Skocz do zawartości
Felipe

Lokacja pieniędzy w produkty strukturyzowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się was poradzić w swojej sprawie.. Mam do zainwestowania trochę gotówki, dokładnie 60.000 zł. Chciałbym, żeby te pieniądze zaczęły pracować na sobie, ale ze względu na obniżki stóp procentowych i związany z tym spadek rentowności depozytów bankowych, z miejsca odrzucam tę formę lokowania pieniędzy.. Mógłbym zainwestować je na giełdzie, ale boję się, że więcej stracę niż zarobię..dlatego poszukuję czegoś bardziej bezpiecznego.. Jakiś czas temu usłyszałem o czymś takim jak produkty strukturyzowane, polega to na tym, że zdecydowana większość pieniędzy jest lokowana w bezpieczne instrumenty, takie jak obligacje lub na zwykłe depozyty bankowe, natomiast pozostała część (5%-15%) jest inwestowana w bardziej ryzykowne instrumenty, takie jak akcje, waluty, kontrakty itp. Wyczytałem, że struktury mogą wygenerować zysk na poziomie 20-30%, a maksymalny ubytek kapitału wynosi od 1 do 10%. Wychodzi zatem, że jest to bardzo opłacalna forma lokowania pieniędzy.. Jednakże, podchodzę do tego ostrożnie i chciałbym się też Was zapytać, co polecacie jako inwestycje pieniędzy i co myślicie o strukturach, czy warto w to zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...