Skocz do zawartości

arturkj

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez arturkj


 1. można siac i budowlane ale jest jeden problem iż szybko działa i krótko co za tym idzie lepsze jest rolnicze o mniejszej zawartości wapna u nas furore robi wapno granulowane 80% wapna ale cena zwala z nóg 440zł tona trocze słono tyle żę nie przewala się ton

  To może lepiej stosować nawozy z zwiększona zawartością Ca np. superfosfaty lub can 27(jak się nie mylę). Coprawda nie zmieni to pH jak prawdziwe wapno ale przynajmniej się nie pogłębia zakwaszenie gleby.

   

  Poszukuję firm od których można zakupić wapno granulowane, coś ciężko ich znaleść, a popyt na wapno jest.


 2. Nowłaśnie mam ten problem że jak wpisze "facelia" w pole szukaj na ppr.pl to tzlko jeden post się snalazł. Przedtem było o wiele więcej postów na temat faceli. Czy ktoś wie co się z nimi stało?

   

  Problem z Afalon-em jest taki że ma szanse spalić jakiś % faceli. Czy znatcie inne środki oprucz Afalon który można użyć do zwalczania chwastow w faceli po wschodach dlatego że się spóźniłem z opryskiem po siewie.


 3. Cześć!

  Uprawiam facelię drugi rok, i w tym roku okazał mi się problem. Poprostu facelia nie dojrzewa mniejwięcej równomiernie, i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was z potkał się z tym. Chciałbym przyszpieszyć dojeżwenia do zbioru. Jakoś w tym roku mam duży problem z tym.

   

  Serdecznie dzięki za jaką kolwiek pomoc,

   

  Artur


 4. Więc "wjacek" nawet niema tych programów w wersji testowej i to szkoda. Poprostu "diver" poszukuję program który pomógł mi obliczyć dokładnie koszty, wydajność i też po to żeby z roku na rok (na specifycznym polu) zobaczyć jakie są skótki oprysków/nowożeń na pole itp. Coś w tym rodzaju.

  Widzę że to jest ogólny problem dla nas polskich rolników, żeby dostać oprogramowanie które by pomogło w prowadzenia rolnictwa. Uważam że monitorowanie pola raportem wiertniczym pomogłoby w optimizacji pola.

   

  Dzięki za odpowiedzi.

   

  Artur


 5. Cześć!

  Chciałbym zacząć zapisywać dane pola na komputerze ale niestety jakoś niemogę znaleść oprogromowań. Mam karty pola ale jak ma się dane w komputerze to jest owiele lepiej obliczać koszty, zyski, itd. Szukałem w Google oprogramowania na EXCEL ale nic dobrego nie znalazłem. Może ktoś poradzić Raport Wiertniczy/Oprogramoania/Pliki/Strony Informatyczne związane z rolnictwem itp.

   

  Artur

×
×
 • Dodaj nową pozycję...