałem stan wyniku finansowego po 01.01.2011 z jednego kurnika , z którego obrót - sprzedaż wynosi około 800000,-zł/rok i jeżeli nie dokonuje się żadnych inwestycji to lepiej być na ryczałcie . Metoda jest prosta na VAC-ie swoje dochody należy liczyć wyłącznie w skali netto ( vat zapłacony i uzyskany przy sprzedaży praktycznie dla nas nie istnieją , to jest tylko przerzucanie pieniędzy pomiędzy sprzedającym-kupującym- fiskusem ,który na tym zarabia) . Natomiast na ryczałcie jeżeli produkcja jest opłacalna to z vatu coś zostanie ok-10000zł . Dla vat-owca żeby tak było co rok musi inwestować ok-50000zł przy stawce 23%.

Przy braku rentowności VAT-owiec ma jakiś zwrot , ryczałtowiec ma niestety w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...