Skocz do zawartości
andrzej645

Zakup wałka strunowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić wałek strunowy szerokość 1,8 ,ale nie wiem czy wybrać pojedynczy , czy podwójny .Ciągnik C-360 kultywator 1,8m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepszy podwójny ale napewno sporodroższy

Sąsiad w tamtym roku kupił pojedyńczy to zapłacił 650 złotych.

Zależy też pod co będzie uprawiane bo np ja mam podwójny przy agregacie uprawowym to pod warzywka czy truskawki jest gładko jak po stole ale pod zboże to i pojedyńczy chyba bedzie dobry

Ale pojedyńczym niemiałem okazji robić niech więc się wypowie ktoś kto taki użytkuje.

Po podwójnym bynajmniej pole jest pięknie wyrównane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczym kiedyś robiłem parę razy pożyczałem od kolegi ,nawet w miarę się robiło .Zajmujemy się uprawą warzyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwykly bo tylko na tym łączniku od wieżyczki jest tam jakaś regulacja z kawałkiem sprężyny. A wałki są ogólnie 4 krótkie po 2 w rzędzie.

Agregat jest na zębie sprężynowym niskim.

 

Do tej pory było robione takim samym tylko na zębie redliczkowym coś jakby ciężka brona ale lubiło się zapychać ziemią i kupiłem niedawno na tym zębie sprężystym niskim i wypróbuje na wiosnę.

 

A jakie warzywka hodujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truskawki ,fasola szparagowa ,pory, selery ,malin,porzeczki ,ogórki ,papryka ,i inne wszystko w wydaniu z ekologicznym z certyfikatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z warzywek to tylko bób i pomidorki a pozatym to mamy jeszcze truskawki, wiśnie, czereśnie i śliwki.

Ale bez żadnych certyfikatów.

Także jest co robić przez okrągły rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i doszedłem do wniosku że na nasze ziemie ciężkie zakupie wał strunowy podwójny dociskowy .Jeszce nie wiem jakiej firmy ale może ktoś doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nowy podwójny wał będzie droższy niż używany w dobrym stanie agregat uprawowy na podwójnym wałku i być może lepiej kupić za około 1500 zł cały agregat? Do czego zmierzam:

Ja na wiosnę wjeżdżam najpierw kultywatorem bez wałka i głęboko spulchniam i napowietrzam glebę a potem podpinam agregat uprawowy z podwójnym wałkiem i jest super a ziemie też mam ciężkie.

Ja mam 2 agregaty firmy ''BURY" szerokość 2,10m jeden na redlicowym zębie a drugi na sprężystym niskim.

I chyba te wały są troche dociskowe bo jest tam jakaś sprężyna na łączniku.

A te wały od agregatu to chyba nawet do kultywatora pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór ale większość tych maszyn robionych teraz przez prywaciarzy niewytrzymają nawet połowy tego co np. stare maszyny firmy "grudziądz".

Np. pług dwuskibowy grudziądzki waży 230kg a taki sam robiony przez prywatną firme 113kg więc o czym tu mowa byle większy kamień i pług do prostowania

Ja mam wszystkie używane urzadzenia grudziądzkie lub burego i jeszcze żadnego nieskrzywiłem

Ale to tylko moje spostrzeżenia i zrobisz jak uważasz.

Trzeba uważać żeby niekupić jakiegoś lichostwa co się zaraz pokrzywi bo jest z cieniutkiej blaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale na Podkarpaciu są inne ceny i ciężko coś kupić używanego dobrego i taniego .Ile u was kosztuje świnka tucznik powiedzmy 120g taki do uboju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firm które produkowały kiedyś maszyny czy inne narzędzia np.AGD to mieliśmy pralkę automat która wytrzymała 20 lat .Kupiliśmy 4 lata temu nową ,i nawaliła załamka jak robią teraz .Będę kupował jeszcze sadzarkę do ziemniaków i już się boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym tucznikiem to mnie konkretnie teraz zaskoczyłeś bo świń niechoduje już z 10 lat i wogóle się nieorientuje w cenach żywca a wszystko mięcho na obiad kupuje żona i naprawde niewiem ile kosztuje np kilo wieprzowiny

A firmy specjalnie robią lichostwo żeby Kowalski szybko przyszedł i kupił kolejny sprzęt

A na sadzarkach się wogóle nieznam więc nic niedoradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym tucznikiem to tylko przykład u nas trzeba dać 7,5zł/kg za żywego nikt taniej nie sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż 7,50 za kg to aż niemożliwe. Jak chodowaliśmy świnki to było przeważnie w granicach 3 do 4 zł a często i poniżej 3zł a 5zł to było baaardzo rzadko i dlatego zlikwidowaliśmy chodowle bo jak mam łazić przez rok i oprzątać to wolałem zboże skosić i zawieżć od razu do młyna i miałem tę samą kase ale bez roboty

A teraz zajmuje się sadownictwem i warzywkami i do jakiejkolwiek hodowli nigdy niepowróce bo ciężko z tego wyżyć

No chyba żeby żywiec był stale po 7,5zł to bym się zastanowił ale dziś jest po tyle a jutro już może być po 3,5zł i wtedy klops

A swoją drogą niemyślałem że mogą być w kraju aż takie rozbieżności cenowe 4,5 a 7,5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega flamenko z jakiego rejonu pochodzi jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem przykład sprzedaży prywatnej ,nie w skupie bo u nas nikt nie trzyma tuczników na skale przemysłowa .My akurat nie mamy świń i musimy kupić i taka jest cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

no u nas chcieć kupić tucznika prywatnie to kosztuje praktycznie tak samo jak w skupie

A pozatym to my też nie trzymaliśmy swinek na skale przemysłową ale tak z 30 sztuk bo za mało pola żeby więcej wyżywić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...