Skocz do zawartości

byczo

Members
 • Liczba zawartości

  119
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez byczo

 1. byczo

  Budowa kurnika

  od góry blachy też sypiesz twardą pianę? nie lepiej otwartokomórkową? grubiej i chyba trochę taniej.
 2. byczo

  Gęsi - reprodukcja i tucz

  w duzym skrocie. Bolemin próbował sprzedać na rynku niemieckim "polską gęś owsianą" która niestety wg badań wykazywała nadmierną ilość tłuszczu, co moze potwierdzać przypuszczenia Niemcow, iż mięso pochodzi z tuczu ptaków "na wątróbki" (wynik testu próbek tłuszczu okazał sie identyczny z probkami tłuszczu jakie są typowe dla gęsi tuczonych na wątroby) Oferowana gęsina ponad to nie pochodzi od gęsi białej, tylko od szarej. No i niestety polską gęsią owsianą ona również nie jest...Towar wycofano z sieci handlowych.
 3. byczo

  Czarna lista ubojni

  Ubojnia Bolemin trudni sie falszowaniem naszej gesi owsianej?!! no pieknie... Dowiedzcie sie uczciwi hodowcy, jak pod Wasza marka, Wasza ubojnia wciska trefny towar (pewnie wegierski) na rynku niemieckim!
 4. byczo

  Ceny piskląt

  Może nie generalizujmy, bo moje doświadczenia z oryginalnym duńskim pisklakiem, to w końcu zero problemów z ORT, a to miałem od zawsze na polskich pisklakach. Nie narzekam na jakość. Myślę,że narzekają ci, którzy mają mix jaj polskich i importowanych, wtedy jest masakra, bo programy szczepień reprodukcji u nas i u nich są bardzo różne. To powoduje, że nasi hodowcy broilera nie mają szans na wejście w prawidłowymi terminie ze szczepionkami u siebie.
 5. Czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną mieszankę traw pastwiskowych do założenia końskich padoków? Jak na razie przekonuje mnie Horse Master od Barenbrug, ale czy są jeszcze jakieś inne, lepsze?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...