Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:36 Pon 21 Maj 2018

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1239, 1240, 1241  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thunder13

PostWysłany: 00:01 Sob 19 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. .

Słowo "normalnie" do tych cen bardzo nie pasuje. Jest to znacznie poniżej kosztów produkcji.
wali sarkazmem z przytaczanej części mojej wypowiedzi jak nie wiem, a Wy bierzecie to na poważnie. Jeżeli jest tak bardzo poniżej kosztów produkcji to dlaczego handlujecie i wypychacie w tychże kosztach? Oczywiście pytanie retoryczne. Wiem że trzeba przetrwać, ale czy ktoś pomyśli za jaką cenę?Jak tak dalej pójdzie to wielu zysk z ostatnich miesięcy przeje na utrzymanie obecnie stada a i zabraknie.
Minimalne koszty czyli ile 18, 20 czy 25 groszy za jajo? Bo mi wychodzi 22-23 (wliczając wszystko, bez amortyzacji sprzętu bo to już się dawno zwróciło i trzeba pomyśleć nad modernizacją bo dość zużyte), a że kredytów kompletnie brak i kasa jeszcze z podwyżki napływa to będzie pretekst do rozwoju... w tym obniżenia kosztów produkcji, ale nie jej powiększenia bo i po co, z nikim się nie ścigam na jak najniższe ceny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13

PostWysłany: 23:49 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
thunder13 napisał:
Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. .

Słowo "normalnie" do tych cen bardzo nie pasuje. Jest to znacznie poniżej kosztów produkcji.
wali sarkazmem z przytaczanej części mojej wypowiedzi jak nie wiem, a Wy bierzecie to na poważnie. Jeżeli jest tak bardzo poniżej kosztów produkcji to dlaczego handlujecie i wypychacie w tychże kosztach? Oczywiście pytanie retoryczne. Wiem że trzeba przetrwać, ale czy ktoś pomyśli za jaką cenę?Jak tak dalej pójdzie to wielu zysk z ostatnich miesięcy przeje na utrzymanie obecnie stada a i zabraknie.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 23:27 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:54 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Proszek do 2 lat chyba może stać o ile mnie pamięć nie myli, o ile wcześniej szczury go nie opierniczą ze smakiem Razz
to w sklepach znaczy się lub w cukierniach będą używać za rok takiego leżakowanego... jak wino, a świeży wywiozą na zachód Wink
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:51 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszek do 2 lat chyba może stać o ile mnie pamięć nie myli, o ile wcześniej szczury go nie opierniczą ze smakiem Razz
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:47 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Przemysł dalej obniża cenę... za tydzień jak się skończą amatorzy na oddawanie za bezcen, to oni będą musieli zacząć kombinować. Wink

Jak u was stany wyglądają ?

u mnie stany stabilne, co prawda pusty magazyn nie jest, ale nic nie ma więcej niż tydzień od daty zniesienia, nie przybywa
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:46 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
Trudno, żeby przy takich cenach jeszcze zalegał Wink. Cukiernie napieką tanio jakichś "jagodniaków", które i tak tanie nie będą. Handel zaś może kupić taniej i dać promocję 50% gratis i nareszcie po posusze przez 0,5 roku (czasy afery fipro) w końcu wykończyć mniejszych. Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. Przemysł też teraz weźmie, zrobi zapasy proszku czy innych wylewek w butlach PET no i jak cena podskoczy to nie będzie chciał znać producentów (szczególnie mniejszych, bo niby kłopot z przestawianiem maszyn, dezynfekcją i takiego typu pierdoły).

Jajo wybite ma ograniczony termin. Postoi z tydzień max 2 Razz

może i ma Wink, cuda się zdarzają, ofc poprzedni porcik to taki niewinny żarcik...
zresztą jaki problem zrobić proszek i rozcieńczyć konserwantami (słynne 2% susze jajeczne, pewnie z długo za długim terminem zdatności, polaki potrafią), zresztą niemce mają swój patent na mięso wołowe z lat 80 XX w, chińskie jaja stuletnie to okaz świeżości przy Europejskich szwindlach.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:41 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemysł dalej obniża cenę... za tydzień jak się skończą amatorzy na oddawanie za bezcen, to oni będą musieli zacząć kombinować. Wink

Jak u was stany wyglądają ?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 18:40 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
Trudno, żeby przy takich cenach jeszcze zalegał Wink. Cukiernie napieką tanio jakichś "jagodniaków", które i tak tanie nie będą. Handel zaś może kupić taniej i dać promocję 50% gratis i nareszcie po posusze przez 0,5 roku (czasy afery fipro) w końcu wykończyć mniejszych. Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. Przemysł też teraz weźmie, zrobi zapasy proszku czy innych wylewek w butlach PET no i jak cena podskoczy to nie będzie chciał znać producentów (szczególnie mniejszych, bo niby kłopot z przestawianiem maszyn, dezynfekcją i takiego typu pierdoły).

może i ma Wink, cuda się zdarzają, ofc poprzedni porcik to taki niewinny żarcik...
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:38 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:36 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Możecie wierzyć lub nie, ale u mnie w tym tygodniu zniknął cały zapas i na magazynie jest tylko dzisiejszy zbiór.

Mam to samo.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:35 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
A są takie orły co m-ke wypychają po 13 gr

M po 0,13 normalna cena na dużym. W poniedziałek można było po 0,08 kupić...

Od poniedziałku M 0,15 podnoszę. Nie chcą niech nie biorą. W d.uszy mam.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:36 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 15:10 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wielu magazynach towar schodzi na bieżącą
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 15:05 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie wierzyć lub nie, ale u mnie w tym tygodniu zniknął cały zapas i na magazynie jest tylko dzisiejszy zbiór.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 14:08 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A są takie orły co m-ke wypychają po 13 gr
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 13:33 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elv napisał:
Ale co ci się rusza ?
Do mnie dziś zawitał pośrednik i aż z ciekawości tu spojrzałem i 1b puścił po 0,17 przy 3 paletach bo ruchu nie ma

P.leszkiewicz próbuje się tu na forum motywować. Wszyscy wiedzą jak jest... A jest lipa. Telefony to są, owszem, ale za zbytem jaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elv

PostWysłany: 13:20 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co ci się rusza ?
Do mnie dziś zawitał pośrednik i aż z ciekawości tu spojrzałem i 1b puścił po 0,17 przy 3 paletach bo ruchu nie ma
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 11:04 Pią 18 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zaczyna się coś ruszać. Więcej telefonów za jajkiem i proponują wyższe ceny. P.s nadal są g......
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 21:51 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
[...]
hit tygodnia- oferta M10 od pośrednika 0,21 netto na mini sklepik

... tyle na temat zbijania cen na punktach przez producentów.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:55 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ..........
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 16:34 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jajeczny napisał:
świeże jaja napisał:
Cenami proszę się pochwalcie koleżanki i koledzy jak w temacie

L-0,16
M-0,13
Ale jest taki zastój, że nawet tak niskie ceny niczego nie zmienią. Tym bardziej, że producent wjechał na detal. Więc na razie radźcie sobie sami, a my przeczekamy. Jak rynek się ureguluje i każdy zajmie się tym co potrafi najlepiej to wówczas ruszymy i pomożemy Mr. Green

o jajeczny musisz się chyba bardziej postarać, bo pierwszy raz to ja mógłbym tobie w tej cenie przywieść na groszu jeszcze ciepły towar Smile

Nawet nie chce mi się starać bo to nie ten czas. Jajko stoi... Nowalijek i truskawek nadszedł czas. Przypuszczam, że w poniedziałek sami zadzwonią z L-ką za 0,12 a ja mam dylemat czy brać.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 16:30 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
świeże jaja napisał:

L-0,16
M-0,13
Ale jest taki zastój, że nawet tak niskie ceny niczego nie zmienią. Tym bardziej, że producent wjechał na detal. Więc na razie radźcie sobie sami, a my przeczekamy. Jak rynek się ureguluje i każdy zajmie się tym co potrafi najlepiej to wówczas ruszymy i pomożemy Mr. Green

Bzdury piszesz. Cen, w których wstawiam na sklepy nie będę tu podawał, ale oczywistym jest, że są znacznie wyższe niż te w hurcie. Obecnie skupiam się na utrzymaniu stałych klientów i jako producent ani myślę o zdobywaniu nowych punktów. To jest najgorszy ze wszystkim możliwych momentów na zdobywanie rynku przez producenta !!!
Rynek zdobywa się latami, a nie w ciągu jednego załamania ceny.

Ty to rozumiesz i ja to rozumiem, natomiast nie powiesz mi, że do detalu jajko w cenie 0.21 - 0,23 wstawia handlarz. Niestety wielu "cieniasów" z takimi cenami wjeżdża na detal.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 15:18 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
świeże jaja napisał:

L-0,16
M-0,13

o jajeczny musisz się chyba bardziej postarać, bo pierwszy raz to ja mógłbym tobie w tej cenie przywieść na groszu jeszcze ciepły towar Smile
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 13:36 Sro 16 Maj 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
jajeczny napisał:
świeże jaja napisał:

L-0,16
M-0,13

Bzdury piszesz. Cen, w których wstawiam na sklepy nie będę tu podawał, ale oczywistym jest, że są znacznie wyższe niż te w hurcie. Obecnie skupiam się na utrzymaniu stałych klientów i jako producent ani myślę o zdobywaniu nowych punktów. To jest najgorszy ze wszystkim możliwych momentów na zdobywanie rynku przez producenta !!!
Rynek zdobywa się latami, a nie w ciągu jednego załamania ceny.

Jak najbardziej. Czas na zdobywanie rynków najlepszy jest na miesiąc przed świętami BN i W.. Tylko nie wiem dlaczego Panowie i Panie nie piszecie o cenach u siebie w detalu..., żaden wstyd, chyba że ktoś uprawia efekt skali i w detalu. Od od tego trzeba by zacząć, a nie prześcigać się w kto da mniej w hucie 😀.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1239, 1240, 1241  Następny
Strona 1 z 1241

Skocz do: