Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:38 Czw 20 Cze 2019


Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1297, 1298, 1299  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 23:13 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing


Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie

Ty, cyna...,
a skąd taki wniosek ?
Misio w ostatnich wywodach napisał to, o czym ja i jestcenaniemaceny mówi od dawna. Jeśli nie jesteś zadowolony z cen, jakie płacą Ci handlarze- buduj własną sieć dystrybucji.


misio8 napisał:

niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.
nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.
przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.
taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.
oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.


prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.
niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

P.S.
Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ? Smile
Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.


A teraz mała dygresja do Misio8, który nie wiem czemu uparł się powtarzać coś o "dymaniu' za każdym razem, gdy tylko o mnie pomyśli Wink

Handlarz, który mnie wygryzł z punktów moim własnym towarem zrobił mi tylko przysługę. W ciągu roku odzyskałem praktycznie wszystkie stracone punkty, które teraz nawet nie oglądają cudzych ofert. Zamiast prowadzić bezsensowną wojnę cenową, na poziomie na którym nie ma już zarobku, postanowiłem odpuścić i poczekać. Sytuacja na rynku się zmieniła, a punkty (bo to nie tylko sklepy) zostały bez towaru, albo z bardzo drogim towarem od swojego nowego dostawcy. W zasadzie nawet nie musiałem się starać o to, żeby je odzyskać.

Używając Twojej kwiecistej nomenklatury widzę, że Ciebie też w przeszłości inni "dymali".


Proszę Yoyo się obudził i nagle odpisał do postów z 4 stron wstecz.
Yoyko "dymali" to nie nomenklatura, a ewentualnie synonim.
Próbowali, ale ja szybko ucinam takie tematy, skutecznie od wielu lat i zawsze jest kara. Nie wiem czy utrata punktów na kilka/kilkanaście miesięcy to przysługa.
Zwłaszcza jak musiałeś pewnie oddać tam gdzie Ciebie krew zalewa czyli do przetworstwa albo handlarzowi.
Równie dobrze po tym czasie mogłeś nie mieć firmy, nie żyć itp. itd.
Pozycję umocniłeś- owszem, ale na chwilę- nie rób sobie złudzeń, że na zawsze. W gruncie rzeczy nie wiele się zmieniło- poza Twoim przekonaniem.
Nie myśl w ten sposób, bo to klasyczny błąd biznesu.
I zapamiętaj sobie raz na zawsze- nie mam nic przeciwko temu żebyś woził na punkty, tylko nie pisz, że produkcja to same plecy, bo mówię jasno- gdyby tak było nikt by nie produkował jajek, ani w Polsce ani w UE.

Raz jest górka, raz jest ogon, bilans jest na plus- jedyna prawda, nie ma innej.
Kto potrafi oszczędzić górkę, a nie zmarnotrawić w przypływie euforii na hulaśne życie albo wydać na wielkie inwestycje "bo ten rok będzie super cena" ten nigdy nie będzie marudził.
Jeśli jeszcze masz własną dystrybucję to już w ogóle petarda.
Trzeba tylko pamiętać, że czasy a to wywiozę sobie jajeczka mijają coraz bardziej i prowadzenie dystrybucji to zupełnie inna branża niż produkcja- wbrew pozorom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 854

PostWysłany: 22:48 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw pytasz poważnie a teraz pajacujesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1711

PostWysłany: 22:04 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No patrz cyna... ,
a Misio jakoś daje radę :

misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???


Proszę bardzo:

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38


S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 21:53 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Taki, że handlarze sprzedają paletami, a producenci skrzynkami.


Raczej ze winda była krzywa bo tramwaj jechał prosto 😁
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 854

PostWysłany: 21:51 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Męczący jesteś czytaj ze zrozumieniem, napisałem ze kupić 15 palet i rozwieść po 1 skrzynce to nie to samo co kupić 15 i ,sprzedać 15 palet na raz, o ile w pierwszym przypadku uzyskać te 45 gr jest możliwe to w drugim nie da rady więcej niż grosz dwa. Pytanie ile kosztuje, ile trzeba samochodów ile kierowców i ile trwa rozwiezienie 15 palet po 1 skrzynce a jak to policzysz to nie wyglada to tak ładnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1711

PostWysłany: 21:06 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki, że handlarze sprzedają paletami, a producenci skrzynkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 854

PostWysłany: 20:29 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jest cenanienaceny napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing


Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie

Ty, cyna...,
a skąd taki wniosek ?
Misio w ostatnich wywodach napisał to, o czym ja i jestcenaniemaceny mówi od dawna. Jeśli nie jesteś zadowolony z cen, jakie płacą Ci handlarze- buduj własną sieć dystrybucji.


misio8 napisał:

niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.
nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.
przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.
taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.
oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.


prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.
niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

P.S.
Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ? Smile
Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.


A teraz mała dygresja do Misio8, który nie wiem czemu uparł się powtarzać coś o "dymaniu' za każdym razem, gdy tylko o mnie pomyśli Wink

Handlarz, który mnie wygryzł z punktów moim własnym towarem zrobił mi tylko przysługę. W ciągu roku odzyskałem praktycznie wszystkie stracone punkty, które teraz nawet nie oglądają cudzych ofert. Zamiast prowadzić bezsensowną wojnę cenową, na poziomie na którym nie ma już zarobku, postanowiłem odpuścić i poczekać. Sytuacja na rynku się zmieniła, a punkty (bo to nie tylko sklepy) zostały bez towaru, albo z bardzo drogim towarem od swojego nowego dostawcy. W zasadzie nawet nie musiałem się starać o to, żeby je odzyskać.

Używając Twojej kwiecistej nomenklatury widzę, że Ciebie też w przeszłości inni "dymali".


Jaki wniosek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoyo



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1711

PostWysłany: 20:09 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing


Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie

Ty, cyna...,
a skąd taki wniosek ?
Misio w ostatnich wywodach napisał to, o czym ja i jestcenaniemaceny mówi od dawna. Jeśli nie jesteś zadowolony z cen, jakie płacą Ci handlarze- buduj własną sieć dystrybucji.


misio8 napisał:

niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.
nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.
przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.
taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.
oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.


prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.
niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

P.S.
Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ? Smile
Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.


A teraz mała dygresja do Misio8, który nie wiem czemu uparł się powtarzać coś o "dymaniu' za każdym razem, gdy tylko o mnie pomyśli Wink

Handlarz, który mnie wygryzł z punktów moim własnym towarem zrobił mi tylko przysługę. W ciągu roku odzyskałem praktycznie wszystkie stracone punkty, które teraz nawet nie oglądają cudzych ofert. Zamiast prowadzić bezsensowną wojnę cenową, na poziomie na którym nie ma już zarobku, postanowiłem odpuścić i poczekać. Sytuacja na rynku się zmieniła, a punkty (bo to nie tylko sklepy) zostały bez towaru, albo z bardzo drogim towarem od swojego nowego dostawcy. W zasadzie nawet nie musiałem się starać o to, żeby je odzyskać.

Używając Twojej kwiecistej nomenklatury widzę, że Ciebie też w przeszłości inni "dymali".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 16:09 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing


Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie


zle porównuje, aczkolwiek udaje mi sie kilka palet sprzedawac w nieco nizszych cenach jak pisalem.

na jedna siec moja konkurencja wozi 2 auta co dwa dni. ma marze 0,03
ja daje 10 paletowke raz na tydzien z marza +/- 0,20

pytanie co sie bardziej oplaca Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 854

PostWysłany: 14:43 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing


Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 14:30 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Proszę bardzo: TAKIE PIENIĄDZE BIEŻE SIĘ ZA JAJA .

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38



niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.
nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.
przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.
taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.
oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.

prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.
niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

P.S.
Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ? Smile
Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.



ok przyznam się- mam też inne produkty jajeczne więc może dlatego moja polityka jest łatwiejsza do zrealizowania niż kogoś kto ma tylko klatkę.

być może dlatego jest też coraz więcej ferm które mają odbiory 1,2,3 a nawet 0 a i może powinienem się nawet tego obawiać. póki co mam się w miarę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 14:28 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Proszę bardzo: TAKIE PIENIĄDZE BIEŻE SIĘ ZA JAJA .

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38



niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.
nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.
przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.
taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.
oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.

prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.
niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

P.S.
Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ? Smile
Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 14:22 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No no to ci płacą Rolling Eyes bo w większości sieci L na półce 4,50 za 10 szt .


owszem, obok na półce leżą nawet L po 3,50 czyli dużo taniej niż mi płacą.

tylko kiedy przychodzi brak jajka inni im nie dają, a ja mam zawsze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3012

PostWysłany: 13:02 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo: TAKIE PIENIĄDZE BIEŻE SIĘ ZA JAJA .

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3012

PostWysłany: 13:01 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :
kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3012

PostWysłany: 12:57 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no to ci płacą Rolling Eyes bo w większości sieci L na półce 4,50 za 10 szt .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg



Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 814

PostWysłany: 12:01 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M 0,18-0,20
L 0,22-0,23

Jeśli chodzi o duży hurt. Pozdrawiam.
Co do sieci to ja się takimi cenami na nich pochwalić nie mogę... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 11:29 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???


Proszę bardzo:

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38

S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.



Wejście rzecz jasna w nieco niższych cenach,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 11:28 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???


Proszę bardzo:

XL luzem- 0,60
L luzem- 0,45
M luzem- 0,38

XL paczka- 0,65
L paczka- 0,48-0,50
M paczka- 0,40-0,42

na sieci powyżej 6 palet
L paczka- 0,42
M paczka- 0,36-0,38

S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 11:25 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
1A 0,22
1B 0,19
2A 0,17


u mnie tak samo, ale od jednego ciut taniej tak jak pisałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3012

PostWysłany: 11:19 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 3012

PostWysłany: 11:17 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tyle wystarcza
L- DO 0,40
M- DO 0,32
M w family Pack po 0,25 ale to promocja . Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajeczny



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 618

PostWysłany: 10:11 Sro 19 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1A 0,22
1B 0,19
2A 0,17
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thunder13



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 321

PostWysłany: 19:17 Wto 18 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Misiu, z oczywistych powodów nie napiszę dlaczego tak się robi albo powinno robić. Smile Potrzeba 1-2 pokoleń wymiany w hodowli żeby niektórzy to zrozumieli. Tak naprawdę nie zarabia się na produkcji tylko na realizacji potrzeb klienta.

Misiek 150 tys kosztów to jest całe g. kosztów. Dziennie pasza + amortyzacja kury na fermę około 100k to będzie +/- 14,5 tys. - średnio jedni mają więcej inni mniej. A gdzie energia, ludzie, amortyzacja sprzętu, podatki, okoliczności nieprzewidziane i najważniejsze RYZYKO ? Zauważ żę jak to podliczysz wszystko to 0,5 M może być mało miesięcznie kosztów. I teraz najważniejsze jaka jest wydajność obrotwa tego kapitału ? Ile % w skali roku ? I porównaj ze stopą inflacji. Smile Podejrzewam, że o to wszyscy hodowcy się irytują tak naprawdę. Idąc w nieruchomości to przy dobrym zakupie i wynajęciu po 15 latach kapitał ulega pomnożeniu - oczywiście nie mówie tu o każdym typie nieruchomości. Są takie że Ci się i w 8 lat to zwraca przy dobrym układzie. Ludzie patrzą na ten biznes (jajkowy) z perspektywy lat 90 i początku XXI w. a to se ne wrati Panie i Panowie.


Chyba głównie chodzi o płynność i żeby w najlepszym okresie towaru nie zabrakło zaś zalegającą okresowo nadwyżkę zawsze można opchnąć po kosztach lub minimalnie taniej bo i tak wyjdziemy na gruby + gdybyśmy tego towaru nie mieli. Owszem nic na wyrost a robić tak aby nadwyżki były jak najmniejsze.

Koszty (oczywiście przeliczając ofc na kurę) u mnie bardzo podobne jak oszacował kolega przy kilkadziesiąt razy niższej produkcji no ale na ściółce, a nie w klatce. Natomiast co się rożni pewnie na plus dla większych to koszty obsługi i logistyki.... chociaż to też może być rożnie. Większość sprzętu i budynków się szybko zwróci, ale są też takie co potrzebują 2x więcej na to czasu. Np pakownia- u małego potrzebuje więcej czasu na zwrot niż u takiego 100k lub takiego co jeszcze dokupuje pomimo sprzętu wielokrotnie droższego i wydajniejszego niż w małych obiektach.

Dokładnie, rentowność to to o co każdemu zależy, a z tym jest chyba ciężej niż rok, 2 czy 5 lat temu (chociażby przez widocznie bardziej wywindowaną realną inflację lub mniejszy lub większy ale zastój w handlu jajem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 667

PostWysłany: 18:42 Wto 18 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Co do tych Porsche, Bejc i Bentley to wiesz... jeszcze do niedawna można sobie to było odpisać od dochodowego, Vacik przytulić, trzeba było jakoś spożytkować ostatnią górkę. A że wszystko jest na leasingu to tam szczegół Razz.

Co do S... Misiek nie p...l że do 10tki wkładasz groszek 0,03 bo nie wierzę.
Jeśli mowa o S to pewnie CI chodzi o stare 2B ewentualnie jajo od 0,045



Demi piszesz bardzo mądrze, ale tym samym potwierdzasz, że produkcja to dochodowy biznes skoro pojawia się takie pojęcie jak górka.
Ja nigdy nie patrzę w kategorii górka tylko w bilansie rocznym i na PIT.
Być może w przypadku produkcji jaj i zmiennych tego rynku rok to za mało i należałoby nawet patrzeć przez pryzmat dwóch lat.
Bilans jest jednak taki, że zarabia się w tym biznesie, a to, że padają sąsiedzi P.Leszkiewicz- no cóż, znam też handlarzy co padają.

Bo właśnie np. za bardzo roztrwaniają pieniądze i myślą, że np. cena 50gr za jajko będzie dwa lata, bo tak analitycy super banków gadali.

Też się kilka razy rozczarowałem/przejechałem, ale to nie oznacza, że się nie opłaca.

Także to, że teraz cena marna i podkreślanie tego zawsze kiedy jest marna i że się nie da żyć i w ogóle dramat jest w wykonaniu Yoyo na wyrost i niepotrzebne.


Yoyo, Demi, Jestcenaniemaceny proszę o podanie cen za jakie oddajecie w duży hurt, bo mimo własnej dystrybucji w mniejszym lub większym stopniu to robicie.
Wiem, że każdy z nas jest z innego regionu Polski i dobrze by było się informować jak to wygląda, a nie walić jadem po oczach. Poza Demim, bo on jedyny chyba wychowany na tym forum Very Happy

Jajeczny również podaj cenki proszę Wink

W weekend wracam, ale dostaję telefony, że poza tym, że sklepy nieco siadły (browar idzie i napoje) to ogólny handel jako taki.

Wasze zdrowie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1297, 1298, 1299  Następny
Strona 1 z 1299

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach