Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:22 Pią 21 Lut 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 1354, 1355, 1356  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misio8

PostWysłany: 01:37 Sob 25 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Moja produkcja to już nie rzemiosło i nigdy taka nie była ale i nie hurtowe wciskanie towaru komu popadnie bo przez 2 dni pełny magazyn i nie ma komu... to jest najmniej ważne, ważne że potrafię z tego dobrze żyć (tylko z tego) przy tej skali jaką mam.

Thunder ciesze się, ale z tego co piszesz nie wiem czy tak dobrze żyjesz.
Bo jeśli różnica w tym ile cie kosztowalo a ile bys placil za dach 800m2 jest wieksza niz twoj dochod za rok z jajek to raczej kiepsko.
Nie zebym byl wscibski.
A- no i to ze sam robisz.
Znam takich co daja tylko na hurt i przetworstwo, nie maja kredytow a maja domy za miliony z basenami i pana od przycinania kwiatkow.
Taka mala dygresja apropos tego strasznego oddawania na hurt.
Jak sobie radzą- hmmm. Takie haselko ci powiem jakie pada z ich ust nader czesto:
"nie chcesz, nie bierz"
I mowia to przy produkcji +200k. W wakacje, swiatki, piatki i niedziele. Magazyn zawsze maja pusty- przez lata stalej wspolpracy nigdy nie zadzwonili poprosic zebym choc skrzynke wiecej wzial.
Mozna ? Mozna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misio8

PostWysłany: 01:29 Sob 25 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Prawdę kolego powiadasz ,my też od kilku lat zwiększamy własną sprzedaż i mimo ,że czasami konkurencja oferuje taniej to nasze jajo broni się jakością ,wiemy co wozimy bo sami produkujemy .To jest as w rękawie .Budowanie sieci dystrybucji nie jest tak trudne jak hodowla ,liczy się tylko jakość i terminowość a afekty finansowe są niewspółmierne .Zresztą nie jest to odkrywanie Ameryki bo 20 lat temu rozwoziliśmy cały towar po sklepach zrzeszonych wówczas w ''społem '',cukierniach piekarniach, stołówkach zakładowych.Nie było sztucznego tworu jakim jest pośrednik i cały zysk zostawał w kieszeni hodowcy .Fakt ,że mieliśmy mniejsze obsady ,ale hodowla była trudniejsza bo nie zmechanizowana . Generalnie coraz więcej sprzedajemy we własnym zakresie i widzę że to jest słuszna droga uniezależnienie się w jak największym zakresie od pośredników .Wiemy kiedy są zastoje i przyjmujemy to ze spokojem bo możemy dostosować produkcję nic na siłę .

1. as w rekawie jak nic Very Happy
2. budowanie sieci nie jest trudne- w ogóle Very Happy produkcja trudniejsza Very Happy yhym Very Happy
3. 20 lat temu rozwozilismy teraz juz nie rozwozimi i jak trzeba to dzwonimy do nędznego pośrednika Very Happy
4. uniezaleznienie sie od posrednika ale nie umiejetnosc sprzedania jak posrednik Very Happy tak jak niektorzy pisza tu na forum, sa tacy wspaniali ze sprzedaja sami, 3-5 gr drozej niz posrednikowi, a w rzeczywistosci okazuje sie ze tak samo.
w kazdym razie gdybym ja mial taka marze jak 3-5gr to plakalbym dniami i nocami za jaką karę to robię
5. tak tak uniezalezniajcie sie to za kolejne 20 lat nikomu juz nie sprzedacie

AAAAAAAAAAAAAA najlepsze- wiemy kiedy są przestoje i dopasowujemy produkcję Very Happy to zart 2020 roku. dopasowujemy produkcje Very Happy "szanowna kurko proszę nie znoś jajka w poniedziałek tylko w czwartek, uprzejmie proszę znieś XL nie L, bo na czwartek potrzeba mi XL"

Masakra. Ludzie masakra.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 23:21 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę kolego powiadasz ,my też od kilku lat zwiększamy własną sprzedaż i mimo ,że czasami konkurencja oferuje taniej to nasze jajo broni się jakością ,wiemy co wozimy bo sami produkujemy .To jest as w rękawie .Budowanie sieci dystrybucji nie jest tak trudne jak hodowla ,liczy się tylko jakość i terminowość a afekty finansowe są niewspółmierne .Zresztą nie jest to odkrywanie Ameryki bo 20 lat temu rozwoziliśmy cały towar po sklepach zrzeszonych wówczas w ''społem '',cukierniach piekarniach, stołówkach zakładowych.Nie było sztucznego tworu jakim jest pośrednik i cały zysk zostawał w kieszeni hodowcy .Fakt ,że mieliśmy mniejsze obsady ,ale hodowla była trudniejsza bo nie zmechanizowana . Generalnie coraz więcej sprzedajemy we własnym zakresie i widzę że to jest słuszna droga uniezależnienie się w jak największym zakresie od pośredników .Wiemy kiedy są zastoje i przyjmujemy to ze spokojem bo możemy dostosować produkcję nic na siłę .
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:38 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja produkcja to już nie rzemiosło i nigdy taka nie była ale i nie hurtowe wciskanie towaru komu popadnie bo przez 2 dni pełny magazyn i nie ma komu... to jest najmniej ważne, ważne że potrafię z tego dobrze żyć (tylko z tego) przy tej skali jaką mam.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:35 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
thunder13 napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Tak sprzedaje a do czego mi pośrednik ?
No tak się sprzedaje
xl- 42-50
0 - 38-40
L- 36-40
M-30-36

chociażby do tego aby ci ten samochód do rozwozu towaru sprzedał Twisted Evil

Nie mówię, że pośredników ma nie być bo i oni są potrzebni (cena wszelkiego żarcia była by nie taka a kilka razy większa). Wspierajmy normalne pośrednictwo i normalną produkcję, ale nie wymagajmy nie wiadomo czego (np. "kubła na stłuczki") czy 20 groszy upustu od już wyżyłowanych cen hurtowych (swoją drogą zdaje się jakiś market mia kłopot bo żądał od dostawców dodatkowego rabatu "za teoretyczną większą dostępność" naliczanego po sprzedaży i oczywiście w niewiadomym procencie).
To że usługi np. budowlane to 3 a czasem i 4- krotność materiałów, powoduje nie to że takie usługi nie mają wzięcia wszędzie..., powoduje to że m.in. ja obliczam się bardziej i co mogę robię sam (murarz mi stawiał tylko chałupę, resztę postawiłem sam patrząc na drwiny sąsiadów i ich niedowierzanie, ostatnio zaś nawet dekarz nie miał co robić bo dach sam zrobiłem (ponad 800m kwadratowych), przy okazji zaoszczędziłem na tym więcej niż w danym roku zysku z jajach miałem). To samo jest z handlem jajami, nie robił bym tego tylko dał zarobić innym, ale widzę różnicę w cenie i co mogę zrobić mając takie fundusze.

Thunder to jaka ty masz produkcje ze z marzą jaka masz przy cenie sprzedaży 60gr za L na różnicy w tym co ciebie kosztowało a co byś zapłacił dekarzowi za dach 800 (przypominam przy różnicy!), zarobiłeś na tej różnicy więcej niż przez rok handlu jajkiem 😁😁😁
nie był to tylko dach a w zasadzie remont tegoż budynku i kilka innych rzeczy, ale to nieważne. Mam tyle ile mi potrzeba i ani grama ani sztuki więcej. Mogę powiedzieć, że mam od 300szt do 15k sztuk kur. Aby wyjść na swoje przy Waszych cenach w hurcie musiałbym mieć 10x większą produkcję.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 16:24 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
No tak się sprzedaje
xl- 42-50
0 - 38-40
L- 36-40
M-30-36

Nie mówię, że pośredników ma nie być bo i oni są potrzebni (cena wszelkiego żarcia była by nie taka a kilka razy większa). Wspierajmy normalne pośrednictwo i normalną produkcję, ale nie wymagajmy nie wiadomo czego (np. "kubła na stłuczki") czy 20 groszy upustu od już wyżyłowanych cen hurtowych (swoją drogą zdaje się jakiś market mia kłopot bo żądał od dostawców dodatkowego rabatu "za teoretyczną większą dostępność" naliczanego po sprzedaży i oczywiście w niewiadomym procencie).
To że usługi np. budowlane to 3 a czasem i 4- krotność materiałów, powoduje nie to że takie usługi nie mają wzięcia wszędzie..., powoduje to że m.in. ja obliczam się bardziej i co mogę robię sam (murarz mi stawiał tylko chałupę, resztę postawiłem sam patrząc na drwiny sąsiadów i ich niedowierzanie, ostatnio zaś nawet dekarz nie miał co robić bo dach sam zrobiłem (ponad 800m kwadratowych), przy okazji zaoszczędziłem na tym więcej niż w danym roku zysku z jajach miałem). To samo jest z handlem jajami, nie robił bym tego tylko dał zarobić innym, ale widzę różnicę w cenie i co mogę zrobić mając takie fundusze.

Thunder to jaka ty masz produkcje ze z marzą jaka masz przy cenie sprzedaży 60gr za L na różnicy w tym co ciebie kosztowało a co byś zapłacił dekarzowi za dach 800 (przypominam przy różnicy!), zarobiłeś na tej różnicy więcej niż przez rok handlu jajkiem 😁😁😁
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:01 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak się sprzedaje
xl- 42-50
0 - 38-40
L- 36-40
M-30-36

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 14:28 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak się sprzedaje
xl- 42-50
0 - 38-40
L- 36-40
M-30-36
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 14:20 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Jajczorek napisał:
Co do 1A to 27-30 tak wygląda i szukają w tej niskiej cenie Cool ale już kończy się tanie jajo .
tanie jajo zawsze będzie, tylko nie wszędzie...

Patrząc po różnicy w cenach @jest cenaniemaceny i @zakład pakowania widać koło 15groszy, tyle to producent żaden nie ma (no chyba żę sam sprzedaje), ale utarło się że usługa jest 3x droższa od materiałów i w jajach też tak będzie niedługo wyglądać Wink. Nic więc dziwnego, że w Polsce przemysł kwiczy i zdycha, a pośrednictwo mnoży się jak zaraza i ma się dobrze.

Gdyby nie to pośrednictwo nikt by nie miał auta, bo czy nowe czy stare wszystkie sprzedają pośrednicy. Tak samo telewizory, lodówki, masę żywności i co tam jeszcze.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:07 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Co do 1A to 27-30 tak wygląda i szukają w tej niskiej cenie Cool ale już kończy się tanie jajo .
tanie jajo zawsze będzie, tylko nie wszędzie...

Patrząc po różnicy w cenach @jest cenaniemaceny i @zakład pakowania widać koło 15groszy, tyle to producent żaden nie ma (no chyba żę sam sprzedaje), ale utarło się że usługa jest 3x droższa od materiałów i w jajach też tak będzie niedługo wyglądać Wink. Nic więc dziwnego, że w Polsce przemysł kwiczy i zdycha, a pośrednictwo mnoży się jak zaraza i ma się dobrze.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 13:13 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
... ale już kończy się tanie jajo .

Bo Jajczorek tak zapodał. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jajczorek

PostWysłany: 12:41 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 12:38 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież można pisać kto jak sprzedaje kto potrafi lepiej sprzedać a nie tylko kto potrafi wyrwać przycisnąć producenta Cool Laughing
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 12:31 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakład pakowania napisał:
Zamówione wczoraj, dostawa na poniedziałek w poniższych cenach:

XL - 0,35
1A - 0,26
1B - 0,22
2A- 0,21
XL place grosz taniej, reszte grosz drożej. Na poniedziałek żadnych zmian w cenach. Magazyn mam full.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 09:46 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak się sprzedaje
xl- 42-50
0 - 38-40
L- 36-40
M-30-36
S ostatnio coś cukiernicy nie chcą wybijać
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 09:45 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Zakład pakowania teraz napisz po ile sprzedajesz ?

A po co ma pisać po ile sprzedaje? Co zarobi to Jego i bardzo dobrze, bo łeb do interesów trzeba mieć. A niestety my producenci produkujemy za dużo i dokładamy do biznesu. A później wielkie narzekania na nasz los. Osoba zajmująca się handlem zawsze miała lepiej/łatwiej od producenta. Nikt nikomu nie każe produkować, a napewno nie w takich ilościach, ze musisz oddawać i dokładać.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 09:33 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakład pakowania teraz napisz po ile sprzedajesz ?
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 08:51 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamówione wczoraj, dostawa na poniedziałek w poniższych cenach:

XL - 0,35
1A - 0,26
1B - 0,22
2A- 0,21

2PL (1A) - 0,29
1PL (1A) - 0,34
0PL (1A) - 0,53 (podrożało)
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:46 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Jajczorek, nie wiem, ale mojej zawsze przechodzi jak przynoszę kwiaty... Very Happy

He, he... Dobre. O tej głowie nie pomyślałem Laughing Laughing Laughing Tu faktycznie mogą pomóc kwiaty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jajczorek

PostWysłany: 06:22 Pią 24 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wożę tak:
XL-0,45
L - 0,38
M-0,32
S-0,24
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 20:18 Czw 23 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xl-0,34
L- 0,26-0,33
M-0,21-0,28
S-0,12-0,14
NA MAGAZYNIE ECHO
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:38 Czw 23 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, uwaga
Coś się zaczyna dziać ! Zaczęło brakować niektórym.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:36 Czw 23 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kicitao napisał:
Nie umiecie czytać ze zrozumieniem? CENA JAJ SPOŻYWCZYCH. Jest tu moderator? Część wpisow trzeba usunąć. Ten też, bo nie mówi nic o aktualnej cenie jaj:)
Pozdrawiam:)

Ciii, przeszkadzasz. Zrób jak ja, weź popcorn i oglądaj jako dobrą rozrywkę wieczorem. Wink

Jajczorek, nie wiem, ale mojej zawsze przechodzi jak przynoszę kwiaty... Very Happy
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:28 Czw 23 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kicitao napisał:
Nie umiecie czytać ze zrozumieniem? CENA JAJ SPOŻYWCZYCH. Jest tu moderator? Część wpisow trzeba usunąć. Ten też, bo nie mówi nic o aktualnej cenie jaj:)
aha, moderator rozumie w porównaniu do użyszkodników z dwoma postami napisanymi, że ten temat by padł śmiercią naturalną jakby nie rozmowy "o dupie Maryni" przeplatane czasami cenami....

A ceny podałem kilka postów niżej, lekko ponad 2 dni temu, i taka odkrywcza wiadomość- nic a nic nie zmieniły Wink
Powrót do góry
kicitao

PostWysłany: 15:19 Czw 23 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 1354, 1355, 1356  Następny
Strona 8 z 1356

Skocz do: