Skocz do zawartości
Sylwester xl

Przyczepa tandem własnej kontrukcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam więc tak pomyślałem ,że zrobię sobie przyczepę wywrotkę na podwoziu tandem. ramę zrobił bym z ceowników na dyszel jakiś gruby dwuteownik i teraz podwozie: Planuję zamontować dwa mosty od stara 266 z kołami, według mnie byłoby to raczej mocne podwozie. Przyczepa miała by ładowności około 12 ton. głównie do przewozu zboża z lejkiem zsypowym w tylnej burcie po to żeby leciało prosto na dmuchawę. Wykorzystywałbym ją także do wożenia sieczki z QQ. Co sądzicie o tym pomyśle ? dodam że mam dobrze wyposażony warsztat i umiejętności bo wcześniej sam zrobiłem rozrzutnik. Acha koła i mosty mam to te koszty już odpadają tylko zostaje koszt materiału. Popieracie czy raczej pomysł do "bani" pozdrawiam i czekam na opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl dobry samjak bylem mlody to zrobilem wywrotke co prawda na jednej osi ale smiga do dzis i ile budow w okolicy obskoczyla bo sie dobrze cofa i na tyl wywala.

tylko czy mosty nie za ciezkie troche?

tu u nasz gosc z kamaza zrobil bo mu dzrzewko na drodze wyroslo,takze wywalili srodki z mostow rame podgieli ucho dospawane i smigaja,no dobra skrzynia bo ma 3 stronny wywrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z mostów wyciągnę atak talerz i półosie, zostanie tylko obudowa z piastami. Koła mają prawie nówki opony bo to od stara wojskowego są i dużo nie jeździły (wyciągali nim tylko samoloty z hangaru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście wstawię fotki jak będzie powstawiać owa przyczepa tylko najpierw skończę robić kultywator który zacząłem jeszcze przed tymi mrozami robić. ps. chyba będę mógł w tym temacie wstawić fotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramę proponował bym z jakiegoś stara tastal wraca do pierwotnego położenia w przypadku naprężeń natomiast zwykła stal zimnowalcowana jest podatna na odkształcenia jeśli się mylę niech ktoś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...