Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:27 Czw 23 Maj 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 1286, 1287, 1288  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jajeczny

PostWysłany: 08:17 Sro 7 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
królkur napisał:
U mnie tez prawie bez zmian

L -0,25
m -0,22

Gratuluję dostawców. Produkują towar i zapewne oddają za darmo z czystej sympatii do Ciebie.

P.S.
Ja wiem, że co niektórym niezbyt mądrym (żeby nie napisać przygłupim) 22 gr. nie wygląda na "za darmo".
Niestety, wbrew temu co sądzą niektórzy, wyprodukowanie jajka jednak kosztuje.

Żeby wytłumaczyć to bardziej obrazowo:
Kupujesz jajko po 22 grosze i wozisz je do cukierni po 22 grosze i próbujesz wytłumaczyć cukiernikowi, że musisz podnieść cenę, bo za darmo wozić nie będziesz. Cukiernik na to się oburza, że jak to za darmo ???? Przecież dostajesz od niego za jajko 22 grosze, więc nie za darmo. Za darmo byłoby, gdyby nic nie płacił.

Tak to mniej więcej wygląda. Wielu handlarzom się wydaje, że z ceną jajka można zejść do zera. Niestety nie można. Absolutne minimum to jest poziom średniej ceny 21-22 grosze. Poniżej to jest BARDZO szybkie zadłużanie fermy.
Im większa, tym szybciej tonie w długach. Efekt skali działa w obydwie strony.

Wiesz gdzie handlarz ma takie wypociny? W czarnej d...ie. Jak jajko jest po 0,18gr to kupuję i jak jest po 0,55gr to też kupuję. Kiedy dotrze do tych waszych kurzych móżdżków, że handlarz ani żaden kupujący ceny nie ustala. Że między wami producentami są takie rozbieżności to załatwiajcie to między sobą chociażby w tym swoim Zakopanem ale nie obarczajcie swoją głupotą handlarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoyo

PostWysłany: 23:30 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królkur napisał:

L -0,25
m -0,22

Gratuluję dostawców. Produkują towar i zapewne oddają za darmo z czystej sympatii do Ciebie.

P.S.
Ja wiem, że co niektórym niezbyt mądrym (żeby nie napisać przygłupim) 22 gr. nie wygląda na "za darmo".
Niestety, wbrew temu co sądzą niektórzy, wyprodukowanie jajka jednak kosztuje.

Żeby wytłumaczyć to bardziej obrazowo:
Kupujesz jajko po 22 grosze i wozisz je do cukierni po 22 grosze i próbujesz wytłumaczyć cukiernikowi, że musisz podnieść cenę, bo za darmo wozić nie będziesz. Cukiernik na to się oburza, że jak to za darmo ???? Przecież dostajesz od niego za jajko 22 grosze, więc nie za darmo. Za darmo byłoby, gdyby nic nie płacił.

Tak to mniej więcej wygląda. Wielu handlarzom się wydaje, że z ceną jajka można zejść do zera. Niestety nie można. Absolutne minimum to jest poziom średniej ceny 21-22 grosze. Poniżej to jest BARDZO szybkie zadłużanie fermy.
Im większa, tym szybciej tonie w długach. Efekt skali działa w obydwie strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 20:56 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królkur napisał:

L -0,25
m -0,22

ciesz się ze masz takich miśków co ci po tyle wożą, moi odbiorcy są już wystraszeni, s.r.a.j.ą w gacie.. Very Happy
Powrót do góry
królkur

PostWysłany: 19:21 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L -0,25
m -0,22
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 19:12 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez ferie rozjechane ceny ale cena do góry u jednych 1gr u innych 2-3 a niektórzy śpią albo się boją Laughing zastraszani przez handlarzy że nie wezmą Rolling Eyes stara śpiewka Laughing Laughing
Powrót do góry
świeże jaja

PostWysłany: 19:05 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mi teraz pojadą Laughing L-27-70 cena stabilna od 4tygodni
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 18:45 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej miśki ospałe, podnosimy ceny, hieny są już nakarmione Very Happy nie pękajcie, startujemy od 5gr w górę, oni muszą kupić,
- ja się teraz z nimi nie (słowo zostało usunięte) OGIEŃ Laughing Cool
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 17:26 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie lekkie zmiany Laughing
28 palet
L 30
M 25
przemysł 3,7zł Cool
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:13 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bez zmian
L- 0,46-58 gr
M- 0,44-48 gr Cool
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 16:49 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na sklepach kompletna cisza Sad
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:09 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
I chciałem jeszcze dodać, że niektórzy sugerują się 28-ma dniami przydatności. Po 28-miu dniach problem znika. Otóż nie !!! Dokumentacja musi być dostępna przez co najmniej 2 lata. Przespanych nocy życzę rzeźbiarzom.
dokumentacja dokumentacją, większość nielegalnego obrotu idzie poza nią więc nie tu problem

Nie wiem jak to robią, ale daj im panie Boże zdrowie bo jak złapią to będą go bardzo potrzebować. Dla złodziei, bandytów i morderców też nie problem bo w więzieniach sami niewinni siedzą.
MOżna by dobrą grubą książkę o tym napisać. Zresztą nie wazne.

Troszeczkę się zbyt ruszył, jednak to chyba chwilowe- zaopatrują się ludzie na tłusty czwartek Wink
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:38 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
I chciałem jeszcze dodać, że niektórzy sugerują się 28-ma dniami przydatności. Po 28-miu dniach problem znika. Otóż nie !!! Dokumentacja musi być dostępna przez co najmniej 2 lata. Przespanych nocy życzę rzeźbiarzom.
dokumentacja dokumentacją, większość nielegalnego obrotu idzie poza nią więc nie tu problem

Nie wiem jak to robią, ale daj im panie Boże zdrowie bo jak złapią to będą go bardzo potrzebować. Dla złodziei, bandytów i morderców też nie problem bo w więzieniach sami niewinni siedzą.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:36 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:22 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jajeczny napisał:
Więc jak już wiesz proceder jest do wykrycia. Dla weterynarii to żaden problem i jest jeszcze wijhars. Jeśli tego nie robią to mają w tym interes albo najzwyczajniej im się nie chce, bo potem kupa pisania protokołów. Wszystko można policzyć, a partyzantka ma krótkie nogi. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej ma słabiutką wiedzę w tym temacie albo jeszcze takiej kontroli nie przeszedł. Więc życzę takiemu aby odbyło się to jak najszybciej dla jego dobra. Z tego względu, że kary grzywny zamieniono w zeszłym roku na kary pozbawienia wolności więc im szybciej pójdzie siedzieć tym szybciej wyjdzie.
dokładnie, dodatkowo jeżeli nie ukrucą hodowli do 350 kur to tak będzie jak jest
a nawet takich do 50 sztuk które nikogo już nie obchodzą, a szczególnie wetów i sanepidu. Powinno być jak z grzybami, handlujesz to musisz wpierw zbadać, inaczej grzywna.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:18 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:12 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
Więc jak już wiesz proceder jest do wykrycia. Dla weterynarii to żaden problem i jest jeszcze wijhars. Jeśli tego nie robią to mają w tym interes albo najzwyczajniej im się nie chce, bo potem kupa pisania protokołów. Wszystko można policzyć, a partyzantka ma krótkie nogi. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej ma słabiutką wiedzę w tym temacie albo jeszcze takiej kontroli nie przeszedł. Więc życzę takiemu aby odbyło się to jak najszybciej dla jego dobra. Z tego względu, że kary grzywny zamieniono w zeszłym roku na kary pozbawienia wolności więc im szybciej pójdzie siedzieć tym szybciej wyjdzie.
dokładnie, dodatkowo jeżeli nie ukrucą hodowli do 350 kur to tak będzie jak jest
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 11:17 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:47 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
thunder13 napisał:
... niestemplowane jaja z większych ferm to pikuś.

Ja osobiście w tym momencie nie widzę tu przekrętu. Nie znalazłem w żadnym rozporządzeniu o obowiązku stemplowania jaj przez kurnik. Obowiązek ten spada na zakłady pakowania jaj. Zakład pakowania prowadzi szczegółową ewidencję więc jeśli podmienia jaja bezkarnie to ma protekcję weterynarii.

Może trochę niepoprawnie się wyraziłem, kurnik oczywiście nie musi stemplować Wink, pakownia już tak, i tutaj jest pole do lewizny. Pakownia Ci nie sprzeda jaj niestemplowanych, ale ferma która odstawia do pakowni może już Ci część sprzedać bez stempelków, nawet wtedy kiedy pakownia działa zaraz za ściną kurnika i wszystko jest połączone taśmami. Mali tutaj również robią przekręty, ale niewspółmiernie mniejsze od tych dużych - wprowadzić 1k jaj bez stempelka, a 100k to lekka różnica. Myślisz, że jak działał proceder fałszowania jaj w DE, wypychali jaja z systemów klatkowych i stemplowali w zakładach zewnętrznych lub nawet swoich jako "0" (przestawić drukarkę to żadne ceregiele przecież). W procederze świadomie brało udział podobno kilkaset ferm (http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/w-niemczech-falszowano-jajka-z-ekohodowoli-niemcy-falszowali-ekojaja/k0q3lhl).
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 06:51 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
... niestemplowane jaja z większych ferm to pikuś.

Ja osobiście w tym momencie nie widzę tu przekrętu. Nie znalazłem w żadnym rozporządzeniu o obowiązku stemplowania jaj przez kurnik. Obowiązek ten spada na zakłady pakowania jaj. Zakład pakowania prowadzi szczegółową ewidencję więc jeśli podmienia jaja bezkarnie to ma protekcję weterynarii.
Powrót do góry
ffermiarz

PostWysłany: 06:46 Wto 6 Lut 2018    Temat postu: Re: ceny jaj spozywczych Odpowiedz z cytatem

kurczak21 napisał:
Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

10 mln kur na wsi ?
Zabłysnołeś kolego.
Te 10 mln kur jest tak prawdopodobne jak twoje ceny.
pzdr
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 21:23 Pon 5 Lut 2018    Temat postu: Re: ceny jaj spozywczych Odpowiedz z cytatem

kurczak21 napisał:
Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

10 mln.sztuk kur na wsi, i te ceny, Rolling Eyes
- po kim jesteś taki głupi ?
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 21:18 Pon 5 Lut 2018    Temat postu: Re: ceny jaj spozywczych Odpowiedz z cytatem

kurczak21 napisał:

0,22-0,23 to już było w tamtym tygodniu (w zależności od ilości)
DH realnie 0,22 płacił. L najdrożej w tamtym do 0,27.
Powrót do góry
kurczak21

PostWysłany: 20:58 Pon 5 Lut 2018    Temat postu: ceny jaj spozywczych Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:59 Pon 5 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takem żem czuł ! Rolling Eyes
Ja puki co siedzę cicho Razz Towaru i tak nie mam za dużo... nie ma czym handlować ;( o DH mówię... co uzbieram to mi mali wybierają.
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 19:04 Pon 5 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i stało się Razz

28 palet
L 30
M 23
przemysł 3,6zł Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 1286, 1287, 1288  Następny
Strona 81 z 1288

Skocz do: