Skocz do zawartości
pavel007

Zapalenia - przez technike udoju?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu w stadzie pojawił się problem, ktróego nie potrafię rozwiązać - otoż od jakiegoś miesiącą bądź lepiej krowy dostają zapalenia po udoju, przez ten czasu zauważyłem że ptroblem nie występuje w wypadku gdy udój jest przeprowadzany dojarką bańkową, która ma wolniejsze pulsy niż przewodowa (westfalia),(ok.45/min), w przewodówce wymienilem gumy strzykowe na ogrinały, zmieniłem wężyki podcisnienia aby wykluczyć przepuszczanie. Podiśnienie w rurach wynosi 0,5, awarię pulsatorów wykluczyłem - sprawdzał je specjalista na fachowej aparaturze i nie doszukał się żadnych usterek. Mimo wszystkich tych zabiegów problem dalej występuje - czy ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną? Ja kompletnie nie mam pomysłu a dój całego stada jedną dojarkoą bańkową jest trudny bo stado jest dosyć duże. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego myślisz, że to przez dój? Napisz jak wyglądają poszczególne czynności podczas doju? Ile osób doi i czy to są zatrudnieni dojarze czy rodzina i jak długo wykonują tą pracę? Ile masz krów? Kiedy jest wypychany obornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...