Skocz do zawartości
Don

Zakwaszacze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosujecie w jakich ilosciach i grupach wiekowych?

Który najlepszy i jak to wychodzi cenowo?

Czy sa jakies róznice?

 

Ja dodawałem do prosiat i warchlaków do tucznika nic najrózniejszych firm koszt ok 20zł na tone obecnie chciałbym sie przezucic na jeden dobry tani i sprawdzony znacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie stosuje Salko-cid. Dostaje go w gratisie do palety koncentratu Hendrix W20 lub TU 15/10 z Trouw Nutrition. Niestety były trudności w zadawaniu do wody (bardzo mocno sendymentował a przy dodatku antybiotyków wytrącała się gęsta wydzielina i zapychała Dossatron). Jako dodatek paszowy OK. Dawki: 0.4% prosiaki , 0.2% warchlaki , 0.1% tuczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych produktow jest na rynku, ze mozna sie pogubic Generalna zasada - zamiast wybierac produkt konkretny, lepiej przejrzec sie profil kwasow i nie zwraca uwage na ozdobniki:

 

dla prosiat: ortofosforowy, mrowkowy, mlekowy

dla tucznikow: mrowkowy i mlekowy

 

Co do Selacidu, to trudno sie rozpuszcza, bo zawiera sredniolancuchowe kwasy tluszczowe. Ten produkt nie powinien byc rozpuszczany w wodzie.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Selko-cid to stosuje go od jakiegos miesiaca tylko ze musze go kupowac po 18zł/4kg i tyle podaje warchlakom na tone.

A na odsadzenie pusciłem do wody kwas mlekowy zobaczymy moze on bedzie skuteczny przeciwko biegunkom w tym okresie tylko dawke stosuje o połowe mniejsza od zalcanej gdyz aplikatory nie obsługuja skali ponad 2%

(a nalezało by puscic 4% i bezposrednio 50% roztwór kwasu mlekowego)(1litr kwasu/25litrów wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...