Skocz do zawartości
wjacek

Palmtop do pomiaru pól

Rekomendowane odpowiedzi

Palmtop to bardzo funkcjonalne urządzenie możesz nim zmierzyć pole, mieć podręczny komputer, słuchać muzyki MP-3, przechowywać i oglądać zdjęcia i co najwarzniejsze używać jako navigacji samochodowej (nie sposób wymienić wszystkie jego funkcje) a kosztuje tyle co urządzenie do pomiaru pól (np. Garmin).http://allegro.pl/item145825896_mio_p350_2gb_gratis_niespodzianka_nowy_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zajmuję się sprzedaża GPS-ów do pomiaru pól i zgadzam się paltopy są bardzo funkcjonalne tylko że samym paltopem nie pomierzymy pola - konieczne jest oprogramowanie. A takie kosztuje min. 1000 netto.

Chyba że ktoś zna tańsze. A więc robi nam się 2200. I nadal nie możemy jeździć po drogach bo znów nie mamy orginalnej mapy. Cyba że ktoś wgrywa nielegalną. Tutaj oferta na sprzęt GPS do pomiaru pól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tańszy np. GeoZasiewy 599.98 zł

Fakt że Palmtop jest drogi wraz z oprogramowamiem ale nie leży cały rok w szafie jak GPS tylko do pomiaru pól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku,

przecież jest Pan rolnikiem to dlaczego chce Pan go sprzedać?

Czyżby się nie przydał w gospodartwie?

Proszę wrzucić wymieniony program i wtedy sprzedać rolnikom jako bardziej funkcjonalny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że ja chcę go sprzedać ja informuję tylko, że takowy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie mam pytanie

Uprawiam dużo ziemniaków i poprzeczniaki robię na 24m + droga do obsługi

Moje pytanie brzmi: Co proponujecie do wyznaczania szerokości poprzeczniaka bo już mam dosyć ganiania z fajtakiem. A w tym roku kartofle bedą akurat na polach o najbardziej nieregularnych kształtach

 

Lubie przygotowac sobie pole zawsze dzień wcześniej. To znaczy oflagować dokąd sadzić po długości. Wiadomo że poprzeczki robimy na samym końcu i jak ktoś lipnie pomierzy - nie prostopadle do granicy działki to się nagle okazuje że droga na 5m lub nie ma jej wogule. Dlatego robię to osobiście ale mnie nogi bolą. A tak to GPS, Quad i oflagowane. Co polecacie i jaką mogę uzyskać dokładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiornik GPS daje możliwość wyznaczania położenia geograficznego z dokładnością do 10 może nawet i mniej co można polecić hmm może zaczekaj na nokie n95 ona ma 5mpx aparat świetny wyświetlacz symbiana no i przede wszystkim gps produkt ma sie pojawic w pierwszym kwartale 2007 roku i ma kosztowac ok 2200 zl chyba że potrzebujesz cos tanszego to jakis pda za 800 zl z gps tez bedzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poziomnica laserowa tylko nie wiem jaki to ma zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz 30m!!! Ale dokładność w takim razie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra Panowie mam pytanie

Uprawiam dużo ziemniaków i poprzeczniaki robię na 24m + droga do obsługi

Moje pytanie brzmi: Co proponujecie do wyznaczania szerokości poprzeczniaka bo już mam dosyć ganiania z fajtakiem. A w tym roku kartofle bedą akurat na polach o najbardziej nieregularnych kształtach

 

Lubie przygotowac sobie pole zawsze dzień wcześniej. To znaczy oflagować dokąd sadzić po długości. Wiadomo że poprzeczki robimy na samym końcu i jak ktoś lipnie pomierzy - nie prostopadle do granicy działki to się nagle okazuje że droga na 5m lub nie ma jej wogule. Dlatego robię to osobiście ale mnie nogi bolą. A tak to GPS, Quad i oflagowane. Co polecacie i jaką mogę uzyskać dokładność.

Jozekmj chyba znalazłem do ciebie rozwiązanie.

Palmtop + program GPS Tuner.

Wsiadasz w traktor włączasz urządzenie i zasówasz do przodu patrząc w ekran palmtopa by nie zboczyć z lini prostej i masz wytyczoną linię jak od linijki.

Program nie testowany przetestuję niebawem i opiszę jak jest w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...