Skocz do zawartości
Gość

Czy ktoś wie co to jest ekologia i po co?

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poście napisałem, że u nas nie ma prawdziwych gospodarstw ekologicznych, chodziło mi o MOJE okolice, a nie o całą Polskę, żeby ktoś nie czuł się urażony.

suchodolak, dzięki, muszę się wybrać w końcu do Skierniewic.

Co z chwastami, w jaki sposób będziesz z nimi walczył?

 

Gdzieś widziałem specjalne maszyny do niszczenia chwastów w sadach. Małą talerzówkę mątowaną z boku ciągnika albo gleboryzarkę takiej konstrukcji aby obrobić koło drzewek, również można kosiarką spalinową bądź ciągnikową, trawa i chwasty rozkładająca się na powieszchni to dobry nawóz.

A jak sad niewielki to propnuje kozy wpierniczą wszystko, tylko trzeba na drzewa uważać aby niepoobgryzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poprzednim poście napisałem, że u nas nie ma prawdziwych gospodarstw ekologicznych, chodziło mi o MOJE okolice, a nie o całą Polskę, żeby ktoś nie czuł się urażony.

suchodolak, dzięki, muszę się wybrać w końcu do Skierniewic.

Co z chwastami, w jaki sposób będziesz z nimi walczył?

 

Gdzieś widziałem specjalne maszyny do niszczenia chwastów w sadach. Małą talerzówkę mątowaną z boku ciągnika albo gleboryzarkę takiej konstrukcji aby obrobić koło drzewek, również można kosiarką spalinową bądź ciągnikową, trawa i chwasty rozkładająca się na powieszchni to dobry nawóz.

A jak sad niewielki to propnuje kozy wpierniczą wszystko, tylko trzeba na drzewa uważać aby niepoobgryzały.

Do naturalnych kosiarek zaufania nie mam

Pozostaje kosiarka spalinowa, lub jak piszesz maszyny montowane z boku ciągnika, tylko ja bym chciał prowadzić uprawę szerokich międzyrzędzi. Zdaje się, że trudno będzie to ze sobą pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...