Skocz do zawartości
Don

Ciągnik 100 KM na SPO a wielkośc gospodarstwa

Rekomendowane odpowiedzi

Są jakies wytyczne którymi kieruja sie agencja tj...

ILE ha na dany sprzęt

na ok 100KM plus agregat uprawowo siewny ile potrzeba miec ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku kupiłem 130 KM na 24 ha ...........

z kombajnem moga sie przypierniczyć jak malo ziemi ale i tak wszystko mozna obejsc................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Co prawda użytkujemy spory areał ale na papierze w agencji gruntów na które wystepujemy o dopłaty jest 40ha z czego ok 10ha chciałem aby otrzymała moja kobieta w celu uzyskania premii no więc mnie by przypadło 30ha.

 

Bo była kilka miesiecy wstecz jakas dyskusja w mediach odnosnie areału i pewnej maszyny zwiazanej z chyba z sianem , i jesli dobrze pamietam to agencja uwazała za uzasadniony jej zakup w gospodarstwach powyzej 17ha uzytków zielonych... jezeli mnie pamięc nie zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodziło że facet chciał wymienić prase zwijke na nowo ale ARIMR mu powiedziała że aby prasa była w pełni wykożystana to trzeba posiadać około 17 ha UZ.

 

proponuje ci wycieczke do agęcji i tam na ci powini ci wyliczyć czy ci przysługuje. Bo to nie tylko zależy od ha ale też od tego co uprawiasz. Pare lat temu wuj kupował nowy ciągnik na SAPARD i powiedzieki mu że gdzyby nie to że zajmuje się uprawo ważyw to by mu nieprzyznali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik mozna do 120 KM bo niema ograniczeń co do powwierzchni gospodarstwa tylko trzeba uzasadnić zakup , a co do maszyn to są ograniczenia . Kombajn powyżej 4m kosy od 28 ha zboża .

Podaje za agencją ponieważ zwracałem się z takim pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie--- wielkość gospodarstwa a maszyna rolnicza:

posiadam 8ha chciałbym zakupić kombajn z kosą ok 4,5-5,1m czy mogę uzyskać pomoc z agencji jeżeli kombajn pracowałby w okolicznych gospodarstwach w celu zarobkowym (na ok 200ha), to samo dotyczy ciągnika o mocy 190-240km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie--- wielkość gospodarstwa a maszyna rolnicza:

posiadam 8ha chciałbym zakupić kombajn z kosą ok 4,5-5,1m czy mogę uzyskać pomoc z agencji jeżeli kombajn pracowałby w okolicznych gospodarstwach w celu zarobkowym (na ok 200ha), to samo dotyczy ciągnika o mocy 190-240km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie--- wielkość gospodarstwa a maszyna rolnicza:

posiadam 8ha chciałbym zakupić kombajn z kosą ok 4,5-5,1m czy mogę uzyskać pomoc z agencji jeżeli kombajn pracowałby w okolicznych gospodarstwach w celu zarobkowym (na ok 200ha), to samo dotyczy ciągnika o mocy 190-240km.

 

1.Wykorzystanie kombajnu w celach zarobkowych można było rozpisać raczej w różnicowaniu działalności rolniczej a nie w inwestycjach w gospodarstwach rolnych

2. aby do 8 ha można było kupić ciągnik 190-200KM należało to uzasadnić np:

rozpisałem ciągnik 120 KM + głebosz do gosp. 5 ha bo uprawiam buraki cukrowe które wymagają głęboszowania,w gospodarstwie są ciężkie ziemie rędziny,teren jest pagórkowaty itp.

do zakupu kombajnu 5 m heder należało mieć ok 40 ha zbóż ( wystarczyły dzierżawy udokumentowane )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie--- wielkość gospodarstwa a maszyna rolnicza:

posiadam 8ha chciałbym zakupić kombajn z kosą ok 4,5-5,1m czy mogę uzyskać pomoc z agencji jeżeli kombajn pracowałby w okolicznych gospodarstwach w celu zarobkowym (na ok 200ha), to samo dotyczy ciągnika o mocy 190-240km.

Mój znajomy rozpisał kopaczkę do ziemniakow a uprawia 0,2 ha ziemniaków uzasdadnił to tym iż:

1)nie ma możliwości skorzystania z usług na swoim terenie

2) maszyn nie należy pożyczać ze względu na przenoszenie chorób np bakteriozy ziemniaczanej grunt to dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mam sanse i w jakiej wysokości mugłbym liczyć na zwrot przy założeniu

wiek właściciela gospodarstwa ponad 40 lat

wielkość 18,41ha a uprawne 16,72ha

produkcja mleka

 

chodzi o zakup nowego opryskiwacza, zakup ziemii i budowe obory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 6,5 ha UZ (w grunice rzeczy to obrabiam około 15 ha ale ta reszta to dierżawy od 3 rolników) zajmuje sie hodowla krów obecnie mam 6 krów i jakieś cielaczki czy moge wstapic do Agencji o dofinansowanie na zakup Prasy zwijki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie cieżko. Jak pisałem wcześniej (kilka postów niżej) na prase zwijke trzeba mieć jakeś 17 ha UZ. No ale jak byś to dobrze uzasadnił to może może.

 

A ciekawe czy gdyby powiedział że planuje się zamontować piec na słome w belach to czy to by przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie cieżko. Jak pisałem wcześniej (kilka postów niżej) na prase zwijke trzeba mieć jakeś 17 ha UZ. No ale jak byś to dobrze uzasadnił to może może.

 

A ciekawe czy gdyby powiedział że planuje się zamontować piec na słome w belach to czy to by przeszło.

 

np: prasować zwijką można siano i robi się to 2-3 razy w ciągu roku więc wykorzystanie maszyny zwiększa się

Ogrzewanie na słomę ale raczej budynków inwentarskich to może by przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie cieżko. Jak pisałem wcześniej (kilka postów niżej) na prase zwijke trzeba mieć jakeś 17 ha UZ. No ale jak byś to dobrze uzasadnił to może może.

 

A ciekawe czy gdyby powiedział że planuje się zamontować piec na słome w belach to czy to by przeszło.

 

np: prasować zwijką można siano i robi się to 2-3 razy w ciągu roku więc wykorzystanie maszyny zwiększa się

Ogrzewanie na słomę ale raczej budynków inwentarskich to może by przeszlo.

- pisałem wnioski na małe prasy Z-223 i wystarczyło ok 4-5 ha zbóż i dodatkowo 1-2 ha TUZ (łąki liczą się podwójnie ze względu na prasowanie siana)natomiast jeśli ktoś by się uparł na dużą prasę to w poprzednim SPO doradziłłbym mu skorzystanie z róznicowania (usługi rolnicze).

- nie wiadomo jak będą wyklądały wnioski na 2007-2013 i jakie będą kryteria

- jeśli z technologi,organizacji gospodarstwa wynika ze ta prasa jest potrzebna to wniosek powinien przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy jak bym złożł wniosek na dofinansowanie na sama prase to musze dołaczac do niego jakies zapytania o cene??

A co uzasadnienia to nie wiecie czy mozna powiedziec ze prasa by była wykożystywana na zarobkach i wted bylo by zapotrzebowanie na taka prase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy jak bym złożł wniosek na dofinansowanie na sama prase to musze dołaczac do niego jakies zapytania o cene??

A co uzasadnienia to nie wiecie czy mozna powiedziec ze prasa by była wykożystywana na zarobkach i wted bylo by zapotrzebowanie na taka prase

maszyna zakupiona na inwestycje w gospodarstwach rolnych SPO 2004-2006 absolutnie nie może być użytkowana w celach zarobkowych.

uzasadnienie zakupu maszyny pisze się najćześciej gdy ARimr chce utrącić wniosek np:rolnik ma dwa ciągniki a chce kupić trzy przyczepy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielkoe dzieki za dorade!! Bo zupełnie o tym nie wiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie potem z ESU? trzeba powiekszyc ilosc jego ilosc? mowie o ciagniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie cieżko. Jak pisałem wcześniej (kilka postów niżej) na prase zwijke trzeba mieć jakeś 17 ha UZ. No ale jak byś to dobrze uzasadnił to może może.

 

A ciekawe czy gdyby powiedział że planuje się zamontować piec na słome w belach to czy to by przeszło.

 

np: prasować zwijką można siano i robi się to 2-3 razy w ciągu roku więc wykorzystanie maszyny zwiększa się

Ogrzewanie na słomę ale raczej budynków inwentarskich to może by przeszlo.

nie znam gospodarstwa ale wydaje mi się że uzasadnienie może być takie iż tylko przy takiej technologii zbioru siana( wydajne maszyny) można zebrać dobrej jakości siano,a przy obecnej technologii ci się to nie udaje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...