Skocz do zawartości
josara

Renty strukturalne i dopłaty bezposrednie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy renta strukturalna nalezy sie tylko od własności czy od całosci godpodarstwa tzn. własnosci i dzierzawy?

W tym roku przekazałam córce gospodarstwo w listopadzie czyli juz po zamknieciu roku produkcyjnego. Przekazałam jej tylko własność, ponieważ skonczyła mi się umowa na dzierzawe. Zgodnie z przepisami wew. gminy dzierzawa poszła na przetarg , ktory wygrał inny rolnik. Czy w tym przypadku córka otrzyma dopłaty?W tej chwili Agencja twierdzi że dopłaty nie należą się ponieważ została przekazana tylko własność.Ale jak można przekazać dzierżawę,czyli nie swój majątek? Rentę z kolei naliczyli mi jedynie z własności a nie od areału na którym pracowałam.Wynika z tego że Agencja nalicza tak jak jej to najlepiej pasuje (finansowo) ))

Czy może ktoś mi ten problem wyjaśnić?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tylko od własności.Za przakazanie ziemi na rzecz innego gospo. można ptrzymać dodatkowe procenty ale własnie tylko własność.Wydaje mmi się z kolei, że dopłaty córka powinna otrzymac w całości za dany rok.

Czy renta strukturalna nalezy sie tylko od własności czy od całosci godpodarstwa tzn. własnosci i dzierzawy?

W tym roku przekazałam córce gospodarstwo w listopadzie czyli juz po zamknieciu roku produkcyjnego. Przekazałam jej tylko własność, ponieważ skonczyła mi się umowa na dzierzawe. Zgodnie z przepisami wew. gminy dzierzawa poszła na przetarg , ktory wygrał inny rolnik. Czy w tym przypadku córka otrzyma dopłaty?W tej chwili Agencja twierdzi że dopłaty nie należą się ponieważ została przekazana tylko własność.Ale jak można przekazać dzierżawę,czyli nie swój majątek? Rentę z kolei naliczyli mi jedynie z własności a nie od areału na którym pracowałam.Wynika z tego że Agencja nalicza tak jak jej to najlepiej pasuje (finansowo) ))

Czy może ktoś mi ten problem wyjaśnić?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mmi się z kolei, że dopłaty córka powinna otrzymac w całości za dany rok.

 

27 grudnia kupiłem gospodarstwo od osoby, która przechodziła na rentę strukturalną i decyzja o dopłacie obszarowej przyszła do mnie.

No cóż, jak przeleją pieniądze, to zwrócę je poprzedniemu właścicielowi.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko od własności, ale i od dierżawy (o ile się orientuję to też jakiś rodzaj własności).

 

Otóż tak, tam gdzie rozpatrują wniosek o rentę (odpowiedni pokój w agencji), zapytaj o takiej dzierżawie. Jeśli Twój Ojciec miał dzierżawę i brał na nią dopłaty, to wykombinuj tylko jakąś umowę dzierżawy (lub inny dokument potwierdzający ten fakt) i po przedstawieniu agencji powinni naliczyć wyższą rentę.

 

wiem sprawdziłem na sobie!!! Tyle tylko że moja dzierżawa skończyła się razem z przekazywanym gospodarstwem. Ale pracownik agencji sam mi proponował jej uwzględnienie, co przekłada się na wyższą rentę.

 

Tylko jedna rzecz: trzeba to zgłosić w momencie składania pierszego wniosku o rentę lub (ale tego nie wiem na pewno) w momencie jego sprawdzania? - o to konkretnie zapytaj już w agencji. Ale pieniądze napewno wyższe naliczają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...