Skocz do zawartości
dentka17

Cielak-->byk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A więc wie ktoś może ile kosztuje wyprodukowanie jednego cielęcia od kupna gdy ma 8 dni do wieku 20-24 miesiecy? Ile JEDEN cielak wypije preparatu mlekozastępczego ile zje Sruty ile zje siana, sianokiszonki, słomy ile potrzeba na ściele dla opasa i to wszystko od wieku 8 dni do dwóch lat. Ile zje sianokiszonki czy siana karmiąc go od 3-4 miesięcy przez cały rok a nie tylko zime. Jeśli ktoś mi poda to spróbuje obliczyc ile to kosztuje w moim rejonach i czy to by się opłacało kupując ciele nie mając pola i własnych pasz tylko wszystko było by kupowane. Mugłbym prosić jeszcze o dawkowanie paszy tresciwej sruty i QQ i objętościowej np. w wieku od 2 do 4 miesięc 4kg paszy na dzień i tak ze wszystkimi.

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naogladales sie w telewizji jakie kokosy sa na bydle miesnym-niestety to tylko w telewizji. gdybys mial wszystko kupic to w najlepszym wypadku zostal by ci tylko obornik za robote. pozadne ciele miesne to grubo ponad 1000 zl,wezniesz za niego gora 4,5 tys za poltora roku.podziel 3 tys na 500 dni i masz odpowiedz ile mozesz zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ktokolwiek jest w stanie coś takiego policzyć i dać ci 100% gwarancji że tak będzie za dużo niewiadomych jest. Dla jednej sztuki niezrobisz żadnej kiszonki bo niezdążysz ją skarmiać. Nawet jeśli ktoś wyliczy ci dla jednej sztuki zysk 500zł to na stu sztukach niewyjdzie ci zysk 50tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może tabele czy coś innego z dawkowaniem śruty dla bydła mięsnego? np. od 2do 4 miesiąca 2kg/dzień. o coś takiego mi chodzi. Chce wyliczyć ile pujdzie mi sruty w ciagu dwóch lat.

gdzie moge takie coś znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...