Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:03 Wto 2 Cze 2020

EKSTERNISTYCZNY TECH.ROL. NIE AKCEPTOWANY PRZEZ ARIMR???
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabryszakm

PostWysłany: 14:11 Sob 30 Maj 2009    Temat postu: Re: Egzaminy Odpowiedz z cytatem

marcin80wlkp napisał:
Witam
Dzięki Bogu, że egzamin na technika rolnika z łowicza jest wystarczający do pierwszej edycji Mlodego Rolnika(2004-2006) i że nie trzeba zdawac żadnego egzaminu zawodowego.Niestety ci którzy wzieli pieniądze w drugiej edycji i zdawali w formie egzaminów eksternistycznych musza jeszcze zdać egzamin zawodowy.Nikt nie pomyślał że trzeba bylo zdawać w łowiczu egzamin na rolnika robotnika wykwalifikowanego.Dużo mniej nauki i tez honorowane przez ARIMR.Nawet w drugiej edycji.
Pozdrawiam

tak, to jest prawda, tylko, ze niedoinformowani urzednicy nie wiedzieli o tym i rok temu i mowili bzdury
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin80wlkp

PostWysłany: 19:23 Czw 28 Maj 2009    Temat postu: Egzaminy Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzięki Bogu, że egzamin na technika rolnika z łowicza jest wystarczający do pierwszej edycji Mlodego Rolnika(2004-2006) i że nie trzeba zdawac żadnego egzaminu zawodowego.Niestety ci którzy wzieli pieniądze w drugiej edycji i zdawali w formie egzaminów eksternistycznych musza jeszcze zdać egzamin zawodowy.Nikt nie pomyślał że trzeba bylo zdawać w łowiczu egzamin na rolnika robotnika wykwalifikowanego.Dużo mniej nauki i tez honorowane przez ARIMR.Nawet w drugiej edycji.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 11:25 Czw 28 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie odnosiłem się do szkoły w Łowiczu, lecz do egzaminu zawodowego, szczegóły w OR ARiMR, a SZCZEGÓŁOWY WYKAZ KIERUNKÓW STUDIÓW, ZAWODÓW I SPECJALNOŚCI ORAZ TYTUŁÓW
KWALIFIKACYJNYCH W ZAKRESIE ROLNICTWA, A TAKŻE RODZAJE DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH POSIADANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH znajduje się w aktualnym rozporządzeniu z dnia 20 marca 2009

http://www.arimr.gov.pl/pliki/80/0/0/Rozp_USMR_260309_a.pdf
Powrót do góry
gabryszakm

PostWysłany: 21:17 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli w koncu co jest z tym wyksztalceniem trzeba cos ukonczyc? juz krew mnie zalewa jak slysze o ARiMR, to sa po prostu smieciarze nie ublizajac ludziom ktorzy ciezko pracuja przy smieciach. rok temu ARiMR twierdzila ze szkola z egzaminem w lowiczu jest honorowana. teraz juz nie, czemu w tym kraju jest tylu chorych, nieodpowiedzialnych urzednikow...
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 16:53 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obecnie wymagania w zakresie wykształcenia się zmieniły, nie trzeba już posiadać tytułu zawodowego/kwalifikacyjnego, wystarczy ukończenie szkoły policealnej (eksternistycznych także już niestety nie ma)
Powrót do góry
gabryszakm

PostWysłany: 16:14 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angelo1233 napisał:
Witam
Żadna ściema, ja tez dostałem taką odpowiedz ze sam tytuł Technika rolnika bez dyplomu to za mało... I to zarówno w ARIMR w Toruniu i w samym Min Rolnictwa... Paranoja, że jednym to uznają a innym nie... No tak, POLSKA...
Ja obecnie jestem juz zapisany na egzamin zawodowy w Łodzi (też zdawalem tech rolnika eksternistycznie w Łowiczu)

a mozesz napisac gdzie ten egzamin jest dokladnie (adres i tel) i czy wtedy ARiMR bedzie to w koncu honorowala, bo jak znam zycie urzedasy znow cos wymysla, albo wprowadza w blad
Powrót do góry
angelo1233

PostWysłany: 20:01 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem MR z programu 2007-13
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcin80wlkp

PostWysłany: 15:10 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: ?? Odpowiedz z cytatem

angelo1233 czy korzystałeś z jakiś programów pomocowych w latach 2004-2006, np Młody Rolnik?Jestem ciekaw czy uzupełnienie wykształcenia już cię dotyczy, ponieważ korzystałeś z jakiegoś wsparcia z ARIMR czy dopiero zamierzasz starać się o jakieś dotacje?
Pozdrawiam
Powrót do góry
angelo1233

PostWysłany: 12:24 Pią 30 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Żadna ściema, ja tez dostałem taką odpowiedz ze sam tytuł Technika rolnika bez dyplomu to za mało... I to zarówno w ARIMR w Toruniu i w samym Min Rolnictwa... Paranoja, że jednym to uznają a innym nie... No tak, POLSKA...
Ja obecnie jestem juz zapisany na egzamin zawodowy w Łodzi (też zdawalem tech rolnika eksternistycznie w Łowiczu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcin80wlkp

PostWysłany: 19:30 Pon 19 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne
Dzięki kissmy... ża doprowadzenie sprawy do końca.
Mimo wszystko miałbym do ciebie kilka pytań ale to juz na pm.
Dziś dzwoniłem do ARIMR i ostatecznie dowiedziałem się, iż moje świadectwo jest jak najbardziej honorowane, także twoje dochodzenie wydaje się mówić prawdę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
michał_86

PostWysłany: 19:03 Pon 19 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
czyli w sytuacji gdy otrzymałem premię na młodego rolnika z PROW 2004-2006r i teraz zdałem egzamin eksternistyczny i uzyskałem tytuł kwalifikacyjny rolnik robotnik wykwalifikowany to będę miał zaliczone te rolnicze wykształcenie w ARiMR czy musze jeszczetechnika zrobić?? gdzie szukać tej interpretacji Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kissmy...

PostWysłany: 16:31 Pon 19 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcąc uzyskać pełną satysfakcję zgłosiłem się do ARiMR i ku mojemu zaskoczeniu egzaminy eksternistyczne są honorowane jako wykształcenie rolnicze, lecz tylko w odniesieniu do PROW 2004 - 2006 oczywiście, okazało się bowiem, iż MRiRW wydało w tej sprawie interpretację całkiem niedawno
Powrót do góry
marcin80wlkp

PostWysłany: 00:02 Nie 18 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kissmy...(ass)rozumiem
Nasówa mi się taka myśl, choć nie wiem czy dobrze główkuje.
Obok Technika rolnika jest organizowany kurs na rolnika robotnika wykwalifikowanego.Osoby które potrzebowały uzupelnienie wykształcenia na młodego rolnika z pierwszej edycji może właśnie na to powinny się były zdecydować.Tytuł kwalifikacyjny rolnik robotnik wykwalifikowany jest jak najbardziej uznawany.W nowej edycji trzeba mieć dodatkowo 3-letni staż potwierdzony opłacaniem składek jako domownik, ale na pierwszą edycję poninno to wystarczyć.Mam rację???Przecież to iż do egzaminu na rolnika robotnika wykwalifikowanego nożna podchodzić już po podstawówce, nie oznacza iż nie mogą go robić osoby po studiach. Zgadza się?
Ktoś powinien beknąć za to wszystko.Nie można pisać że taki papier wystarczy, a potem się z tego wycofywać.Poza tym KRIR podpisywała sie pod tym rękami i nogami.Niech ktoś się wypowie jeśli źle napisałem i sprostuje
Pozdrawiam
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:55 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to by rozwiązywało problem, ale jeszcze raz podkreślam, iż ARiMR w Toruniu nie uznawała egzaminów eksternistycznych jako wykształcenie rolnicze już w okresie programowania 2004-2006
Powrót do góry
marcin80wlkp

PostWysłany: 20:00 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest możliwe że osobom, które wzięły pieniądze na Mlodego Rolnika w latach 2004-2006 to świadectwo jest uznawane, a tym które starają się teraz już nie????
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:35 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie dodać, iż pracownik ARiMR właśnie zapisem "technik rolnik" uzasadniał brak akceptacji świadectwa ukończenia szkoły jako wykształcenia rolniczego; "technik rolnik" jak sama nazwa wskazuje jest to tytuł zawodowy, czyli do jego uzyskania konieczne jest zdanie egzaminu zawodowego, nie przekreśla to jednak możliwości dowolnej interpretacji tego zapisu - stąd rozbieżne decyzje
Powrót do góry
marcin80wlkp

PostWysłany: 18:38 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może malnika masz rację, ale spoglądając na to z innej strony.Podczas egzaminów eksternistycznych w Łowiczu zdawaliśmy egzaminy, które zdają uczniowe normalnego Technikum Rolniczego kształcący się w trybie 4 letnim.Mimo to, aby otrzymać tytuł zawodowy, muszą oni zdać egzamin zawodowy przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną.Dopiero wtedy mogą tytulować się technikami rolnikami.
My ukończyliśmy szkołę policealną w cyt.ZAWODZIE TECHNIK ROLNIK.Czy egzaminy zdawane przed Państwową Komisją Egzaminacyjną które zdawaliśmy, są jednoznaczne z egzaminami przed OKE?
Ponadto osoby które miały poprawki w listopadzie 2007(ja również wśród nich bylem ponieważ nie mogłem dotrzeć na wszystkie egzaminy w marcu)musiały zdawać egzamin praktyczny,a więc już doszlo do jakiś zmian w przepisach.
Obyś miała rację, bo inaczej będzie kłopot.
Pozdrawiam
Powrót do góry
malnika

PostWysłany: 18:04 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jest napisane w umowie dokladnie jakie wyksztalcenie akceptuja i jest "technik rolnik" i nie mna nic napisane technik rolnik ale pod warunkiem zaliczenia egzaminu zawodowego :/
Powrót do góry
marcin80wlkp

PostWysłany: 17:13 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: dziwna sprawa Odpowiedz z cytatem

No i kto ma rację?
Nikt nie zna prawidłowej odpowiedzi na to pytanie.
Sprawa jest dziwna,niepokojąca, śmieszna.
Nikomu chyba nie zależy na tym, aby zwracać 50tys wraz z odsetkami.
Czy nie ma na to jednej odpowiedzi, która rozwieje wszelkie wątpliwości??
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 16:01 Sob 17 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem ARiMR w Toruniu, który obsługiwał działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" w okresie programowania 2004-2006 i już wtedy samo wykształcenie średnie, bez egzaminu zawodowego, nie było uznawane za wykształcenie rolnicze; także albo mamy do czynienia z ogromnym zróżnicowaniem regionalnym, albo któryś oddział regionalny się pomylił, istnieje jeszcze prawdopodobieństwo zmiany interpretacji rozporządzenia... ale ja już nie jestem na bieżąca, szczególnie z poprzednim okresem programowania
Powrót do góry
malnika

PostWysłany: 11:59 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uznaja na bank te swiadectwa. oddawalam papiery ponad rok temu i mowili ze jak najbardziej moze byc, ze wazne ze technik rolnik.
znajomemu juz minelo 5 lat i tez skladal swiadectwo z tej szkoly i wsyztsko ok , juz praktycznie zakonczyl program Smile
Powrót do góry
marcin80wlkp

PostWysłany: 09:17 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: technik rolnik Odpowiedz z cytatem

MALNIKA otrzymałaś prywatna wiadomość.
Niech odezwią sie osoby które robiły TECHNIKA ROLNIKA eksternistycznie w Łowiczu lub innym miejscu i ARIMR uznała im to świadectwo.Chodzi mi o osoby które braly premię na Młodego Rolnika w latach 2004-2006, bo w drugiej edycji która właśnie trwa rozumiem iż mogli tego nie uznać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 08:58 Pią 16 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie korzystalem z mlodego rolnika, ale przegladalem papiery jakie trzeba zlozyc i jest tam chyba formularz gdzie wpisuje sie w jakiej szkole zamierzasz uzupelnic wyksztalcenie. Poza tym jak przynaja ci premie to chyba podpisuje sie cos w rodzaju umowy, a wiec masz we wniosku napisana szkole. podpisujesz umowe. To jak oni kwestionuja to wyksztalcenie to do sadu ich za zlamanie warunkow umowy. Czarno na białym maja napisane jaka szkola i moga sobie sprawdzic a jak im sie nie chhce to ich wina. To oni lamia umowe kwestionujac punkt umowy ktory zostal zatwierdzony przez podpisanie przez Ciebie i przez nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
leszek04061

PostWysłany: 23:54 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Dostałem premie na start 50.000 zł w 2005.Muszę uzupełnić wykształcenie.W tym roku kończe 3 letnie technikum rolnicze.Wcześniej mówiono że jest wymagane zdanie egzaminu końcowego i uzyskanie tytułu technik rolnik.Teraz doszły mnie słuchy że wystarczy świadectwo ukończenia technikum rolniczego(podobno w związku z dużą liczbą ewentualnych zwrotów premi ).Czy ktoś o tym słyszał???Pozdrawiam
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 17:56 Czw 15 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponownie się nie rozumiemy, jeśli o edycji mowa to tak się składa, iż to ja korzystałem z premii z PROW 2007-2013 stąd wszelkie niejasności, egzamin zdawałem pierwszy raz i to w Toruniu, stanowisko ARiMR sprawiło, iż w czerwcu zdawałem egzamin zawodowy i przed wydaniem decyzji o przyznaniu wsparcia udało mi się spełnić wymóg dotyczący wykształcenia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: