Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:17 Sob 8 Sie 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1385, 1386, 1387  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:16 Pią 7 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DUBEL no daj głos …..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:14 Pią 7 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DUBEL GDZIE TE TWOJE PODWYŻKI Rolling Eyes
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 18:30 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
5 groszy marża eksportera Rolling Eyes człowieku producent tyle nie ma do M dokłada a ma 10 razy tyle na głowie wam w dupac.h się poprzewracało , 0,30 za L to dużo ?
Fachowiec chyba wam tęskno by hodowcy sami rozwozili swój towar Cool

A ten jak zdarta płyta. Człowieku czy ty myślisz ze kogokolwiek przestraszysz tym pisaniem

PS jak to ty dokładasz, przecież ty całym rokiem 60 gr tak jak handlarze
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 15:42 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="jest cenaniemaceny"]5 groszy marża eksportera Rolling Eyes człowieku producent tyle nie ma" - i tak przekręca się słowa. Napisałem " transport +marża eksportera"
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 10:39 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..przed nami 10 dni upałów L-ki i tak nie będzie , kto producent to wie .
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 10:36 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 groszy marża eksportera Rolling Eyes człowieku producent tyle nie ma do M dokłada a ma 10 razy tyle na głowie wam w dupac.h się poprzewracało , 0,30 za L to dużo ?
Fachowiec chyba wam tęskno by hodowcy sami rozwozili swój towar Cool
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 21:02 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 tygodni wstecz było 7,80 M , 6,90 M było 24-go lipca , pojawiło się teraz kolejne notowanie 31 lipca 6,68 M i 7,50 L zobaczymy czy piąta z kolei obniżka się nie przełoży. L na zachodzie 33 grosze minus transport i marża eksportera = około 27gr w kraju , 30 raczej nierealne.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 06:11 Pon 3 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Fachowcy 6,90Eur za 100 szt M to mało Shocked
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 05:29 Pon 3 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego u nas brak L-ki i grubego jaja za L płacą 0,30 bez problemu .
Kogo to że na zachodzie tanieje jak tam nie wozimy bo nie ma co Razz
Takie ceny na zachodzie bo są urlopy a wiesz jak wygląda urlop na zachodzie miesiąc zamknięte przetwórstwo .
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 22:44 Nie 2 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
A i byłbym zapomniał od przyszłego tygodnia prawdopodobnie wszystkie klasy + 0,01 zł.

Cóż , na zachodzie cały czas idzie w dół.
http://www.pluimveebeurs.com/prijsinformatie/Weser_Ems_Bodenhaltung-65

Podryw na lokalnym rynku był 2 tygodnie temu i się skończył cofką , Ale może ja się nie znam....
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:13 Nie 2 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Nikt o trzeźwym umyśle nie zarzuciłby drugiej osobie, że ta coś robi lub czegoś nie robi, nie mając kompletnie żadnej wiedzy na temat tego, czy tak jest faktycznie.
Zarzuciłeś mi brak szczepień w moich stadach, całkowicie mijając się z prawdą.

Obserwuje i wypowiada się na tym forum wystarczająco długo żeby nabrać pewnych przekonań co do pewnych osób na podstawie tylko ich wypowiedzi. Algorytm FB na podstawie 3-7 laików potrafi Ci content podstawić spersonalizowany pod Ciebie.
Nigdzie nie napisałem że czegoś robisz/czy nie robisz. Kazałem się Ci skupić na prewencji. A nie wiecznym płaczkowaniu i wypisywaniu steku bzdur bez jakiegokolwiek umocowania w faktach. Od osoby rzekomo inteligentnej wymaga się więcej obycia i zachowania powściągliwości.

Yoyo napisał:

Czyli jednak zwracamy się do siebie "ad persona" ?
Dowodów na co ? Na to, że od stycznia wchodzi nowy program zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach kur niosek gatunku Gallus gallus ? Pogadaj ze swoim powiatowym, bo widać, że jesteś niedoinformowany.

Człowieku co roku wchodzi nowy program bo rozporządzenie jest na jeden rok i co rok ponawiane... Ty udajesz czy naprawdę jesteś taki ograniczony ? Gdzie są stenogramy albo zapisy audio/video przebiegu obrad z takimi postulatami. Gdzie jest oficjalne stanowisko ? Na razie to są teoretyczne założenia - plany a i tak nie są napisane otwarcie.
Masz źródło takich rewelacji bo ja np. go nie widzę. Jak to prości ludzie

Yoyo napisał:

Musiałeś naprawdę sporo wypić, skoro wydaje Ci się, że wiesz jak głęboka (lub płytka) jest moja świadomość tematów tutaj poruszanych.
Doceniam jednak fakt, że próbujesz mi przedstawić od kuchni realia biznesu z którego ja i moja rodzina żyjemy zaledwie od czterdziestu lat.

Cytując klasyka "Nie siwy włos mędrcem czyni". Nie podpieraj się rzekomo 40 letnią historią bo już raz Ci to napisałem, może być tak że twój rozmówca zajmuję się tym dłużej. Ba, nie długość stażu a realne doświadczenie daje przełożenie na rozumienie pewnych problemów.
Ogólnie pisanie takich pierdół że ja coś wypisuje po alko, jest co najmniej śmieszne w twoich ustach. Wielbiciela branżowych teorii spiskowych. "Co wy tam palicie ? " na tej swojej fermie nie wnikam, wasza prywatna sprawa. Nie przenoś tego na innych ludzi.

Apeluje, żebyś skończył wypisywać pierdoły i tyle. Już działa program bez odszkodowań a masowych upadłości ferm jeszcze nie widać... Wink A tak o tym wykrzykujesz i płaczesz od dawna. Powtarzam skup się na bioasekuracji i prewencji a będzie dobrze, panika nie jest potrzebna. Świat idzie do przodu, potraktuj to jako kolejne wyzwanie. Rolling Eyes

==============================================

Mocne niedobory L, a i M też dobrze schodzi.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 14:25 Sob 1 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Bardzo ciekawy jestem na podstawie czego poczyniłeś takie przypuszczenia. Wink
Jakieś argumenty merytoryczne czy będziemy się ad persona do siebie odnosić ?

Nikt o trzeźwym umyśle nie zarzuciłby drugiej osobie, że ta coś robi lub czegoś nie robi, nie mając kompletnie żadnej wiedzy na temat tego, czy tak jest faktycznie.
Zarzuciłeś mi brak szczepień w moich stadach, całkowicie mijając się z prawdą.

Demiurg napisał:
K... mam wrażenie ze jesteś wielbicielem Antoniego M. I jego licznych ciekawych teorii...
dowodów nie ma, ale To nie przeszkadza Ci się wypowiadać.

Czyli jednak zwracamy się do siebie "ad persona" ?
Dowodów na co ? Na to, że od stycznia wchodzi nowy program zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach kur niosek gatunku Gallus gallus ? Pogadaj ze swoim powiatowym, bo widać, że jesteś niedoinformowany.

Demiurg napisał:

Co do szczepień, masz mała świadomość co do tego co niektórzy odwalali...
Nic do Ciebie nie mam, uwierz mi tylko nie lubię jak ktoś pisze luźne wywody a nie zna realiów od kuchni Wink
Mogę o tym podpowiadać, ale napewno niecna forum i nie na sucho.
Pozdro i udanego weekendu.

Musiałeś naprawdę sporo wypić, skoro wydaje Ci się, że wiesz jak głęboka (lub płytka) jest moja świadomość tematów tutaj poruszanych.
Doceniam jednak fakt, że próbujesz mi przedstawić od kuchni realia biznesu z którego ja i moja rodzina żyjemy zaledwie od czterdziestu lat.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 13:21 Sob 1 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Demiurg,
nie pij następnym razem, zanim usiądziesz do komputera.

Bardzo ciekawy jestem na podstawie czego poczyniłeś takie przypuszczenia. Wink
Jakieś argumenty merytoryczne czy będziemy się ad persona do siebie odnosić ?

Pozdro
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 11:05 Sob 1 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg,
nie pij następnym razem, zanim usiądziesz do komputera.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:43 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tradytor napisał:

Dokładnie, a swoją droga za pobranie i za badanie hodowca zapłaci ale za dojazd inspekcji ?

hodowca za wszystko płaci, niby badanie z urzędu i to urząd powinien robić bezpłatnie (nawet właścicielskie bo jest wymóg ustawowy badania) ale wszystko bez wyjątku się przerzuca na hodowców... a potem męty że nie tak, źle że buciki trzeba dać a nie foliówkę z gównem, że papierek z mekonium ma za mało gówna i inne tego typu pierdy... tylko jak idziesz do urzędu dać próbę to potrafią pomylić w systemie adres i wysłać konkurencji (a 5 ferm w powiecie więc siłą rzeczy każdy o każdym wie) i potem zwalają że to TWOJA wina a nie ich. Zresztą ostatnio nawet mieli pretensje że stado leczy nie namaszczony przez nich lekarz a konkurent z na przeciwka (powiatowy graniczy przez drogę z prywatną kliniką z tym że wcześniej współpracowali Wink)
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 22:27 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K... mam wrażenie ze jesteś wielbicielem Antoniego M. I jego licznych ciekawych teorii...
dowodów nie ma, ale To nie przeszkadza Ci się wypowiadać.

Dajcie stenogram, nagranie cokolwiek. Bo narazie to moim zdaniem uprawiasz nadinterpretacje tego co kolega nasz zamieścił. Blokada ciągiem 2 lata fermy/obiektu nie utrzyma się nigdzie, bo temat do przegrania bo godzi chociażby w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Żeby to wprowadzić musiało by zachodzić kilka czynników. Nie ma prof. n. Wet. Który się by pod tym podpisał żeby nadać temu tło merytoryczne w takim kształcie jaki opisujesz.

I moim zdaniem to skok na kasę żeby utrzymywać ZHW z naszej kasy, stare placówki o których większość hodowców ma złe mniemanie takie relikty zamierzchłej epoki... coś jak bary mleczne. Co chłopaki wymyślili ano ubić ich konkurencje tj prężne labolatoria prywatne... bo wystarczy zabrać im klientów, aktem prawnym rangi rozporzadzenia... A ze nam to utrudni życie i powiatowym to myślisz ze kogoś to obchodzi ?

Co do szczepień, masz mała świadomość co do tego co niektórzy odwalali...
Nic do Ciebie nie mam, uwierz mi tylko nie lubię jak ktoś pisze luźne wywody a nie zna realiów od kuchni Wink
Mogę o tym podpowiadać, ale napewno niecna forum i nie na sucho.
Pozdro i udanego weekendu.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:14 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
Demiurg napisał:
Zacznij szczepić a nie pierd...

Sam pierd... i to nie bardzo wiadomo o czym.

1. Znasz może kogoś, kto sam sobie odchowując kury nie pilnuje szczepień ?
2. Szczepienia NIE DAJĄ gwarancji, że badania próbek będą dawały wynik ujemny.

Skupiłeś się na jakieś domniemanej „dominacji pewnych laboratoriów”, tak jakby miało to w tej sprawie jakiekolwiek znaczenie z punktu widzenia hodowcy.
Dla mnie ważne jest to, że:

1. Badania właścicielskie przestają być de facto właścicielskimi, a stają się badaniami urzędowymi.

2. Co to znaczy, że:
„W przypadku stwierdzenia serotypu Salmonella objętego programem będzie
wykonywane badanie na skuteczność czyszczenia i dezynfekcji przez 2 lata po zakończeniu cyklu produkcyjnego.” ?

Będą badali skuteczność czyszczenia i dezynfekcji przy nowym stadzie (nierealne), czy też może hodowca będzie miał kurnik wyłączony z produkcji przez kolejne dwa lata ?

3. Co z odszkodowaniami ? Większa kontrola (zastąpienie badań właścicielskich, badaniami urzędniczymi) bez przywrócenia odszkodowań, to zwyczajny wyrok na hodowców.

4. W jaki sposób zapowiadane zmiany mają wpłynąć na „poprawę sytuacji na rynku mięsa drobiowego oraz w gospodarstwach utrzymujących drób” ?
Czy chodzi o to, że po zamknięciu/likwidacji części ferm nastąpi niedobór towaru (mięsa drobiowego/jaj) na rynku i Ci, którzy jakimś cudem przetrwają będą mieli wyższe ceny na swoje produkty ?
już to widzę jak przy niedoborach ludzi jeżdżą od fermy do fermy i pobierają próby, bo na kurach salcia się nie kończy, a dotyczy wszystkich zwierząt i produktów odzwierzęcych wprowadzanych na rynek...
Poza tym przepis mający na celu udupienie najmniejszej produkcji... bo którego będzie stać aby wyłączać budynek z produkcji na 2 lata...
Druga sprawa że badania na salcię mogą wykonywać tylko laboratoria akredytowane czyli wykonujące badania zgodnie z wymogami i ustawami... ktoś to do jasnej zatwierdza i dopuszcza takie laboratoria... nie jest to urząd czasem?
A jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o grubą kasę... i to nie wydatki bieżące weterynarii (na paliwo na dojazdy czy długopisy np.) a najpewniej dodatkowy stały wpływ do budżetu na bąbelkowe, menelowe, na ośmiorniczki czy na roszczenia...

Dokładnie, a swoją droga za pobranie i za badanie hodowca zapłaci ale za dojazd inspekcji ?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:22 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Demiurg napisał:

Skupiłeś się na jakieś domniemanej „dominacji pewnych laboratoriów”, tak jakby miało to w tej sprawie jakiekolwiek znaczenie z punktu widzenia hodowcy.

1. Badania właścicielskie przestają być de facto właścicielskimi, a stają się badaniami urzędowymi.

2. Co to znaczy, że:
wykonywane badanie na skuteczność czyszczenia i dezynfekcji przez 2 lata po zakończeniu cyklu produkcyjnego.” ?

Będą badali skuteczność czyszczenia i dezynfekcji przy nowym stadzie (nierealne), czy też może hodowca będzie miał kurnik wyłączony z produkcji przez kolejne dwa lata ?

3. Co z odszkodowaniami ? Większa kontrola (zastąpienie badań właścicielskich, badaniami urzędniczymi) bez przywrócenia odszkodowań, to zwyczajny wyrok na hodowców.

4. W jaki sposób zapowiadane zmiany mają wpłynąć na „poprawę sytuacji na rynku mięsa drobiowego oraz w gospodarstwach utrzymujących drób” ?
Czy chodzi o to, że po zamknięciu/likwidacji części ferm nastąpi niedobór towaru (mięsa drobiowego/jaj) na rynku i Ci, którzy jakimś cudem przetrwają będą mieli wyższe ceny na swoje produkty ?
już to widzę jak przy niedoborach ludzi jeżdżą od fermy do fermy i pobierają próby, bo na kurach salcia się nie kończy, a dotyczy wszystkich zwierząt i produktów odzwierzęcych wprowadzanych na rynek...
Poza tym przepis mający na celu udupienie najmniejszej produkcji... bo którego będzie stać aby wyłączać budynek z produkcji na 2 lata...
Druga sprawa że badania na salcię mogą wykonywać tylko laboratoria akredytowane czyli wykonujące badania zgodnie z wymogami i ustawami... ktoś to do jasnej zatwierdza i dopuszcza takie laboratoria... nie jest to urząd czasem?
A jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o grubą kasę... i to nie wydatki bieżące weterynarii (na paliwo na dojazdy czy długopisy np.) a najpewniej dodatkowy stały wpływ do budżetu na bąbelkowe, menelowe, na ośmiorniczki czy na roszczenia...
Powrót do góry
ffermiarz

PostWysłany: 15:38 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo dobrze pisze
Pzdr
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 15:26 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

2. Co to znaczy, że:

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 06:52 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i byłbym zapomniał od przyszłego tygodnia prawdopodobnie wszystkie klasy + 0,01 zł.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 06:48 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
ffermiarz napisał:
Ktoś wie o co chodzi ?

Chodzi chyba o to, żeby zlikwidować drobiarstwo w Polsce !

Jeśli te przepisy wejdą w życie, to będzie masakra.

Z tego wynika po prostu ze skończą się czasy dominacji pewnych laboratoriów - Tak ma być w domyśle. A realnie po zakończeniu przepisów przejściowych będzie po staremu. W ostateczności kto ma płacić tym niezależnym podmiotom referencyjnym ? Zapewne hodowca więc dojdzie Do tego samego co było do tej pory. Zbij Pan termometr nie będziesz Pan miał gorączki. Jestem Ciekaw kto na tym zarobi...
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 06:23 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ffermiarz napisał:
Ktoś wie o co chodzi ?

Chodzi chyba o to, żeby zlikwidować drobiarstwo w Polsce !

Jeśli te przepisy wejdą w życie, to będzie masakra.
Powrót do góry
fRYDERYK

PostWysłany: 05:56 Pią 31 Lip 2020    Temat postu: Re: ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

U mnie jest. To kliknij w google : kancelaria brokerska WTB

Yayo napisał:
fRYDERYK napisał:
Yayo napisał:
Potrzebna firma do ubezpieczenia stada. Ktoś coś? Bez PZU i Concordii.

Zapytaj w wtb.com.pl

nie ma takiej strony
Powrót do góry
ffermiarz

PostWysłany: 19:52 Czw 30 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie o co chodzi ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1385, 1386, 1387  Następny
Strona 1 z 1387

Skocz do: