Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:27 Czw 24 Sty 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony 1, 2, 3 ... 2142, 2143, 2144  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 23:57 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie mówią że zmowa cenowa. Wcisnąć jeszcze paszę i pisklęta. Potem jak cena na wolnym będzie 4,5 netto to się śmiać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Radas

PostWysłany: 22:51 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylko słyszę od tych wszelakich naganiaczy: co pan wymyśla? co to za warunki? Wszyscy podpisują umowy na cenę MINROL !
Pan chyba żartuje z tą minimalną 3,40 + dodatki + dodatek za wyższą cenę ... przy wyższej cenie sprzedaży tuszki????
A ja nie żartuję..... nigdy nie żartuję kiedy rozmawiam o przyszłości...... poczekam.
Niech ktoś mi wyjaśni to zjawisko - z rozmowami n.t. ceny teraz?: Kto podpisuje umowę w momencie najmniej korzystnym dla hodowcy? Wytłumaczcie mi gdzie gdzie takich sieją? Niemożliwe, żeby ich ktoś rodził?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 18:39 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktos ma z czego dokladac, to przeżyje do takiej ceny, do jakiej starczy mu kasy na dokładanie, to wiadomo.
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 16:33 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek napisał:
Teściu Laughing dopisz jeszcze ,że się własnie obudziłem i piękny sen o dobrej cenie prysł !!!

Ludzie ogarnijcie się albo niech mi ktoś podpowie jak zarobić przy cenie 3 zł nie wspomnę o niższej ??? Może ja nie umiem hodować albo liczyć .... Niedawno właściciel dużej wylęgarni powiedział ; co ja mam ku... mówić hodowcom żeby nie wstawiali bo ceny nie będzie ?!! To tak jakbym sobie pętlę na szyi powiesił Crying or Very sad
Wymowne ! Ale my wiemy ,że już za chwilę będzie dobra cena ..... i ku uciesze ludzi pracy zapewniamy tani żywiec .

Za 3 netto, jeśli ma kurnik spalcony i ma ziemię (czyli ma skąd dokładać) i nie liczy swojej roboty to jakoś będzie kręcił. Ale ten co ma parę kurnikow na kredycie to nie mam pojęcia jak. Chyba że jedzie na obrotówce. Ale w końcu wykorzysta cały limit i co wtedy? Shocked
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:33 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3-3,05
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 15:28 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon330 napisał:
!!! Wywóz obornika!!! Jeśli ktoś ma problem z nazbieraniem pijaczków do wyrzucenia obornika, bądź na niski kurnik, bądź akuratnie zepsuła mu się ładowarka, służę pomoc, wywozimy mała i zwinną maszyną do tego zamiatamy wstępnie obiekt zamiatarką 669871211 mój tel
najlepiej dolnyśląsk, chociaż jak się dogadamy mogę i dalej podjechać
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 15:27 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!!! Wywóz obornika!!! Jeśli ktoś ma problem z nazbieraniem pijaczków do wyrzucenia obornika, bądź na niski kurnik, bądź akuratnie zepsuła mu się ładowarka, służę pomoc, wywozimy mała i zwinną maszyną do tego zamiatamy wstępnie obiekt zamiatarką 669871211 mój tel
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 15:23 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu Laughing dopisz jeszcze ,że się własnie obudziłem i piękny sen o dobrej cenie prysł !!!

Ludzie ogarnijcie się albo niech mi ktoś podpowie jak zarobić przy cenie 3 zł nie wspomnę o niższej ??? Może ja nie umiem hodować albo liczyć .... Niedawno właściciel dużej wylęgarni powiedział ; co ja mam ku... mówić hodowcom żeby nie wstawiali bo ceny nie będzie ?!! To tak jakbym sobie pętlę na szyi powiesił Crying or Very sad
Wymowne ! Ale my wiemy ,że już za chwilę będzie dobra cena ..... i ku uciesze ludzi pracy zapewniamy tani żywiec .
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 14:46 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ssanie takie jak teraz Very Happy dla hodowców 3 netto Very Happy
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:02 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpierw kupią sobie tańszą brazylię po co maja przepłacać
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 13:56 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Znowu mysle ze 29 marca a raczej tak od 15 marca bedzie ogromne Ssanie Laughing Powod jest odmienny niz Twoj twardy brexit Mad Do Chin kury szly przez Honkong a do UK pojda? Oczywiscie ze pojda ale Inna droga.

Bedzie Ssanie i chociaz nie mam krysztalowej medoxowej to Bedzid ssanie od 15 Marca zeby zabezpieczyc Anglikow.
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 13:40 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z początkiem kwietnia, Anglikow czeka poprostu głód.Zanim wprowadzą nowe procedury importowe, połowa populacji królestwa czeka śmierć głodowa.To, chce nam przekazać medox. Tam głód ,a my do lasu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:35 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tysiace malych nic nie czyta i nawet sie nie zastanawia, a 29 marca albo juz pare dni przed 29marca nastapi calkowity paraliż dostaw miedzy innymi drobiu do Anglii, bo będą nowe papiery, procedury itp bo to juz bedzie kraj poza UE. Caly towar który tam szedł (w tym ten z kontyngentów!!) nagle zostanie na rynku UE i polskim. Wiec wspólczuje tym co beda miec kury poczatkiem kwietnia. Zanim to sie ustabilizuje to miesiąc w super optymistycznym wariancie. A mówie o sytuacji gdy Anglia wyjdzie z porozumieniem handlowym, bo jak będzie twardy brexit, to nawet strach mysleć
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 09:51 Sro 23 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kto przeczytał artykuł poniżej wklejony (bo mnie można nie wierzyć, choć dawno mówiłem to samo) , powinien wiedzieć, ze w kwietniu najprawdopodobniej spełni się też moja przepowiednia czyli minimum 20% każdego stada utylizacja/las, pozostała częsc 2zl netto.
Kto miał rozum powinien zaplanować przerwe na kwiecien, a nie na teraz, ale Janusze idą w wiosne jak w dym

ALE KTO PRZECZYTAŁ ARTYKUŁ OTO JEST PYTANIE?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 22:18 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suszyli się gumofilce przez zimę a teraz pasuje as przesączania na święta po 4 i zostać poraz kolejny królem wioski oj chłopki te czasy się skończyło i dziś jeden dwa kurniki czy trzy to już historia a znów 20 to może być klęska na pokolnia co robią wasi przedstawiciel e z promocji tak że świń jest podobnie Kowalczak co są tam próbuje jakieś składki po 100 zł wy co liczycie na składkę z promocji
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:11 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto przeczytał artykuł poniżej wklejony (bo mnie można nie wierzyć, choć dawno mówiłem to samo) , powinien wiedzieć, ze w kwietniu najprawdopodobniej spełni się też moja przepowiednia czyli minimum 20% każdego stada utylizacja/las, pozostała częsc 2zl netto.
Kto miał rozum powinien zaplanować przerwe na kwiecien, a nie na teraz, ale Janusze idą w wiosne jak w dym
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:44 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubek są postępy już nie piszą przynajmniej że 3.2 netto to dobry zarobek.
Trzy obroty max cztery czyli już zaraz i bankructwa wymuszą zmniejszenie produkcji. Wtedy łańcuszek pociągnie wylęgarnie stada zarodowe mieszalnie ubojnie weterynarię itp. Itd. Już zaczynaja się gigantyczne czkawki w płatnościach. Chłodnie wyładowane po sufity. Proroctwa medoxa spełniają się. Ciekawe czy przed Wielkanocą znów spotkamy się w Siewierzu czy pod sejmem. Już teraz jest o 50 % produkcji za dużo czyli tyle ile nie może wyjechać z tego kraju.
Wylęgarnie jeszcze wypychają pisklęta ale zaraz pójdzie utylizacja jaj.
Kto wstawia niech pilnuje żeby mu nie przysłali 1000 1800 sztuk więcej bo akurat się tak pięknie wyległy dzisiaj Wink Wink Wink .
Pasza do góry węgiel do góry prąd do góry weterynaria do góry pracownicy do góry.
Cena żywca na dziś to 3.8 netto. Znaczy taka powinna być.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 17:15 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz rzadziej zaglądam na ten portal bo nie ma po co !
Smieszy mnie jak się licytujecie kiedy będą mniejsze czy większe wstawienia ,a tym samym cena żywca. Pierwszy luty, marzec czy kwiecień co za różnica ??? Ciągle będzie za dużo bo mamy olbrzymią nadprodukcję którą sami stworzyliśmy Crying or Very sad Od 10-go września zeszłego roku nie ma ceny ,a nawet trzeba grubo dopłacać na wolnym rynku , a debi.... ciągle wstawiają chyba po to żeby szybciej zbankrutować. Kto ma rozsądną Umowę proszę bardzo chociaż i w tym przypadku szczególnie w środku zimy mam wątpliwości. Wracamy do średniowiecza do czasów Panów i Parobków i niestety to już się dzieje przynajmniej w drobiarstwie Crying or Very sad
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 14:35 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
2,9- 3. zaczeli dzwonic
Ale żeby odmówić czy zabrać?
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 13:35 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]Na to, ze jak Wielka Brytania wyjdzie z UE 29marca, to raz, ze na poczatku nic tam nie sprzedamy (a to nasz niemal glowny rynek) a dwa, ze kontyngenty z Brazylii, Ukrainy itp, których tez sporo polykała Wielka Brytania rozłożą sie na UE bez Wielkiej Brytanii, czyli na wypuszczenie do lasu Laughing
Oj bedzie jazda w kwietniu czuje, jakiej najstarsi górale nie pamiętają.
Bylo stanąc tak, zeby nie miec kur, ale w kwietniu, a tu na kwiecien Janusze myslą, ze wiosna, poprawi sie i dawaj wszyscy naraz wyjdą. Bez zamieszania z Wielka Brytania, przy tej ilosci żywca w kwietniu jest murowana powtórka ze Świąt, czyli 2.6-2.7, a co dopiero jak takie jaja beda się działy[/quo
te]

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/gantner-twardy-brexit-moze-oznaczac-kolosalne-problemy-dla-polskich-eksporterow-zywnosci,167225.html

BĘDZIE ZABAWA.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 01:07 Wto 22 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to, ze jak Wielka Brytania wyjdzie z UE 29marca, to raz, ze na poczatku nic tam nie sprzedamy (a to nasz niemal glowny rynek) a dwa, ze kontyngenty z Brazylii, Ukrainy itp, których tez sporo polykała Wielka Brytania rozłożą sie na UE bez Wielkiej Brytanii, czyli na wypuszczenie do lasu Laughing
Oj bedzie jazda w kwietniu czuje, jakiej najstarsi górale nie pamiętają.
Bylo stanąc tak, zeby nie miec kur, ale w kwietniu, a tu na kwiecien Janusze myslą, ze wiosna, poprawi sie i dawaj wszyscy naraz wyjdą. Bez zamieszania z Wielka Brytania, przy tej ilosci żywca w kwietniu jest murowana powtórka ze Świąt, czyli 2.6-2.7, a co dopiero jak takie jaja beda się działy
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 23:33 Pon 21 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam medoxa ze od polowy lutego to jakis armagedon sie szykuje info z kilku wylegarni i to bardzo duzych szok niewiem na co wy liczycie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
teken

PostWysłany: 23:31 Pon 21 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory blod z mojego wiliczenia powino byc ze koniec marca a poczatek kwietnia bo ty typujesz na koniec lutego a poczatek marca
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:30 Pon 21 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekordowe nalożenia zaczynają sie od połowy lutego i trwają do 10 marca, w sumie podobnie jak co rok. Ale co ja tam wiem
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 23:25 Pon 21 Sty 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filus ogarni sié chlopie jak od dzis sa nalozenia 150 procent to 3 tygodnie wylegu plus 6 tygodni jak rosna to wychodzi mi przelom marca kwietnia a nie lutego marca jak piszesz bo z twojego wiliczenia to armagedon bedzie koniec marca a poczatek kwietnia .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 2142, 2143, 2144  Następny
Strona 1 z 2144

Skocz do: