Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:01 Wto 25 Lut 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 1355, 1356, 1357  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 15:21 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bix napisał:
jajeczny napisał:

Yoyo w twoim przypadku to pójdę dalej... Ty nie jesteś ROLAS, ty jesteś DEBIL. Oddać towar za pieniądze, które nie pokryją nakładów? Po co ty się tym zajmujesz? Lubisz hardcore czy to może jakieś drogie hobby? Po co w ogóle tym się zająłeś? A może to na zasadzie małpka widzi, małpka robi. Czyli podejrzałeś jak sąsiad podjechał Bentley'em to i Tobie się zachciało. Zapomniałeś tylko podpytać jakim kosztem wyrzeczeń i pracy. A teraz szukasz w koło winnych swoich niepowodzeń. Czyli na początek handlarz, potem Rząd, prezydent i system. A odpowiedź jest prosto uzyskać... Odpowiedź jest w lustrze gdy na nie spoglądasz. Tu rozmawiamy o biznesie, więc nie oczekuj pokory. W biznesie nie ma sentymentów, a jeśli są to tylko do momentu gdy to się komuś opłaca. Weź to do serca, zaciśnij pośladki... Alleluja i do przodu.

Oto przykład internetowego PAJACA, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy.
Jajeczny, jak ten wpis o Tobie świadczy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 14:59 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. a inaczej to tak wygląda jak brakuje jaja to bez mydła by w du….ę wlazł taki handlarz a jak tylko jest towar to wyśśie z ciebie wszystką krew i przy tym upokorzy Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 14:54 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie bierzcie handel w swoje ręce do czego potrzeby wam handlarz ? Sam produkuje sam sprzedaje i od 5 do 10 grosików mi zostaje Cool
Powrót do góry
Bix

PostWysłany: 14:52 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Yoyo w twoim przypadku to pójdę dalej... Ty nie jesteś ROLAS, ty jesteś DEBIL. Oddać towar za pieniądze, które nie pokryją nakładów? Po co ty się tym zajmujesz? Lubisz hardcore czy to może jakieś drogie hobby? Po co w ogóle tym się zająłeś? A może to na zasadzie małpka widzi, małpka robi. Czyli podejrzałeś jak sąsiad podjechał Bentley'em to i Tobie się zachciało. Zapomniałeś tylko podpytać jakim kosztem wyrzeczeń i pracy. A teraz szukasz w koło winnych swoich niepowodzeń. Czyli na początek handlarz, potem Rząd, prezydent i system. A odpowiedź jest prosto uzyskać... Odpowiedź jest w lustrze gdy na nie spoglądasz. Tu rozmawiamy o biznesie, więc nie oczekuj pokory. W biznesie nie ma sentymentów, a jeśli są to tylko do momentu gdy to się komuś opłaca. Weź to do serca, zaciśnij pośladki... Alleluja i do przodu.

Oto przykład internetowego PAJACA, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy.
Jajeczny, jak ten wpis o Tobie świadczy ?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:21 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
I tak jak pisał wcześniej misio8... ROLAS to stan umysłu a to nie ma nic wspólnego z biznesem.

Wbrew temu, co piszesz, hodowcy doskonale znają się na biznesie i bardzo dobrze potrafią liczyć. Przy cenie 1A 0.18 zł, jak na każdym transporcie jaj, który odbierał handlarz, byłem 10 tys. zł w plecy, to znaczy, że coś jest nie tak.

jajeczny napisał:
A tak a propos tych żali i oskarżeń, które poczytałem. Czy to nie jest tak, że pozakładaliśmy te biznesy aby kasę robić i przede wszystkim sobie dobrze zrobić?

Właśnie. Tyle tylko, że przy cenie 1A 0.24 zł kasę robi tylko handlarz.

Łatwo Ci przychodzi obrażanie innych.
Wyzywasz producentów od ROLASÓW, a prawda jest taka, że Ty byś takiej produkcji nie ogarnął.
Twój biznes w porównaniu z tym, czym zajmuje się taki ROLAS, to jest pikuś. Nie mówię tu o zyskach, tylko o skali problemów, z którymi taki ROLAS styka się na codzień.
Trochę pokory.

Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:48 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
I tak jak pisał wcześniej misio8... ROLAS to stan umysłu a to nie ma nic wspólnego z biznesem.

Wbrew temu, co piszesz, hodowcy doskonale znają się na biznesie i bardzo dobrze potrafią liczyć. Przy cenie 1A 0.18 zł, jak na każdym transporcie jaj, który odbierał handlarz, byłem 10 tys. zł w plecy, to znaczy, że coś jest nie tak.

jajeczny napisał:
A tak a propos tych żali i oskarżeń, które poczytałem. Czy to nie jest tak, że pozakładaliśmy te biznesy aby kasę robić i przede wszystkim sobie dobrze zrobić?

Właśnie. Tyle tylko, że przy cenie 1A 0.24 zł kasę robi tylko handlarz.

Łatwo Ci przychodzi obrażanie innych.
Wyzywasz producentów od ROLASÓW, a prawda jest taka, że Ty byś takiej produkcji nie ogarnął.
Twój biznes w porównaniu z tym, czym zajmuje się taki ROLAS, to jest pikuś. Nie mówię tu o zyskach, tylko o skali problemów, z którymi taki ROLAS styka się na codzień.
Trochę pokory.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:29 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak a propos tych żali i oskarżeń, które poczytałem. Czy to nie jest tak, że pozakładaliśmy te biznesy aby kasę robić i przede wszystkim sobie dobrze zrobić? W tej branży, jak w żadnej innej dziwnie zaciera się różnica między klientem (kupującym), a wytwórcą czyli sprzedającym. Należy zadać proste pytanie... Kto komu kasę płaci? Zawsze można pogonić w diabły sprzedającego, ale klienta? To wbrew zasadom biznesu. I tak jak pisał wcześniej misio8... ROLAS to stan umysłu a to nie ma nic wspólnego z biznesem. Jak zrozumiemy, kto po której stronie lady stoi to historyjkę, którą przytoczył Demiurg trzeba będzie zmienić ale na lepszą dla nas wszystkich wersję.
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 11:46 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jutro:
1A 0,26
2A 0,22

Od nowego mam propozycję już 1A 0,24. Ale najpierw trzeba luknąć co to za jajko.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 10:07 Pon 20 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L- 0,27
M- 0,23
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:17 Nie 19 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym tygodniu było bez zmian.
Powrót do góry
hurtjajLMS

PostWysłany: 20:02 Nie 19 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
wszyscy piszą o wszystkim i o niczym....
a jak ceny jaj ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
thunder13

PostWysłany: 15:57 Nie 19 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Demiurg napisał:
Chłopaki strzelcie sobie po piwku. Smile
Jak tak dalej pójdzie to pod koniec przyszłego tygodnia zacznie brakować towaru.

raczej nie zacznie, zaczęły się już ferie, przestój i wiele osób stoi z towarem

to nie znaczy że w ogóle nie jedzą, raczej nie zauważyłem zmniejszenia sprzedaży w porównaniu do okresu przed feriami (raczej leciutkie odbicie na plus, nie jest to okres przed dużymi świętami, ale tragicznie też nie jest). Prawda jest taka, że wiele osób z droższym lub gorszym towarem stoi- ci co potrafią sprzedać to dla nich jest to dobry okres. Najgorzej jest, przynajmniej u mnie 2 tygodnie po dużych świętach no i zaraz na początku lata, kiedy wszyscy jednocześnie lecą na wakacje (jak na złość, każdy w tym samym czasie, a najlepiej dniu lub tygodniu Wink).
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:10 Nie 19 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Jak tak dalej pójdzie to pod koniec przyszłego tygodnia zacznie brakować towaru.

raczej nie zacznie, zaczęły się już ferie, przestój i wiele osób stoi z towarem
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 15:36 Sob 18 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 12:37 Sob 18 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie tu nie chodzi o kasę ale o szacunek do producenta , a wy nie dosyć że chcecie za pół darmo to jeszcze drwiny i śmichy jak ostatnio ptasia grypa niech wytną to rynku nie położy Embarassed co wy macie za ryzyko to hodowca musi umyć naszykować odchować , produkować mało tego zawieść i jeszcze KREDYTOWAĆ . A wy jeden z drugim wielcy handlowcy czy pośrednicy rozwożący jaja starymi sprinterami uważacie że zbawiacie fermę że zabierzecie towar Laughing Laughing Laughing SAMI SOBIE DAMY RADĘ .
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:36 Sob 18 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Goń się chłopie to zwrot a nie nomenklatura.

„Używając Twojej nomenklatury” = „Używając Twojego słownictwa/nazewnictwa”
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 08:24 Sob 18 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, kim dla handlarza jest producent ?
Producent dla handlarza jest dojną krową, a handlarz dla producenta jest konkurencją w fermach mających swój rynek detaliczny.
W fermach nie mających swojego detalu handlarz dla fermy jest złem koniecznym, a producent dla handlarza jest i tak dojną krową Wink.
Brawo odkryliście kapitalizm. Myśleliście że handluje z producentem bo łączy mnie z nim wielka przyjaźń? Wspólna pasja do skorupek jajka?
Liczy się kasa. Sentymenty już dawno się skończyły, bo przez kilka dekad nauczyłem się, że gdy producent ma przewagę to bez wahania ją wykorzystuje.
Na szczęście na ogóle większość roku to przewagę mam ja.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 08:16 Sob 18 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DUBEL kiedyś pisałeś dlaczego tak nienawidzę handlarzy , poniżej w postach masz odpowiedz .
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 23:14 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Yoyo napisał:
Misiek, ja w swoim poście o handlarzach nie napisalem ANI SŁOWA więc się ode mnie odpiórkuj.
Jedyne, co zrobiłem, to zebralem w jedno zdanie wszystko to, co Ty z jajecznym żeście dzisiaj o hodowcach wygadywali.
Używając więc Twojej nomenklatury odpowiem Ci krótko- goń się chłopie.

i w którym miejscu według ciebie napisałem że rolas to dojna krowa ? bo ja wlasnie uwazam zupelnie inaczej- to wy ciagle piszecie jaki ja, jajeczny i inni to zlodzieje i naciagacze

Wy ? Jacy Wy ? Wink Nazywaj po imieniu kto. Bo możesz kogoś tym swoim zbiorowym zaszeregowaniem urazić.
Ja już przerabiałem tematy, że firma z X wiozła towar w cenie konkurencyjnej nawet jak dla mnie producenta przeszło 400 km. W ilościach 6-8 palet. Oczywiście to nie miało sensu na dłuższą metę ze względu na nieubłagane koszty logistyczne. Oczywiście nie była to firma o charakterze stricte produkcyjnym. Od czasów Aleksandra Wielkiego wiadomo, iż to logistyka przesądza o możliwościach zwycięstwa bądź porażki.
Znam też fermy żeby nie było które mają blade pojęcie o marketingu a ich jednym sposobem upłynnienia nadmiaru towaru jest zbicie jak największe ceny... Taka metoda na wisielca, weź się powieś nie będziesz mieć już kłopotów.

Ja uważam po prostu, iż bez względu na strukturę i pozycję społeczną "Janusze" są wszędzie...
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:33 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Misiek, ja w swoim poście o handlarzach nie napisalem ANI SŁOWA więc się ode mnie odpiórkuj.
Jedyne, co zrobiłem, to zebralem w jedno zdanie wszystko to, co Ty z jajecznym żeście dzisiaj o hodowcach wygadywali.

i w którym miejscu według ciebie napisałem że rolas to dojna krowa ? bo ja wlasnie uwazam zupelnie inaczej- to wy ciagle piszecie jaki ja, jajeczny i inni to zlodzieje i naciagacze
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 21:32 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Goń się chłopie to zwrot a nie nomenklatura.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:20 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
a dla niekumatych ROLAS to stan świadomości
... Andrzeju nie nerwój się to się wyklepie... Very Happy, akurat te dwa ostatnie posty moje były dla żarciku, przecie wim że handlarz jest producentowi potrzebny i odwrotnie...
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:34 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 16:48 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, więcej konkretów mniej nikomu niepotrzebnych utarczek słownych. Każda ze stron tego sporu nie potrafi unieść się ponad dzielące je barykady. Ja sprzedaje w każdym segmencie, czasem też kupuje więc wydaje mi się rozumiem interesy wszystkich.
Ja do tej pory nie obniżyłem ceny na niektórych pkt. od świąt Very Happy
Ale tutaj ktoś pisał o takich 2ch artystach i nie tylko o nich chodzi. Na Wawie to jest paru durniów którzy nie wiadomo po u. ceny zbijają (bynajmniej nie po 1-2 gr.) Trzymając się tych samych cen i pkt zarobili by więcej, a tak rozpętują niepotrzebną eskalacje bo zaraz wszyscy do wszystkich oferty powysyłają i cena się zj. - I nie, nie są to akurat w moim przypadku hodowcy czy tam producenci (zwał jak zwał)
Jak was czytam to trzeba tu zacytować pewien dowcip:

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
-czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
-tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy
Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
-czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
-tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy
Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
-dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
-bo w nim znajdują się Polacy
-Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
-ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół.

Innymi słowy nasz polskie piekło... Wink

Więcej wzajemnego szacunku Smile
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 16:29 Pią 17 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dla niekumatych ROLAS to stan świadomości
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 1355, 1356, 1357  Następny
Strona 13 z 1357

Skocz do: