Skocz do zawartości

marcin15396

Members
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez marcin15396


 1. Witam

  Cześć. Ja bym Ci radził zapytać doradcę ODR albo wejść na stronę ODR-u wojewódzkiego do którego należysz. Ja jestem z wielkopolski i u nas zalecaną odmianą jest Antek. No i rzeczywiście się sprawdza.


 2. Wał rurowy jest lżejszy od pakera więc na pewno na lżejsze ziemie jest lepszy. Piszesz, że masz V klase, ale klasa klasie nie równa. Mój wujek ma IV łąkową, ktora jest cięższa w uprawie niż niejedna II. Paker lepiej kruszy i ubija, ale jesli ta V jest mocno piaszczysta to możesz mieć problemy. Decyzja należy do ciebie. Sam wiesz najlepiej jakie masz warunki glebowe na poszczególnych polach.


 3. Jeśli maszyna jest zdrowa to powinna dawać radę na czwórce. Ale to wszystko zależy od ziemi. Ja swoją pracowałem na 4. biegu nawet z obsypnikem z pięcioma radłami. Ale to tylko na lżejszych glebach, bo na ciężkich się gotowała.


 4. Mój kuzyn ma c-385 A u którego ma założony przedni most razem z kołami od u-1604 poniważ kiedyś pracował z turem i chodziło o to żeby wyżej podnosił. W efekcie przednie opony są prawie komplrtnie łyse. Ale awarii sprzęgla ani napędu przedniej osi jak narazie nie miał.


 5. Niestety musze się zgodzic z kolegą KULESem. Mój sąsiad ma 3512 z 99 r. Wykonuje same lekkie prace, przebieg ma niewielki a wystarczy kilka stopni mrozu i można zapomnieć że odpali. A w porównwniu z moim mf 255 jego 47 KM to chyba nie konie tylko żrebaczki


 6. Co do tych preparatów ze Sano to bym się nie zgodził. Od pieciu lat kiszę jęczmień z grochem i nie narzekam. A jak wiadomo groch kisi sie bardzo ciężko.


 7. W takim razie te ciągniki różnią sie tylko dawką paliwa jakie jest podawane do cylindrów. A co do spalania stukowego to w dieslach nie występuje. Dochodzi do niego w silnikach benzynowych gdy paliwo ma za niska liczbę oktanową. ON ma liczbę cetanową, która określa zdolność do zaopłonu a nie odporność na samozapłon. No chyba że do ciągnika nalejesz benzyny


 8. Ja bym Ci radził zastosować jakiś środek powschodowy. Przedwschodowe sprawdzają się tylko przy dobrej pogodzie. Ja siałem groch i po zastosowaniu afalonu przy częstych opadach z grochu zrobiła mi się łąka. Najlepszy był barox ale go już wycofali. Jest jeszcze coś takiego jak butoxone ale to ciężko kupić.


 9. Co z ciebie za rolnik jak ty sobie nie umiesz z bruzdami poradzić? Wiadomo, że każdy pług ma plusy i minusy. Mój kuzyn ma zetora 12145 i landsberga 4 obrót. Wszystko jest ok. jak orze na swoich 15 hektarowych działkach. Kiedyś pojechał do szwagra na 1,5 ha w kwadracie to aż żal było patrzeć.


 10. Panowie, prawda jest taka, że na kombajn zbożowy trzeba mieć uprawnienia. W naszym powiecie co roku jest organizowany kurs (kosztuje 450 zł). Kombajn podobnie jak np. sieczkarnia to pojazd samobieżny i wymagane są specjalne uprawnienia do prowadzenia takego sprzętu. Jeśli chodzi o prasę zwijającą to wiem, żę też organizuje sie kursy na obsługę tego typu maszyn. Są mniej popularne bo na dzisiaj nikt nie ściga za brak takiego uprawnienia.


 11. Przyjacielu, mówąc nową miałem na myśli, że w 1989 r. kupiliśmy ją " spod igły" a nie używaną i do tej pory pracuje bez zarzutu. Mam 15 ha łąki, którą koszę 3 razy w roku. Do tego dochodzi 6 ha mieszanki na GPS. Jeśli chodzi o usługi to różnie bywa ale myślę, że 30 - 35 ha.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...