Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:01 Wto 29 Wrz 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1390, 1391, 1392  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 05:44 Wto 29 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze kolego że nie dostałeś Dydusiowego bo wszyscy co dostali mają kontrole lub będą mieli i oddają z nawiązką , znam już kilka takich przypadków .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13

PostWysłany: 20:04 Pon 28 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie dla kur nieśnych nie ma żadnych dopłat, dotacji, pomocy finansowych (bezzwrotnych) bo to przecież nie zwierzęta, a i hodowcy milionami szastają i nie są tak biedni jak posiadacze 1000 świń przecież...

Ale to bardzo dobrze że nie ma COVIDowego- zostaniesz raz nauczony do brania to będziesz brał zawsze z byle innego powodu, a tak sobie radź. Też mi kilka rynków odeszło, ale trudno się mówi i żyje. Zawsze można zakombinować i wpisać do rubryk że to są kury mięsne (do nich się należy a jakże).

Ostatnio miałem kontrol z weterynarii rutynową, pogadaliśmy, pośmialiśmy się, ponarzekali na plany wprowadzenia trefnego i głupiego pomysłu pobierania prób przez inspektorat osobiście i poszli. Wynika z tego po lekturach internetów i opiniach samych inspektorów, że to jedna organizacja skupiająca hodowców chce wprowadzić. Nie hodowcy, nie weterynarze, nie ekolodzy, nie minister, nie inspektorat, a własnie jedna z największych organizacji drobiarskich w kraju. Ciekawe kto im posmarował za próbę zniszczenia tego co działa.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:15 Pon 28 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten rząd najwyraźniej bardzo NIE LUBI producentów jaj konsumpcyjnych.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 19:13 Pon 28 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś słyszał o wsparciu hodowców kur nieśnych w tych trudnych czasach ?
Ja, szukając jakiejkolwiek komunikatu w tym temacie, dokopałem się do takiej informacji:

„Posiadacz co najmniej 1 000 szt. drobiu nieśnego (w przypadku produkcji jaj wylęgowych kur mięsnych) może dostać od 8 600 zł”

https://regiony.tvp.pl/49996535/pomoc-dla-rolnikow-poszkodowanych-przez-koronawirusa

https://filarybiznesu.pl/tysiace-wnioskow-o-pomoc-covidowa-dla-rolnikow/a6225

https://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/arimr_nabor_wnioskow_o_pomoc_covidowa_przedluzony_do_7_pazdziernika,23596.html

O producentach jaj konsumpcyjnych ani słowa Sad

Dostarczam jaja do kilkunastu/dziesięciu szkół i przedszkoli oraz do wielu innych punktów gastronomicznych, które w czasie pandemii zostały pozamykane. Odczułem skutki blackoutu na własnej skórze. Dlaczego jestem traktowany inaczej niż np. hodowca indyków ?
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 12:25 Czw 24 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w zeszłym tygodniu takie ceny podawałem to nikt nie wierzył.
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 12:01 Sro 23 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XL-37 - 40 , L 27-28-29 , M 19-20 To ceny od kilku dostawców.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 06:57 Sro 23 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za ceny DNO szczególnie M , a za L można dostać spokojnie 0,30
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 06:29 Sro 23 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz coś na temat ,którego tu się jakoś dziwnie unika :
XL 39-41 , L 28 , M 19-20 , S 12-14 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 06:04 Wto 22 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woliera to dalej klatka może być ciekawie a po tym co teraz się wyprawia to wszystko możliwe w nocy przegłosują Laughing Laughing Laughing Laughing i przy śniadaniu się dowiemy Laughing Laughing Laughing Laughing ……………………………..
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 08:56 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
No Panowie powoli możemy się zamykać z hodowlą 2025 zostaną nam tylko na kilka lat kredyty do spłaty za prawie nową klatkę .
No jest rozwiązanie kredyt na wolierę a później 2-3 lata i każą zlikwidować bo tylko wolny wybieg a kredyt zostanie do spłaty .

Sam się zastanawiam czy woliera przejdzie, patrząc na ten obrót spraw...
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 08:53 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:

Raczej żadna władza nie miałaby na to wpływu. Taki jest trend europejski i wcześniej czy później każdy Rząd musiałby ulec naciskom z Brukseli. Przecież większość chciała Unii. Wlka Brytania i tak za późno to zrozumiała.

Komisja Europejska na razie nawet nie zainicjowała takiego tematu, a to oznacza +/- 10 lat gdyby chodziło o UE. To pomysł naszych krajowych "(słowo zostało usunięte)ków" Trend jest sztucznie wygenerowany, ideologiczny bez podstaw ekonomicznych ani jakościowych, ba nawet bez poparcia społecznego w takim zakresie. To oznacza że wyczerpie się w ciągu ~25-40 lat od jego zainicjowania. Najciekawsze jest to że wraz z coraz większą lewicowością dyskursu społecznego następuje "uwrażliwianie" coraz większe społeczeństwa na argumentacje czysto emocjonalną (życzeniową) a nie racjonalną (rzeczywistą).
Jako przeciwnik akcesu nie widzisz tego, że to ślepa uliczka ten kierunek ? Wink
To jest szaleństwo, populacja ogólna planety wzrasta (wzrost zapotrzebowania na żywność), tylko Europa się cofa, aby wyhamować spadek populacji ściągają sobie imigrantów, przez co dla nas w niedalekiej przyszłości 2-3 pokolenia staną się obcą cywilizacją nie powiązaną z nami kulturowo (Francja prawie 30% to imigranci którzy powoli zaczynają podważać zasady i prawa Republiki Francuskiej). Powinniśmy być tego świadomi i nie małpować wszystkich ich rozwiązań. Zwłaszcza tych które są samobójstwem gospodarczym w dłuższej perspektywie. Prawdopodobnie przyszło nam żyć i pracować w chwili dziejowego przełomu, schyłku "cywilizacji białego człowieka". "Lekiem" lub gwoździem do trumny na to była by chyba wojna kulturowa na skalę jakiej sobie ludzie nie wyobrażają jeszcze, przez co jest to swoistym impossibilium.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:53 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Panowie powoli możemy się zamykać z hodowlą 2025 zostaną nam tylko na kilka lat kredyty do spłaty za prawie nową klatkę .
No jest rozwiązanie kredyt na wolierę a później 2-3 lata i każą zlikwidować bo tylko wolny wybieg a kredyt zostanie do spłaty .
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:46 Pon 21 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Yoyo napisał:
https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/zakaz-chowu-klatkowego-kur-w-czechach/p5g6tzn

Małgorzata Biejat po przegłosowaniu 5tki Kaczyńskiego, powiedziała że teraz czas na chów klatkowy kur...

Kilka dni temu bym takie rzeczy zbył śmiechem twierdząc iż takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, bez dyskusji z środowiskiem, innymi słowy dzieją się w sposób cywilizowany i stosowny do powagi problemu... Dzisiaj, ja do tej pory jestem w ciężkim szoku po wczorajszym głosowaniu w sejmie. Sytuacja jest podobna do tej która zastała Rosjan w 1917 w trakcie rewolucji Bolszewickiej...

Mamy przed sobą obraz naszej władzy jako nowoczesną odmianę tej zarazy i plagi która spustoszyła ludzkość, a 30% populacji imperialnej Rosji zapłaciło wtedy najwyższą cenę. Dzisiaj nikt nie strzela nikomu z pistoletu w potylicę, dzisiaj robi się to cynizmem, hipokryzją i bezwstydną arogancją - tą arogancją która ukazała nam właśnie władza w RP.

Raczej żadna władza nie miałaby na to wpływu. Taki jest trend europejski i wcześniej czy później każdy Rząd musiałby ulec naciskom z Brukseli. Przecież większość chciała Unii. Wlka Brytania i tak za późno to zrozumiała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Demiurg

PostWysłany: 19:12 Pią 18 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/zakaz-chowu-klatkowego-kur-w-czechach/p5g6tzn

Małgorzata Biejat po przegłosowaniu 5tki Kaczyńskiego, powiedziała że teraz czas na chów klatkowy kur...

Kilka dni temu bym takie rzeczy zbył śmiechem twierdząc iż takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, bez dyskusji z środowiskiem, innymi słowy dzieją się w sposób cywilizowany i stosowny do powagi problemu... Dzisiaj, ja do tej pory jestem w ciężkim szoku po wczorajszym głosowaniu w sejmie. Sytuacja jest podobna do tej która zastała Rosjan w 1917 w trakcie rewolucji Bolszewickiej...

Mamy przed sobą obraz naszej władzy jako nowoczesną odmianę tej zarazy i plagi która spustoszyła ludzkość, a 30% populacji imperialnej Rosji zapłaciło wtedy najwyższą cenę. Dzisiaj nikt nie strzela nikomu z pistoletu w potylicę, dzisiaj robi się to cynizmem, hipokryzją i bezwstydną arogancją - tą arogancją która ukazała nam właśnie władza w RP.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 18:12 Pią 18 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
fRYDERYK

PostWysłany: 09:43 Pią 18 Wrz 2020    Temat postu: Ceny jaj spożywczych Odpowiedz z cytatem

Mam na sprzedaż kilka tysięcy kurek 17 tygodni NOVOGEN TINTED .
Kurka nosi KREMOWE JAJKO. Tel; 601932118
Powrót do góry
danielo324

PostWysłany: 13:30 Sro 16 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Odchowam 25 tys kurki na ściółce, bogaty program szczepień, opieka weterynaryjna, bardzo dobry towar
697 195 394
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 13:02 Sro 16 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cda.pl/video/5522210d4
Powrót do góry
Fachowiec

PostWysłany: 13:01 Sro 16 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy Budźcie się
Błagam Was Kochani
https://www.youtube.com/watch?v=fi4YG_W0Um8&t=2201s
Redaktor prowadzący ma Doktorat - same istotne Fakty
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 10:53 Sro 16 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Tak jak mówisz o mój władco......😎😎

Mam napisać gdzie mam takich podwładnych?
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 07:03 Sro 16 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam oryginalne gniazda automatyczne jensena kompletne ze sterowaniem
1 zestaw dł. 81 m
2 zestaw dł. 54 m
cena 600zł/mb
do każdego zestawu ruszta plastikowe kompletne z boczkami w cenie 40zł /mk
sprawdzone na własnej fermie bezawaryjne

tel.605267898
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 19:45 Wto 15 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówisz o mój władco......😎😎
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 12:09 Wto 15 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Litewscy pośrednicy Kupują ukraiński Jajko biją wiadomo co i przywożą do naszej przetwórni potężne ilości ale co taki Zakład Pakowania może wiedzieć

Ale ja nie muszę wiedzieć co ty wiesz. Ja tylko piszę o tym co ja wiem. I tak jak napisałem, że mam kontrahentów z Litwy i tyle... Po co mi wiedza do tego o jakiś wybijalniach? Ktoś pisze, że zwożą jaja z Litwy, a ja piszę, że wywożą jaja z Polski na Litwę. I tylko tyle. No bo co taki Morus może wiedzieć jak działa i z kim handluje ten zakład pakowania Laughing
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 10:28 Wto 15 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Litewscy pośrednicy Kupują ukraiński Jajko biją wiadomo co i przywożą do naszej przetwórni potężne ilości ale co taki Zakład Pakowania może wiedzieć
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 10:18 Wto 15 Wrz 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Zakład pakowania tak się tłumaczysz z obecności Litewskich tirów na swoim placu , przecież one ci PRZYWOŻĄ jaja a nie wywożą Cool

Czy ja się z czegoś tłumaczę? I czy muszę...?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1390, 1391, 1392  Następny
Strona 1 z 1392

Skocz do: